Bilety w aplikacji zBiletem.pl

Od 18 stycznia 2023 r. bilety na komunikację miejską w Pabianicach dostępne są w darmowej aplikacji mobilnej zBiletem. Bilet jest dostępny w aplikacji bezpośrednio po zakupie i można okazać go do kontroli również bez dostępu do internetu. Wciąż można korzystać również z aplikacji SkyCash, moBilet i mPay.

W sklepie internetowym www.zbiletem.pl można kupić bilet także dla innej osoby, na przykład dla dziecka, które po zakupie otrzyma bilet bezpośrednio do aplikacji na swoim telefonie.

Aplikacja dostępna jest na smartfony z Androidem oraz iPhone. Wystarczy pobrać ją ze sklepu Google Play lub App Store, zalogować się swoim numerem telefonu i gotowe. Do płatności można wybrać preferowaną metodę płatności, np. Google Pay, Apple Pay, Blik czy karta płatnicza.  

zBiletem działa w kilkudziesięciu miastach w Polsce, w tym w Łodzi czy Warszawie. Teraz dostępna jest również dla pasażerów w Pabianicach.

Od czego zacząć?

Należy pobrać aplikację zbiletem.pl ze sklepu Google Play lub Appstore i zalogować się swoim numerem telefonu. 

Jak kupić bilet w aplikacji? 

Należy wybrać swój bilet, a następnie dogodną metodę płatności – Google Pay, Apple Pay, Blik, przelew lub podpiąć swoją kartę płatniczą. 

Po zakupie biletu – ląduje on na ekranie głównym w aplikacji. Bilet jednorazowy i czasowy staje się od razu aktywny – nie trzeba go nigdzie kasować. Najlepiej więc kupić bilet przed wejściem do autobusu czy tramwaju. Bilet okresowy będzie ważny zgodnie z datą wybraną podczas zakupu. Na bilecie jest informacja jak długo jest ważny, a przed jego wygaśnięciem aplikacja przypomni, że jego termin dobiega końca.

Bilety okresowe możesz też kupić dla innej osoby w sklepie internetowym zbiletem.pl

Jak wygląda kontrola biletu?

Bilet w aplikacji jest dostępny również off-line, więc o kontrolę nie trzeba się martwić. Po prostu należy okazać bilet w aplikacji kontrolerowi. Kontroler może zweryfikować bilet wzrokowo lub zeskanować kod QR na bilecie. W przypadku korzystania z biletów ulgowych, trzeba pamiętać o dokumencie potwierdzającym uprawnienia do ulgi. 

Więcej informacji, regulamin i kontakt: