strona główna rozkłady jazdy wyszukiwarka połączeń plan rozwoju projekty UE kontakt do pobrania reklama w serwisie linki

Autobusy:

Sobota, godzina 07:07

Zmiany:

 » Rozkład jazdy
 » Planer podróży
 » Bilety
 » Sieć sprzedaży
 » Migawka
 » Bilet przez telefon
 » Biletomaty
 » Ulgi
 » Kontrola biletów
 » Opłaty dodatkowe
 » Kontakt
 » Dane osobowe
 » Mapa sieci
 » Historia
 » Tabor
 » Na żądanie
 » Regulamin
 » FAQ

Tramwaje:

 » Rozkład jazdy Z41
 » Bilety
 » Wspólny bilet
 » Migawka
 » Bilet przez telefon
 » Ulgi
 » Opłaty dodatkowe
 » Kontakt
 » Mapa linii Z41
 » Historia

Kolej:

 » Rozkład jazdy
 » Wspólny bilet WBA
 » Szukaj połączenia
 » Dworzec PKP
 » ŁKA
 » Kontakt

PKS, BUS:

 » Rozkład jazdy BUS
 » Rozkład jazdy PKS
 » Przystanki PKS
 » Kontakt
 » Dla przewoźników

Taxi:

 » Ceny, kontakt
 » Postoje taxi
 » Uzyskanie licencji

Otwieramy dworzec MZK na Bugaju (FOTO, VIDEO)

Od czwartku 18 lutego udostępnimy dla pasażerów nowy dworzec miejskich autobusów, który został wybudowany na pętli Waltera-Jankego. Obiekt będzie czynny codziennie w godzinach od 4:10 do 22:30. Kasa biletowa będzie otwarta, tak jak dotychczas, w dni powszednie od 6:30 do 14:30. Dziś odbyła się prezentacja zakończonej właśnie inwestycji.


Piątek 12 lutego by ostatnim dniem funkcjonowania kasy biletowej w starym kontenerze. W nowym obiekcie odbył się briefing prasowy z udziałem Prezydenta Pabianic Grzegorza Makiewicza:Budynek dworca MZK ma 61 m kw. powierzchni użytkowej, poczekalnię i toalety dla pasażerów, kasę biletową, pomieszczenie socjalne i techniczne oraz toaletę dla kierowców MZK. Spełnia wymagania określone dla budynków użyteczności publicznej. Obiekt jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wyposażony jest m.in. w monitoring wizyjny (połączony z siedzibą Straży Miejskiej), system sygnalizacji włamania i napadu, systemy pożarowe, oświetlenie awaryjne. Zastosowano ekologiczne ogrzewanie z wykorzystaniem pompy ciepła i rekuperacji. Budynek jest klimatyzowany. Od strony ulicy Waltera-Jankego ściana wykonana jest w formie fasady wentylowanej, obłożona płytami elewacyjnymi. Nowy obiekt zastąpił stary kontener, postawiony na krańcówce na przełomie lat 80. i 90. ubiegłego stulecia.

Inwestycja na krańcówce to nie tylko budynek. Jedną z ważniejszych jej części były roboty drogowe prowadzone od wjazdu na krańcówkę do placu manewrowego. Zmodernizowano 955 m kw. jezdni: 539 m kw. wykonano w nawierzchni betonowej (na wysokości przystanków dla wsiadających i wysiadających), 416 m kw. w nawierzchni asfaltowej. Zniszczoną nawierzchnię z licznymi koleinami i ubytkami sprzed 30 lat zastąpiła znacznie trwalsza jezdnia dostosowana do ruchu autobusów. Prace obejmowały nie tylko wymianę samej nawierzchni, ale też wykonanie odpowiednich warstw konstrukcyjnych wraz z wymianą krawężników oraz oznakowanie pionowe i poziome. Ponadto zrobiono chodniki (196 m kw.), nowe nasadzenia zieleni i oświetlenie parkowe. Dla bezpieczeństwa doświetlono trzy przejścia dla pieszych przy dworcu (przez ul. 20 Stycznia, Waltera-Jankego i przez pętlę.

Pierwszy przetarg na inwestycję został unieważniony. Jedyna oferta na wykonanie w drugim przetargu wyniosła 901.500 zł netto (1.108.845 zł brutto) i była nieco tańsza niż w pierwszym przetargu. Według kalkulacji wykonawcy największą kosztowo pozycją była przebudowa nawierzchni drogowej – 413.895 zł netto. Sama budowa budynku dworca była wyceniona na 378.840 zł netto. Zakres prac obejmował też m.in. budowę chodników, zagospodarowanie terenu, przebudowę infrastruktury technicznej.

Realizacja inwestycji jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej (85% kosztów kwalifikowalnych) w ramach projektu „Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach”. Miasto pozyskało także dodatkowe dofinansowanie ze środków budżetu państwa.

Galeria zdjęć:

piątek, 12.02.2021 / godz.: 18:50
Od 4.05 tymczasowa zmiana trasy


Od 1.05 zmiana cen biletów okresowych


Od 28.04 zmiany przystankowe na ul. Zamkowej


Od 19.04 zmiana rozkładu jazdy


Od 19.04 tymczasowa zmiana trasy


Od 1.03 tymczasowa zmiana trasy


Od 4.12 zawieszenie linii


Od 9.11 w dni robocze obowiązuje rozkład powszedni wolny od nauki szkolnej

Zaplanuj podróż:Rowerowe Łódzkie:

 » Jak to działa?
 » Cennik
 » Mapa stacji
 » Regulamin
 » Aktualności
 » Kontakt
 » O projekcie

Facebook:

© Urząd Miejski w Pabianicach - Wydział Infrastruktury Technicznej i Komunikacji | komunikacja@um.pabianice.pl | tel. 42-225-46-27