Odjazdy autobusów w aplikacji myBus

W sklepach Google Play i AppStore jest już dostępna do pobrania aplikacja myBus online, dzięki której dla dowolnego przystanku będzie można podejrzeć rzeczywiste godziny odjazdów autobusów MZK Pabianice. Ta sama aplikacja obsługuje także łódzką komunikację miejską.

Rzeczywiste godziny odjazdu dla dowolnego przystanku można także podejrzeć bez instalowania aplikacji – na portalu KomunikacjaPabianice.pl, dzięki funkcjonalności tzw. wirtualnej tablicy, dostępnej na stronie głównej, jak i również w formie odnośnika przy rozkładach jazdy poszczególnych linii.

Aplikacja mobilna dla pasażerów to jeden z elementów Inteligentnego Systemu Transportowego, realizowanego przez Miasto Pabianice w ramach projektu „Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach” współfinansowanego z Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 oraz ze środków budżetu państwa.

Pobierz myBus online

O aplikacji

Oprócz tradycyjnego rozkładu jazdy, czyli tzw. tabliczki przystankowej, aplikacja potrafi wyświetlać najbliższe odjazdy w formie tzw. tablicy najbliższych odjazdów, na podstawie danych uzyskanych ze śledzenia pojazdów przez system GPS. Jest to wersja zwana on-line. Dzięki temu uzyskujemy znacznie dokładniejszą godzinę pojawienia się pojazdu na przystanku, uwzględniającą nieprzewidziane opóźnienia, czy przyspieszenia kursów. Jest to obrazowanie aktualnego stanu komunikacji, a nie zaplanowanego w rozkładzie jazdy.

Aplikacja myBus online dzięki rozbudowanemu wyszukiwaniu przystanków, z listy wszystkich, najbliższych, ulubionych, z tras linii, czy też z mapy, pozwala w łatwy sposób dotrzeć do odpowiedniego rozkładu jazdy.

Co odróżnia aplikację myBus online od innych podobnych aplikacji:

  • Aplikacja może działać zarówno w trybie on-line, jak i w trybie off-line.
  • Wersja off-line, choć zawiera pewne ograniczenia, pozwala korzystać z pobranego jednorazowo rozkładu jazdy bez dodatkowego łączenia się z internetem.
  • Aplikacja w wersji on-line aktualizuje wszystkie niezbędne dane na bieżąco, a źródłem aktualizacji są te same dane, które w innych kanałach są udostępniane przez przewoźnika, czy też organizatora komunikacji. Przykładowo informacja na tablicy elektronicznej na przystanku wyświetlająca czasy przyjazdu pojazdów z uwzględnieniem aktualnego położenia pojazdu i stanu komunikacji (czyli on-line) jest tożsamą z informacją wyświetlaną w aplikacji myBus online, a także z informacją na stronie WWW. Predykcja spodziewanych czasów przyjazdu na przystanki pochodzi z tego samego silnika wyliczającego te czasy.
  • Aplikacja w wersji on-line pokazuje nam także komunikaty (w formie powiadomień) od dyspozytorów ruchu.
  • Wyszukiwarka połączeń opiera swe wyliczenia o stan on-line, a nie tylko o dane rozkładu jazdy.

Aplikacja myBus online obsługuje także łódzką komunikację miejską.

Instrukcja obsługi

Kliknij TUTAJ, aby przejść do instrukcji obsługi aplikacji.