Wybrane kursy linii 265 do Dłutowa

Autobus linii 265 na krańcówce Dworzec PKP

Autobusy linii 265 od 2 kwietnia pojadą dłuższą trasą. Wybrane kursy będą wykonywane do Dłutowa. Porozumienie w tej sprawie 20 marca podpisał prezydent Pabianic Grzegorz Mackiewicz z wójt gminy Dłutów Grażyną Maślanką-Olczyk. Zmienią się też godziny odjazdów linii 265, drobna korekta dotyczy również rozkładu jazdy linii 7.

Od 2 kwietnia kursy z Waltera-Jankego o 9:30 w dni robocze i o 17:22 w soboty będą wykonywane do Piłsudskiego zamiast do zajezdni MZK.

Linia 265 od 1987 roku łączy Pabianice z Pawlikowicami. Od kwietnia wybrane kursy będą wykonywane o blisko 7 km dalej – do Dłutowa. Po drodze autobus zatrzyma się w Hucie Dłutowskiej i Budach Dłutowskich.

20 marca zostało podpisane porozumienie międzygminne między miastem Pabianice a gminą Dłutów w sprawie wydłużenia linii 265
Od lewej: wiceprezydent Pabianic Marek Gryglewski, prezydent Pabianic Grzegorz Mackiewicz, wójt gminy Dłutów Grażyna Maślanka-Olczyk, wiceprzewodniczący Rady Gminy Dłutów Tomasz Kmin

„Po raz kolejny rozszerzamy ofertę pabianickiej komunikacji miejskiej. Niedawno uruchomiliśmy nową linię A41, a teraz rozwijamy sieć połączeń międzygminnych o gminę Dłutów”

Grzegorz Mackiewicz, prezydent Pabianic

Krańcówka autobusu w Dłutowie będzie zlokalizowana na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. Gmina Dłutów przed świętami wprowadzi tam zmianę organizacji ruchu, aby od 2 kwietnia autobus mógł ruszyć na wydłużonej trasie. Autobus będzie miał postój obok szkoły, tuż przy wiatach rowerowych – mieszkańcy będą mogli dojechać rowerem do autobusu, przesiąść się i kontynuować podróż do Pabianic.

Autobus 265 w miejscu przyszłej krańcówki w Dłutowie

„Trasę między Pabianicami a Dłutowem obsługuje wprawdzie dwóch przewoźników, ale z konsultacji z mieszkańcami (m.in. przy okazji opracowywania Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej) wiemy, że chcieliby, aby do Dłutowa dojeżdżał również pabianicki MZK”

Marek Gryglewski, wiceprezydent Pabianic

Na trasie z Pabianic do Dłutowa będą obowiązywać bilety dwustrefowe. Bilet 60-minutowy normalny kosztuje 5 zł, natomiast ulgowy – 2,50 zł i upoważnia on do przesiadania się w inne linie MZK. Jeśli ktoś podróżuje często, to warto korzystać z Migawki. Bilet 30-dniowy dla ucznia kosztuje 75 zł. Wniosek o wydanie Migawki można złożyć przez internet na stronie www.migawka.lodz.pl bądź w jednym z punktów MZK (Narutowicza, Dworzec PKP przy ul. Łaskiej lub Dworzec MZK na pętli Waltera-Jankego).

Bilety będzie można kupić również na terenie gminy Dłutów:

  • w Dłutowie w sklepie spożywczym „Na rogu” przy ul. Głównej 26,
  • w Hucie Dłutowskiej w sklepie ABC przy ul. Pabianickiej 33.

Rozkład jazdy:

Autobusy linii 265 odjadą z Dłutowa w dni powszednie o godz.: 7:08, 8:08, 10:21, 15:05, 16:10 i 17:05, w soboty o 7:17, 10:07 i 18:23 oraz w niedziele i święta o 10:14 i 18:23. Z Pabianic z przystanku Kilińskiego / SDH zaplanowano odjazdy w dni robocze o godz.: 6:29, 7:23, 9:52, 14:27, 15:27 i 16:27, w soboty o 6:49, 9:39 i 17:57 oraz w niedziele i święta o 9:14 i 17:57.

Kursy z Pabianic do Dłutowa w rozkładzie jazdy będą oznaczone literą „A”. Pozostałe kursy będą wykonywane do Pawlikowic.

Ilość kursów wynika z zawartego porozumienia z Gminą Dłutów, która będzie współfinansować połączenie.

„Mam nadzieję, że współpraca będzie jeszcze bardziej owocna i kursów będzie jeszcze więcej, jeśli zajdzie taka potrzeba”

Grażyna Maślanka-Olczyk, wójt gminy Dłutów

Wraz z wydłużeniem trasy do Dłutowa, nastąpią korekty godzin odjazdów na linii 265. Zostanie uruchomiona dodatkowa para wieczornych kursów w weekendy (około godz. 18).

Szczegółowy rozkład jazdy:

Pabianice » Pawlikowice » Dłutów

Dłutów » Pawlikowice » Pabianice