41 na Chojny Kurczaki od 1 lipca

Objazd linii 41 w Łodzi od 1 lipca

W związku z kolejnym etapem prac torowych na rondzie Lotników Lwowskich w Łodzi, od poniedziałku 1 lipca do odwołania zmianie ulegnie trasa linii tramwajowej 41. Tramwaje z Pabianic dojadą bez zmian do ronda Lotników Lwowskich, następnie pojadą objazdem ulicami: Paderewskiego i Rzgowską do pętli Chojny Kurczaki.

Trasa linii 41 od 1 lipca: Wiejska – Łaska – Zamkowa – Warszawska – Łódzka – Pabianicka –Paderewskiego – Rzgowska – Chojny Kurczaki

Podana zmiana trasy obowiązuje w obydwu kierunkach.

Wieczorne kursy zjazdowe do zajezdni Telefoniczna oraz poranne kursy wyjazdowe również będą realizowane zmienioną trasą. Od ronda Lotników Lwowskich tramwaje pojadą: al. Politechniki, Żeromskiego, Kopernika, Gdańską, Legionów, Pomorską i Telefoniczną do zajezdni Telefoniczna.

Dojazd od ronda Lotników Lwowskich do placu Niepodległości zapewnią autobusy linii:

  • 50A, 50B i 68 – odjazd z przystanku przed rondem (na wysokości przystanku tramwajowego),
  • 57 (w obydwu kierunkach tymczasowo zmienioną trasą ulicami: Pabianicką, Piotrkowską, Czerwoną do Wólczańskiej) oraz 72A i 72B – odjazd z przystanku przy szpitalu im. Kopernika.

Dojazd od placu Niepodległości do ronda Lotników Lwowskich będzie możliwy autobusami linii:

  • 50A, 50B, 52, 68, 69A i 69B – odjazd z przystanku na krańcówce autobusowej,
  • 57 – odjazd z przystanku autobusowo-tramwajowego na ul. Piotrowskiej.

Tramwaje linii 11 będą kursować na skróconej trasie Helenówek – plac Niepodległości. Linia 19 zostanie zawieszona. Do pętli Chocianowice IKEA zostanie skierowana linia 16 na zmienionej trasie: CM. ZARZEW – Lodowa, Przybyszewskiego, Puszkina, Rokicińska, al. Piłsudskiego, Piotrkowska Centrum, al. Mickiewicza, al. Włókniarzy, Kopernika, Żeromskiego, al. Politechniki, Pabianicka – CHOCIANOWICE IKEA

Oto rozkład jazdy linii 41 ważny od 1 lipca:

Odjazdy z pętli Wiejska:

Odjazdy z pętli Chojny Kurczaki:

Schemat zmian w organizacji ruchu na Rondzie Lotników Lwowskich:

Od strony Pabianic nie wjedziemy samochodem z ronda Lotników Lwowskich w aleję Politechniki. W kierunku przeciwnym nie będzie możliwy przejazd od ul. Paderewskiego w kierunku do Pabianic.

Więcej informacji na stronie lodz.pl.