Zmiany w komunikacji od września

Od 1 września zostanie uruchomiona nowa linia autobusowa A41 skomunikowana z tramwajami do i z Łodzi, zmianie ulegną rozkłady jazdy linii 2, 7, 41 i 260, a w Łasku autobusy linii D pojadą objazdem. Od nocy 2/3 września w centrum Łodzi autobusy linii N4B będą kursować zmienioną trasą. Od 3 września korekta rozkładu jazdy pociągów.

Szczegółowy rozkład jazdy linii MZK Pabianice ważny od 1 września 2023 dostępny jest: TUTAJ

Linia 2:

Od 1 września zostaną uruchomione dodatkowe kursy wyjazdowe z zajezdni MZK do Waltera-Jankego – w dni powszednie o godz. 4:14 i 5:34 oraz w soboty o 6:27.

Linia 7:

Od 1 września uruchomiony zostanie dodatkowy kurs zjazdowy z Waltera-Jankego do zajezdni MZK – w dni powszednie o 19:57. Zamiast odjazdów z Waltera-Jankego o 18:30 do Piłsudskiego i o 18:45 do zajezdni MZK, będą wykonywane kursy o 18:30 do zajezdni MZK i o 18:40 do Piłsudskiego.

W soboty kurs z Waltera-Jankego do zajezdni MZK z 16:37 będzie przesunięty na 16:27, ponadto będzie uruchomiony dodatkowy kurs z Waltera-Jankego do zajezdni MZK o 17:22.

W dniach 1 i 4 września obowiązuje rozkład powszedni wolny od nauki szkolnej, natomiast od wtorku 5 września – rozkład na dni nauki szkolnej (zamiast kursu linii 7 o 7:20 z Waltera-Jankego do Piłsudskiego, będzie wykonywany kurs linii 263 do Ksawerowa).

Linia 260:

Od 1 września nie będzie wykonywany kurs wyjazdowy z zajezdni MZK do Waltera-Jankego w dni powszednie o 5:58.

Linia 263:

Od wtorku 5 września przywrócony będzie kurs „szkolny” o 7:20 z Waltera-Jankego do ul. Zachodniej w Ksawerowie.

Linia 41:

Na wniosek pracowników CH Port Łódź, zostaną skorygowane wieczorne godziny odjazdów:

  • kursy z pl. Niepodległości zostaną opóźnione – w dni powszednie z 20:48 na 20:55, w soboty z 20:49 na 20:55
  • kurs z Wiejskiej w dni powszednie zostanie opóźniony z 21:35 na 21:46

Wybrane kursy linii 41 (w dni powszednie w godzinach szczytu – każdy kurs, poza godzinami szczytu i w soboty – co drugi) na przystanku Warszawska / Sikorskiego będą skomunikowane z nową linią autobusową A41 do Waltera-Jankego. Kursy skomunikowane będą oznaczone w rozkładzie jazdy linii 41.

Linia A41:

Od 1 września uruchamiamy nową linię autobusową A41, która będzie dowoziła pasażerów z osiedla Bugaj do tramwaju. 

Trasa przejazdu:

  • WALTERA-JANKEGO – Nawrockiego – WARSZAWSKA / SIKORSKIEGO
  • WARSZAWSKA / SIKORSKIEGO – 3 Maja – 20 Stycznia – Nawrockiego – WALTERA-JANKEGO

W autobusach linii A41 będą honorowane pabianickie bilety autobusowe, Wspólny Bilet Łódzko-Pabianicki, Wspólny Bilet Aglomeracyjny, a także – na podstawie Zarządzenia Prezydenta Miasta Pabianic – bilety lokalnego transportu zbiorowego w Łodzi (czasowe oraz wszystkie pozostałe ważne w strefie 2 lub 1+2).

