Zmiana rozkładu pociągów od 9 czerwca

pociąg Regio na przystanku Pabianice Północne

Od 9 czerwca wchodzi w życie zmiana kolejowego rozkłady jazdy. Zmieniają się zasady rezerwacji miejsc w pociągach PKP InterCity. Obowiązkową rezerwacją będą objęte pociągi: IC „Baczyński” i IC „Asnyk” (Wrocław – Pabianice – Warszawa), IC „Łużyce” (Zgorzelec – Pabianice – Warszawa) oraz IC „Słowacki” (Wrocław – Pabianice – Ełk).

Rezerwacja miejsc nie będzie już obowiązkowa w pociągach: IC „Cegielski” (Poznań – Pabianice – Kraków), IC „Koziołek (Poznań – Pabianice – Lublin), które obsługują elektryczne zespoły trakcyjne Flirt.

Nie zmienią się zasady rezerwacji miejsc w pozostałych pociągach – IC „Dąbrowska” (Wrocław – Pabianice – Białystok), IC „Konopnicka” (Wrocław – Pabianice – Warszawa – Olsztyn) oraz „Włókniarz” (Szczecin – Pabianice – Łódź), przy czym dla tego pociągu zmieni się kategoria z TLK na IC. Na tych trasach rezerwacja miejsc pozostanie nieobowiązkowa.

We wszystkie niedziele do końca sierpnia oraz dodatkowo 15 sierpnia trasa pociągu IC „Konopnicka” zostanie wydłużona z Warszawy do Olsztyna.

Pociąg ŁKA w dni powszednie o 6:24 z Pabianic pojedzie do Łodzi Widzewa z pominięciem Łodzi Kaliskiej (z Retkini bezpośrednio na Chojny). Pociąg ŁKA do Łodzi Kaliskiej (i dalej do Łodzi Widzewa przez Zgierz) będzie odjeżdżał o 6:10.

Pociągi InterRegio w relacji do Warszawy, będą dojeżdżać do Warszawy Wschodniej przez Warszawę Centralną (zamiast do Warszawy Głównej, jak dotychczas). InterRegio Prosna dojedzie z kolei do Warszawy Wschodniej przez Warszawę Gdańską.

Od 12 sierpnia rozpocznie się budowa nowego przystanku kolejowego Izabelów między Zduńską Wolą a Sieradzem. Za wybrane pociągi ŁKA między Zduńską Wolą a Sieradzem zostaną wówczas uruchomione autobusy zastępcze.

Zmieniony rozkład jazdy będzie obowiązywał do 31 sierpnia.