Strona główna

Aktualności

Tramwaj Pesa linii 41 na ul. Warszawskiej

Korekta rozkładu linii 41 od 1 marca

Od piątku 1 marca nastąpi korekta rozkładu jazdy linii 41. Czas przejazdu wieczornych kursów (po godzinie 22) z Pabianic do Łodzi zostanie skrócony o 2 minuty. Ponadto, zmieni się przebieg trasy wyjazdowej z zajezdni Telefoniczna oraz zjazdowej do zajezdni. 1 marca po godz. 15:00 spodziewane są utrudnienia w funkcjonowaniu komunikacji tramwajowej.


Autobus elektryczny Solaris w zajezdni MZK Pabianice

Testujemy elektryczny autobus Solaris

MZK Pabianice rozpoczyna testy elektrycznego autobusu marki Solaris Urbino 9 LE electric. Możliwości 9-metrowego elektrobusu będą sprawdzane od 16 do 25 lutego. Pojazd będzie kursował w regularnym ruchu miejskim, głównie na linii A41. To początek serii testów autobusów o alternatywnych napędach, które odbędą się w Pabianicach.


Tramwaj Pesa na ul. Zamkowej

Tramwaj – inwestycja z perspektywą

Aktualności

Projekt „Łódzki Tramwaj Metropolitalny: etap Pabianice – Ksawerów” został nominowany w konkursie „Inwestycja z perspektywą”, który organizuje Polska Agencja Prasowa. Wybierane są najpotrzebniejsze i najciekawsze – słowem najlepsze – inwestycje samorządowe dofinansowane z Funduszy Europejskich. Zapraszamy do głosowania.


tramwaj świąteczny

17 grudnia świąteczna linia M

VIII Pabianicka Parada Świąteczna przejdzie 17 grudnia po 15:30 przez ulicę Zamkową – od ulicy Gdańskiej do CH Echo. Między pętlami Wiejska i IKEA będzie kursował świąteczny tramwaj. Dodatkowo pięć autobusów dowiezie pabianiczan na paradę świąteczną – pojadą z Piasków, Bugaju oraz Klimkowizny do przystanku Zamkowa / kościół św. Mateusza.