str. główna rozkłady jazdy wyszukiwarka połączeń plan rozwoju projekty UE kontakt do pobrania deklaracja dostępności linki

Autobusy:

Poniedziałek, godzina 10:08

Zmiany:

 » Rozkład jazdy
 » Planer podróży
 » Bilety
 » Sieć sprzedaży
 » Migawka
 » Bilet przez telefon
 » Biletomaty
 » Ulgi
 » Kontrola biletów
 » Opłaty dodatkowe
 » Kontakt
 » Dane osobowe
 » Mapa sieci
 » Historia
 » Tabor
 » Na żądanie
 » Regulamin
 » FAQ

Tramwaje:

 » Rozkład jazdy Z41
 » Bilety
 » Wspólny bilet
 » Migawka
 » Bilet przez telefon
 » Ulgi
 » Opłaty dodatkowe
 » Kontakt
 » Mapa linii Z41
 » Historia

Kolej:

 » Rozkład jazdy
 » Wspólny bilet WBA
 » Szukaj połączenia
 » Dworzec PKP
 » ŁKA
 » Kontakt

PKS, BUS:

 » Rozkład jazdy BUS
 » Rozkład jazdy PKS
 » Przystanki PKS
 » Kontakt
 » Dla przewoźników

Taxi:

 » Ceny, kontakt
 » Postoje taxi
 » Uzyskanie licencji

Duże zmiany w komunikacji miejskiej od 5 lipca

Od poniedziałku 5 lipca zostaną wprowadzone duże zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej, związane z kolejnymi etapami realizacji projektu „Łódzki Tramwaj Metropolitalny: etap Pabianice – Ksawerów”. Zostaną otwarte przejazdy przez ul. Wiejską w Pabianicach i ul. Jana Pawła II w Ksawerowie. Zamknięta zostanie ul. Zamkowa od ul. Kilińskiego do ul. Żeromskiego.

Na stałe trasy przez ul. Łaską i Wiejską wrócą autobusy linii: 1, 3, 4, 5, T i Z41.
W Ksawerowie na stałą trasę wrócą natomiast autobusy linii 263.
Z powodu zamknięcia fragmentu ulicy Zamkowej, zmienionymi trasami pojadą natomiast autobusy linii 260, 262, D i Z41 oraz niedzielne kursy linii 265 (ulicami św. Jana, Partyzancką i Lutomierską), a także autobusy linii T (ulicami Kilińskiego i Moniuszki). Kursy linii 265 wykonywane do Dworca PKP w dni powszednie zostaną przekierowane do Sikorskiego, Piłsudskiego lub zajezdni MZK.
Na linii nr 7 zostanie z kolei wprowadzony wakacyjny rozkład jazdy.

Nieczynne będą przystanki: Zamkowa / Narutowicza, Zamkowa / Traugutta, Zamkowa / Lutomierska i Zamkowa / Wyspiańskiego. Zostaną uruchomione tymczasowe przystanki na ul. Lutomierskiej przy ul. Zamkowej (w obydwu kierunkach), z kolei przystanek Zamkowa / Kilińskiego w kierunku Łodzi zostanie przeniesiony za skrzyżowanie z ul. Kilińskiego.Poniżej przekazujemy szczegóły zmian na poszczególnych liniach.

Linie 1, 3, 5:
Od 5 lipca autobusy linii 1, 3 i 5 wracają na swoje stałe trasy przez ulice Wiejską i Łaską. Godziny odjazdów nie ulegną zmianie.

Linia 4:
Od 5 lipca autobusy linii 4 wracają stałą trasę przez ulicę Wiejską (w kierunku Waltera-Jankego). Dla linii nr 4 przestanie funkcjonować przystanek dodatkowy Łaska / Wiejska. Jednocześnie godziny odjazdów z 15. Pułku Piechoty „Wilków” do Waltera-Jankego w dni robocze zostaną opóźnione do 2 minut (zostanie przywrócony rozkład jazdy sprzed zamknięcia skrzyżowania ulic Wiejskiej i Łaskiej).

