Z Bugaju do tramwaju – nowa linia A41

Autobus Solaris na pętli Waltera-Jankego - linia A41

Od 1 września uruchamiamy nową linię autobusową A41, która będzie dowoziła pasażerów z osiedla Bugaj do tramwaju. Autobus A41 z krańcówki Waltera-Jankego pojedzie ulicą Nawrockiego do przystanku Warszawska/Sikorskiego. Tam pasażerowie będą mogli przesiąść się do tramwaju 41 do Łodzi.

W drugą stronę A41 zabierze wysiadających z tramwaju i zawiezie na Bugaj ul. 3 Maja, 20 Stycznia i Nawrockiego do krańcówki przy ul. Waltera-Jankego.

W dni robocze pierwszy kurs z krańcówki będzie o godz. 4.34, ostatni o godz. 19.35 (soboty odpowiednio godz. 6.45 – godz. 18.45); kurs z Warszawskiej godz. 4.42 – godz. 19.43 (soboty godz. 6.53 – godz. 18.53). Rozkład jazdy w godzinach szczytu rano i po południu będzie zgrany z każdym kursem tramwaju (co 24 minuty), poza godzinami szczytu i w sobotę – z co drugim kursem.

W autobusie A41 będą honorowane pabianickie bilety autobusowe, Wspólny Bilet Łódzko-Pabianicki, Wspólny Bilet Aglomeracyjny, a także – decyzją prezydenta Pabianic – bilety lokalnego transportu zbiorowego w Łodzi (czasowe oraz wszystkie pozostałe ważne w strefie 2 lub 1+2), co będzie dużym ułatwieniem dla pabianiczan, którzy regularnie dojeżdżają do Łodzi do pracy lub na studia.

Wiemy, jak oczekiwane przez pabianiczan było wprowadzenie dowozowej linii autobusowej, łączącej osiedle Bugaj z przystankiem tramwajowym przy ul. Warszawskiej. Możliwość przejazdu na jednym bilecie jest dodatkowym ułatwieniem

Grzegorz Mackiewicz, prezydent Pabianic

Pilotaż A41 potrwa do końca roku. Czy zostanie wydłużony, będzie zależeć od zainteresowania linią.

Rozkład jazdy linii A41 ważny od 1 września:

Odjazdy z krańcówki Waltera-Jankego:

Odjazdy z przystanku Warszawska / Sikorskiego:

Schemat trasy: