FlixBus z Pabianic do Pragi, Wrocławia i Warszawy

Logo FLIXBUS

Autokary FlixBus linii N1300 łączącej stolice Polski i Czech teraz zatrzymują się także w Pabianicach przy dworcu PKP. Do Warszawy Zachodniej autobusy ruszają z Pabianic codziennie o 6:15, zatrzymują się też przy lotnisku Chopina. Do Pragi odjedziemy natomiast o 23:35, przystanki są też we Wrocławiu i Libercu. FlixBus to kolejny przewoźnik na dworcu PKP.

Autobusy FlixBus odjeżdżają codziennie ze stanowiska nr 2 przy Dworcu PKP. Do Warszawy ruszają o godz. 6:15. Zatrzymują się w Łodzi na dworcu Fabrycznym oraz w Warszawie przy lotnisku Chopina (o 8:35) i na dworcu Zachodnim (o 8:55). Z Warszawy Zachodniej do Pabianic można wrócić o 21:00, natomiast 20 minut później autobus odjeżdża z lotniska Chopina.

Do Pragi zielony autokar FlixBus odjeżdża z Pabianic codziennie o godz. 23:35. Zatrzymuje się we Wrocławiu (na placu Grunwaldzkim i dworcu autobusowym), w Libercu i Pradze. Na główny dworzec autobusowy Florenc w stolicy Czech autobus przyjeżdża o godzinie 7:00. Kurs powrotny zaczyna się w Pradze o 23:00. Autobus dociera do Pabianic po 7 godzinach – o 6:10.

Oto rozkład jazdy linii N1300:
Warszawa » Pabianice » Praga
Praga » Pabianice » Warszawa

Bilety na przejazd można kupić on-line na stronie flixbus.com albo za pomocą aplikacji Flixbus. W Pabianicach są również dostępne w trzech stacjonarnych punktach sprzedaży, które zlokalizowane są w biurach podróży Kartagina (w CH Echo przy ul. Zamkowej 31), Travel Pabianice (przy ul. Pułaskiego 1) oraz PA-CO-TOUR (przy ul. Kościuszki 5).

O to, aby przewoźnik rozszerzył swoją ofertę przewozową o postój w Pabianicach, zabiegał Urząd Miejski. Przy dworcu kolejowym został utworzony przystanek przeznaczony dla przewoźników autokarowych. Od grudnia zatrzymują się tam autobusy PKS Wieluń (zapewniające dojazd do Łodzi, Łasku, Widawy czy Wielunia), a teraz także międzynarodowa linia FlixBus. W tym miejscu postój mają również autobusy linii pracowniczych. Tym samym dworzec PKP stał się zintegrowanym węzłem komunikacyjnym, gdzie podróżni mają do dyspozycji nie tylko autobusy miejskie i pociągi, ale także autobusy międzymiastowe i pracownicze. Podróżni mogą korzystać z parkingu oraz budynku dworca z ogrzewaną poczekalnią i bezpłatną toaletą.