Oto rozkład jazdy linii 4 ważny od 5 lipca 2021:
Waltera-Jankego » 15. Pułku Piechoty „Wilków” (bez zmian)
15. Pułku Piechoty „Wilków” » Waltera-Jankego

Linia 7:
Od 28 czerwca na linii 7 będzie obowiązywał rozkład jazdy powszedni wolny od nauki szkolnej, co oznacza, że o godzinie 7:20 z Waltera-Jankego będzie dodatkowo realizowany kurs linii 7 do Piłsudskiego, zamiast kursu linii 263 do ul. Zachodniej w Ksawerowie.
Od 5 lipca zostanie natomiast wprowadzony wakacyjny rozkład jazdy, podobny do tego z lat ubiegłych. Dzięki naprzemiennym kursom linii 2, 261 i 262, autobusy MZK między centrum a osiedlem Bugaj będą kursować nie rzadziej niż co 20 minut.

Oto rozkład jazdy linii 7 ważny od 5 lipca 2021:
Waltera-Jankego » Piłsudskiego
Piłsudskiego » Waltera-Jankego

Linia 260:
Z powodu zamknięcia ul. Zamkowej, od 5 lipca autobusy linii 260 pojadą tymczasowo zmienioną trasą – z Waltera-Jankego bez zmian do ul. Kilińskiego, dalej objazdem ulicami: św. Jana, Partyzancką i Lutomierską do ul. Zamkowej, następnie stałą trasą do Górki Pabianickiej. Godziny odjazdów z Górki Pabianickiej zostaną opóźnione o 2 minuty.

Przystanki dodatkowe: św. Jana / ZS nr 2, Partyzancka / Prosta (NŻ), Lutomierska / Zamkowa (tymczasowy)

Oto rozkład jazdy linii 260 ważny od 5 lipca 2021:
Waltera-Jankego » Górka Pabianicka » Waltera-Jankego

Linia 262:
Z powodu zamknięcia ul. Zamkowej, od 5 lipca autobusy linii 262 pojadą tymczasowo zmienioną trasą – z Waltera-Jankego bez zmian do ul. Kilińskiego, dalej objazdem ulicami: św. Jana, Partyzancką i Lutomierską do ul. Zamkowej, następnie stałą trasą do Kudrowic. Analogiczna zmiana trasy obowiązuje w przeciwnym kierunku.

Kurs z Waltera-Jankego z godz. 9:23 zostanie przyśpieszony na godz. 9:20, natomiast godziny odjazdów z Kudrowic zostaną skorygowane do 4 minut.

Przystanki dodatkowe:
» w kierunku Kudrowic: św. Jana / ZS nr 2, Partyzancka / Prosta (NŻ), Lutomierska / Zamkowa (tymczasowy),
» w kierunku Waltera-Jankego: Lutomierska / Zamkowa (tymczasowy), Partyzancka / Lutomierska (NŻ), św. Jana / Partyzancka

Oto rozkład jazdy linii 262 ważny od 5 lipca 2021:
Waltera-Jankego » Kudrowice
Kudrowice » Waltera-Jankego

Linia 263:
Od 28 czerwca do 1 września na linii 263 w dni robocze będzie obowiązywał rozkład jazdy powszedni wolny od nauki szkolnej, co oznacza, że o godz. 7:20 zamiast kursu linii 263 z Waltera-Jankego do ul. Zachodniej w Ksawerowie będzie wykonywany kurs linii 7 do Piłsudskiego.

Od 5 lipca zostanie przywrócony przejazd przez ul. Jana Pawła II przy ul. Łódzkiej w Ksawerowie. W związku z tym, zostanie przywrócona stała trasa linii 263, wraz z poprzednio obowiązującym rozkładem jazdy.

Oto rozkład jazdy linii 263 ważny od 5 lipca 2021:
Waltera-Jankego » Ksawerów
Ksawerów » Waltera-Jankego

Linia 265:
Od 5 lipca, w związku z planowanym zamknięciem ul. Zamkowej, zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu linii nr 265:
» kursy w niedziele i święta będą wykonywane nadal do Dworca PKP, ale zmienioną trasą – z Pawlikowic bez zmian do ul. Kilińskiego, dalej objazdem ulicami: św. Jana, Partyzancką i Lutomierską do Zamkowej i następnie stałą trasą. Analogiczna zmiana trasy obowiązuje w przeciwnym kierunku,
» kursy w dni powszednie wykonywane dotychczas do Dworca PKP zostaną skierowane z Pawlikowic do Sikorskiego, Piłsudskiego lub zajezdni MZK (według oznaczenia w rozkładzie jazdy). Z Dworca PKP w dzień powszedni będzie wykonywany jeden kurs o godz. 20:10 w dni powszednie.