Linia D:

Od poniedziałku 4 września autobusy ZKM Łask kursują w dni powszednie wg rozkładu jak w dni nauki szkolnej. Ponadto, nastąpi zmiana rozkładu jazdy. Zostaną uruchomione dodatkowe kursy w dni powszednie o 22:22 z Łasku z ul. Zielonej oraz o 23:02 z Pabianic z Sikorskiego.

W związku z planowaną od 1 września zmianą organizacji ruchu na skrzyżowaniu Al. Niepodległości i 9 Maja zmianie ulegną trasy kursowania autobusów ZKM Łask linii D z Pabianic w kierunku centrum Łasku.

Przystanki autobusowe dla autobusów jadących z os. Przylesie w kierunku Centrum zgodne z załączoną mapą objazdu:

  • Batorego/Jodłowa (przy markecie Dino)
  • Inki -Danuty Siedzikówny (przy szkole Podstawowej),
  • Warszawska/ (przy Vendo Park),
  • ul. 9 Maja

Trasa autobusów w kierunku os. Przylesie i Pabianic zgodnie z wcześniej wyznaczonymi objazdami przez Plac Piłsudskiego w Łasku.

Linia N4B:

W związku z kolejnym etapem prac przy budowie tunelu średnicowego w Łodzi oraz stacji kolejowej Łódź Śródmieście (zamknięcie dla ruchu kołowego skrzyżowania Kościuszki/Zielona), od nocy z soboty 2 września na niedzielę 3 września zmianie ulegną trasy linii nocnych w centrum Łodzi w rejonie strefy przystanków nocnych.

Oto trasa linii N4B od nocy 2/3 września:

PABIANICE DWORZEC PKP – Łaska, Wiejska, Moniuszki, Konopnickiej, Zamkowa, Kilińskiego, Grota-Roweckiego, Nawrockiego, Waltera-Jankego, Myśliwska, Warszawska, Ksawerów, Łódź: Pabianicka, Rudzka, Przestrzenna, Starorudzka, Demokratyczna, Mierzyńskiego, Gombrowicza, Pabianicka, Piotrkowska, Sieradzka, Wólczańska, Wróblewskiego, Politechniki, Żeromskiego, Skłodowskiej-Curie, Struga, Kościuszki, zawraca przed skrzyżowaniem z Zieloną, Kościuszki, 6 Sierpnia, Gdańska, Próchnika, Rewolucji 1905 r., Sterlinga, Północna, Żródłowa, Palki, Telefoniczna – TELEFONICZNA ZAJEZDNIA

TELEFONICZNA ZAJEZDNIA – Telefoniczna, Palki, Źródłowa, Północna, Sterlinga, Jaracza, Więckowskiego, Wólczańska, 6 Sierpnia, Kościuszki, Struga, Żeromskiego, Politechniki, Wróblewskiego, Wólczańska, Sieradzka, Piotrkowska, pl. Niepodległości, Pabianicka, Ksawerów, Pabianice: Warszawska, Myśliwska, Waltera-Jankego, Nawrockiego, Grota-Roweckiego, Kilińskiego, Zamkowa, Konopnickiej, Moniuszki, Wiejska, Łaska – PABIANICE DWORZEC PKP

Kolej:

Od niedzieli 3 września nastąpi korekta kolejowego rozkładu jazdy. Zmieniony rozkład jazdy będzie obowiązywał do 11 listopada.

Pabianice zyskają bezpośrednie połączenie z Radomiem. Pociąg IC „Koziołek” z Pabianic ruszy o 17:17 i pojedzie przez Łódź Chojny, Łódź Widzew, Tomaszów Mazowiecki (18:17), Radom Główny (19:31), Puławy Miasto, Nałęczów do Lublina, gdzie dotrze o 21:11 – 21:16. W kierunku przeciwnym pojedzie o 12:13 z Pabianic i zawiezie podróżnych do Poznania Głównego (przyjazd o 14:50).

Oto szczegółowy rozkład jazdy ze stacji Pabianice: