str. główna rozkłady jazdy wyszukiwarka połączeń plan rozwoju projekty UE kontakt do pobrania deklaracja dostępności linki

Autobusy:

Poniedziałek, godzina 11:35

Zmiany:

 » Rozkład jazdy
 » Planer podróży
 » Bilety
 » Sieć sprzedaży
 » Migawka
 » Bilet przez telefon
 » Biletomaty
 » Ulgi
 » Kontrola biletów
 » Opłaty dodatkowe
 » Kontakt
 » Dane osobowe
 » Mapa sieci
 » Historia
 » Tabor
 » Na żądanie
 » Regulamin
 » FAQ

Tramwaje:

 » Rozkład jazdy Z41
 » Bilety
 » Wspólny bilet
 » Migawka
 » Bilet przez telefon
 » Ulgi
 » Opłaty dodatkowe
 » Kontakt
 » Mapa linii Z41
 » Historia

Kolej:

 » Rozkład jazdy
 » Wspólny bilet WBA
 » Szukaj połączenia
 » Dworzec PKP
 » ŁKA
 » Kontakt

PKS, BUS:

 » Rozkład jazdy BUS
 » Rozkład jazdy PKS
 » Przystanki PKS
 » Kontakt
 » Dla przewoźników

Taxi:

 » Ceny, kontakt
 » Postoje taxi
 » Uzyskanie licencji

Kolejny krok ku nowoczesnej komunikacji

Wyłoniona została firma, która wdroży w Pabianicach Inteligentny System Transportowy (ITS). Przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie wygrała firma Sprint SA z Warszawy z najkorzystniejszą ceną 6 892 920 zł. Inwestycja obejmuje m.in. 23 tablice dynamicznej informacji pasażerskiej, monitoring przystankowy oraz nową wersję portalu KomunikacjaPabianice.pl.


Kwota 6.892.920 zł mieści się w budżecie, jaki Zamawiający zamierzał przeznaczyć na to zadanie (było to 7.092.866,64 zł). Przetarg na ITS był dwukrotnie powtarzany. Dla porównania, w pierwszym postępowaniu wpłynęła tylko jedna oferta na kwotę 8.768.727,81 zł. Powtarzanie przetargu przyniosło zatem oczekiwany skutek – zmniejszenie ceny o blisko 1 mln 900 tys. zł.

Wpłynęły w sumie trzy oferty. Jedna została odrzucona, ponieważ jej treść nie odpowiadała treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Termin realizacji to 12 miesięcy od podpisania umowy.

Pabianicki ITS obejmie:
» Montaż 23 tablic dynamicznej informacji pasażerskiej, które będą wyświetlać na przystankach rzeczywisty czas odjazdu komunikacji miejskiej w oparciu o GPS pojazdów. System informatyczny ITS, obejmie oprogramowanie, sprzęt elektroniczny w serwerowni i dyspozytorni oraz system pozycjonujący tabor. Wyświetlacze staną na najważniejszych przystankach autobusowych m.in. na ulicach Waltera-Jankego, Nawrockiego, Grota-Roweckiego, Kilińskiego, św. Jana, Wiejskiej, Jana Pawła II (przy szpitalu) oraz Orlej (przy rynku i cmentarzu). Kolejnych 16 tablic informacji pasażerskiej ustawi na przystankach autobusowo-tramwajowych wykonawca projektu „Łódzki Tramwaj Metropolitalny: etap Pabianice – Ksawerów”. W sumie w Pabianicach będzie 39 tablic spiętych w jeden system.
» Zakup i instalację monitoringu wizyjnego na wybranych pętlach i przystankach wraz z budową sieci światłowodowej, ścianami video w dyspozytorni MZK i dodatkowo w budynku Straży Miejskiej, stacjami dyspozytorskimi oraz sprzętem technicznym i elektronicznym niezbędnym do funkcjonowania monitoringu przystankowego. Monitoringiem będzie objętych 26 przystanków, w tym 23 lokalizacje to te same, gdzie będą zamontowane tablice informacji pasażerskiej. Dodatkowo monitoring zaplanowano na pętlach Karolew, Podmiejska i Sikorskiego (gdzie z kolei nie przewiduje się tablic). Monitoring będzie też na przystankach autobusowo-tramwajowych, które powstaną z projektu „tramwajowego”. W efekcie w Pabianicach kamery będą miały podgląd na 42 przystanki.
» Przebudowę pomieszczenia dyspozytorni w zajezdni autobusowej na potrzeby nowej dyspozytorni ITS i budowę serwerowni.
» Przygotowanie nowej wersji portalu komunikacjapabianice.pl, wraz z aplikacją mobilną dla pasażerów. Umożliwią m.in. odczytanie rozkładu jazdy komunikacji miejskiej (według linii i według przystanku), wyświetlanie tzw. wirtualnych tablic dla przystanków (przewidywany czas przyjazdu autobusu w oparciu o dane z systemu ITS) oraz wyszukiwanie połączeń przez planer podróży. Dodatkowo na portalu pasażera będą niezbędne informacje dla pasażerów pabianickiej komunikacji miejskiej, regionalnej i kolejowej.

Pabianicki ITS jest częścią projektu „Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach” i w 85 proc. został dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. Dodatkowo miasto pozyskało dofinansowanie ze środków budżetu państwa.

czwartek, 12.08.2021 / godz.: 19:03
Od 4.05 powrót na stałą trasę


Od 4.05 tymczasowa zmiana trasy


Od 7.03 tymczasowa zmiana trasy


Od 4.10 tymczasowa zmiana trasy


Od 1.09 tymczasowa zmiana trasy


Od 19.04 tymczasowa zmiana trasy

Zaplanuj podróż:Rowerowe Łódzkie:

 » Jak to działa?
 » Cennik
 » Mapa stacji
 » Regulamin
 » Aktualności
 » Kontakt
 » O projekcie

Facebook:

© Urząd Miejski w Pabianicach - Wydział Infrastruktury Technicznej i Komunikacji | komunikacja@um.pabianice.pl | tel. 42-225-46-27