Aktualności

41 na Chojny Kurczaki od 1 lipca

W związku z kolejnym etapem prac torowych na rondzie Lotników Lwowskich w Łodzi, od poniedziałku 1 lipca do odwołania zmianie ulegnie trasa linii tramwajowej 41. Tramwaje z Pabianic dojadą bez zmian do ronda Lotników Lwowskich, następnie pojadą objazdem ulicami: Paderewskiego i Rzgowską do pętli Chojny Kurczaki.


14-15 czerwca skrócona trasa 263

W piątek 14 czerwca od godz. 14:00 oraz w sobotę 15 czerwca trasa linii autobusowej 263 w Ksawerowie zostanie skrócona do ulicy Kościuszki (dawna krańcówka przy skrzyżowaniu z ulicą Traktorową). Zmiana wprowadzana jest na wniosek Urzędu Gminy Ksawerów w związku z Festynem Gminnym w Ksawerowie.


Zmiana rozkładu pociągów od 9 czerwca

Od 9 czerwca wchodzi w życie zmiana kolejowego rozkłady jazdy. Zmieniają się zasady rezerwacji miejsc w pociągach PKP InterCity. Obowiązkową rezerwacją będą objęte pociągi: IC „Baczyński” i IC „Asnyk” (Wrocław – Pabianice – Warszawa), IC „Łużyce” (Zgorzelec – Pabianice – Warszawa) oraz IC „Słowacki” (Wrocław – Pabianice – Ełk).


Kody QR na przystankach

Na przystankach, które nie są wyposażone w tablice dynamicznej informacji pasażerskiej, umieściliśmy naklejki z kodami QR. Po ich zeskanowaniu, na ekranie smartfona wyświetli się wirtualna tablica z informacjami o rzeczywistych godzinach odjazdów najbliższych autobusów i tramwajów z danego przystanku.


Kolejny elektryczny autobus na testach

MZK Pabianice rozpoczyna testy elektrycznego autobusu marki Solaris Urbino 12 electric. Możliwości 12-metrowego elektrobusu będą sprawdzane do połowy maja. Pojazd będzie kursował w regularnym ruchu miejskim, na różnych liniach. To kolejny autobus o alternatywnym napędzie testowany w Pabianicach.


Darmowy autobus na Dzień Wody

W sobotę 13 kwietnia Zakład Wodociągów i Kanalizacji organizuje obchody Światowego Dnia Wody w Stacji Uzdatniania Wody Zagajnikowa przy ul. 15 Pułku Piechoty „Wilków” 12. Aby ułatwić dojazd, uruchomimy bezpłatną linię na dwóch trasach. Pierwsza trasa – z os. Bugaj przez ulicę Orlą, druga trasa – z Podmiejskiej przez centrum i ulicę Moniuszki.