str. główna rozkłady jazdy wyszukiwarka połączeń plan rozwoju projekty UE kontakt do pobrania deklaracja dostępności linki

Autobusy:

Piątek, godzina 15:08

Zmiany:

 » Rozkład jazdy
 » Planer podróży
 » Bilety
 » Sieć sprzedaży
 » Migawka
 » Bilet przez telefon
 » Biletomaty
 » Ulgi
 » Kontrola biletów
 » Opłaty dodatkowe
 » Kontakt
 » Dane osobowe
 » Mapa sieci
 » Historia
 » Tabor
 » Na żądanie
 » Regulamin
 » FAQ

Tramwaje:

 » Rozkład jazdy Z41
 » Bilety
 » Wspólny bilet
 » Migawka
 » Bilet przez telefon
 » Ulgi
 » Opłaty dodatkowe
 » Kontakt
 » Mapa linii Z41
 » Historia

Kolej:

 » Rozkład jazdy
 » Wspólny bilet WBA
 » Szukaj połączenia
 » Dworzec PKP
 » ŁKA
 » Kontakt

PKS, BUS:

 » Rozkład jazdy BUS
 » Rozkład jazdy PKS
 » Przystanki PKS
 » Kontakt
 » Dla przewoźników

Taxi:

 » Ceny, kontakt
 » Postoje taxi
 » Uzyskanie licencji

Kolejny krok ku nowoczesnej komunikacji

Wyłoniona została firma, która wdroży w Pabianicach Inteligentny System Transportowy (ITS). Przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie wygrała firma Sprint SA z Warszawy z najkorzystniejszą ceną 6 892 920 zł. Inwestycja obejmuje m.in. 23 tablice dynamicznej informacji pasażerskiej, monitoring przystankowy oraz nową wersję portalu KomunikacjaPabianice.pl.


Kwota 6.892.920 zł mieści się w budżecie, jaki Zamawiający zamierzał przeznaczyć na to zadanie (było to 7.092.866,64 zł). Przetarg na ITS był dwukrotnie powtarzany. Dla porównania, w pierwszym postępowaniu wpłynęła tylko jedna oferta na kwotę 8.768.727,81 zł. Powtarzanie przetargu przyniosło zatem oczekiwany skutek – zmniejszenie ceny o blisko 1 mln 900 tys. zł.

Wpłynęły w sumie trzy oferty. Jedna została odrzucona, ponieważ jej treść nie odpowiadała treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Termin realizacji to 12 miesięcy od podpisania umowy.

Pabianicki ITS obejmie:
» Montaż 23 tablic dynamicznej informacji pasażerskiej, które będą wyświetlać na przystankach rzeczywisty czas odjazdu komunikacji miejskiej w oparciu o GPS pojazdów. System informatyczny ITS, obejmie oprogramowanie, sprzęt elektroniczny w serwerowni i dyspozytorni oraz system pozycjonujący tabor. Wyświetlacze staną na najważniejszych przystankach autobusowych m.in. na ulicach Waltera-Jankego, Nawrockiego, Grota-Roweckiego, Kilińskiego, św. Jana, Wiejskiej, Jana Pawła II (przy szpitalu) oraz Orlej (przy rynku i cmentarzu). Kolejnych 16 tablic informacji pasażerskiej ustawi na przystankach autobusowo-tramwajowych wykonawca projektu „Łódzki Tramwaj Metropolitalny: etap Pabianice – Ksawerów”. W sumie w Pabianicach będzie 39 tablic spiętych w jeden system.
» Zakup i instalację monitoringu wizyjnego na wybranych pętlach i przystankach wraz z budową sieci światłowodowej, ścianami video w dyspozytorni MZK i dodatkowo w budynku Straży Miejskiej, stacjami dyspozytorskimi oraz sprzętem technicznym i elektronicznym niezbędnym do funkcjonowania monitoringu przystankowego. Monitoringiem będzie objętych 26 przystanków, w tym 23 lokalizacje to te same, gdzie będą zamontowane tablice informacji pasażerskiej. Dodatkowo monitoring zaplanowano na pętlach Karolew, Podmiejska i Sikorskiego (gdzie z kolei nie przewiduje się tablic). Monitoring będzie też na przystankach autobusowo-tramwajowych, które powstaną z projektu „tramwajowego”. W efekcie w Pabianicach kamery będą miały podgląd na 42 przystanki.
» Przebudowę pomieszczenia dyspozytorni w zajezdni autobusowej na potrzeby nowej dyspozytorni ITS i budowę serwerowni.
» Przygotowanie nowej wersji portalu komunikacjapabianice.pl, wraz z aplikacją mobilną dla pasażerów. Umożliwią m.in. odczytanie rozkładu jazdy komunikacji miejskiej (według linii i według przystanku), wyświetlanie tzw. wirtualnych tablic dla przystanków (przewidywany czas przyjazdu autobusu w oparciu o dane z systemu ITS) oraz wyszukiwanie połączeń przez planer podróży. Dodatkowo na portalu pasażera będą niezbędne informacje dla pasażerów pabianickiej komunikacji miejskiej, regionalnej i kolejowej.

Pabianicki ITS jest częścią projektu „Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach” i w 85 proc. został dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. Dodatkowo miasto pozyskało dofinansowanie ze środków budżetu państwa.

czwartek, 12.08.2021 / godz.: 19:03
Od 24.09 wznowienie kursowania na tymczasowo zmienionej trasie


Od 24.09 do 26.09 tymczasowa zmiana trasy w Łodzi


Od 1.09 tymczasowa zmiana trasy


Od 1.09 zmiana rozkładu jazdy


Od 29.08 zmiana rozkładu jazdy


Od 23.08 tymczasowa zmiana trasy i rozkładu jazdy


Od 19.04 tymczasowa zmiana trasy

Zaplanuj podróż:Rowerowe Łódzkie:

 » Jak to działa?
 » Cennik
 » Mapa stacji
 » Regulamin
 » Aktualności
 » Kontakt
 » O projekcie

Facebook:

© Urząd Miejski w Pabianicach - Wydział Infrastruktury Technicznej i Komunikacji | komunikacja@um.pabianice.pl | tel. 42-225-46-27