Ponadto, kursy z Pawlikowic w dni powszednie zostaną przesunięte z 11:38 na 11:33 oraz z 14:43 na 14:45.

Przystanki dodatkowe dla kursów do i z Dworca PKP:
» w kierunku Dworca PKP (w niedziele i święta): św. Jana / ZS nr 2, Partyzancka / Prosta (NŻ), Lutomierska / Zamkowa (tymczasowy),
» w kierunku Pawlikowic: Lutomierska / Zamkowa (tymczasowy), Partyzancka / Lutomierska (NŻ), św. Jana / Partyzancka.

Oto rozkład jazdy linii 265 ważny od 5 lipca 2021:
Sikorskiego » Pawlikowice
Piłsudskiego » Pawlikowice
Dworzec PKP » Pawlikowice
Pawlikowice » Sikorskiego
Pawlikowice » Piłsudskiego
Pawlikowice » Dworzec PKP (tylko niedziele i święta)

Linia D:
Od 1 lipca w dni robocze będzie obowiązywał rozkład jazdy powszedni wolny od nauki szkolnej. Do 30 czerwca autobusy linii D kursują jak w dni nauki szkolnej.

Od 5 lipca autobusy linii D będą kursować objazdem – z Sikorskiego i Waltera-Jankego bez zmian dojadą do przystanku Zamkowa / Okulickiego, następnie objazdem ulicami: Zamkową, św. Jana, Partyzancką, Lutomierską do Zamkowej i dalej stałą trasą do Łasku. Analogiczna zmiana trasy obowiązuje w przeciwnym kierunku.

Przystanek Zamkowa / Kilińskiego (w kierunku Sikorskiego i Waltera-Jankego) zostanie przeniesiony za skrzyżowanie z ul. Kilińskiego. Pozostałe przystanki nie zmieniają się.

Linia T:
Od 5 lipca tymczasowo zmieni się trasa linii T ze względu na otwarcie ul. Wiejskiej i jednocześnie zamknięcie ul. Zamkowej.
Autobusy z Dworca PKP pojadą ulicami: Łaską, Wiejską, Moniuszki, Kilińskiego do Zamkowej i dalej dotychczasową trasą do Rzgowa i Guzewa.
Z Guzewa i Rzgowa autobusy linii T dojadą bez zmian do przystanku Zamkowa / Zamek, następnie pojadą ulicami: Zamkową, Kilińskiego, Moniuszki i Szarych Szeregów do Dworca PKP.

Uwaga! Autobusy linii T w centrum nie będą się zatrzymywać na przystankach Zamkowa / Okulickiego (w kierunku Dworca PKP) i Zamkowa / Kilińskiego (w kierunku Rzgowa i Guzewa).

Przystanki dodatkowe:
» w kierunku Rzgowa i Guzewa: Moniuszki / Konopnickiej, Moniuszki / Targowa, Moniuszki / Mariańska, Kilińskiego / przychodnia (NŻ), Kilińskiego / Zamkowa,
» w kierunku Dworca PKP: Kilińskiego / SDH, Moniuszki / Kościuszki, Moniuszki / Sienkiewicza, Moniuszki / Zielona, Moniuszki / Toruńska, Moniuszki / Ostatnia.

Wszystkie godziny odjazdów z Dworca PKP zostaną przyśpieszone o 2 minuty. Kurs ze Rzgowa w niedziele i święta z godz. 14:15 zostanie natomiast przesunięty na godz. 14:12.

Oto rozkład jazdy linii T ważny od 5 lipca 2021:
Dworzec PKP » Rzgów » Guzew
Guzew » Rzgów » Dworze PKP

Linia Z41:
Ze względu na otwarcie ul. Wiejskiej, krańcówka linii Z41 ponownie zostanie przywrócona na przystanek Wiejska / Łaska. Jednocześnie przestanie być obsługiwany przystanek Dworzec PKP (stanowisko nr 2) – autobusy w rejonie dworca ponownie będą odjeżdżać z przystanku Szarych Szeregów / Łaska.
Z powodu zamknięcia ul. Zamkowej, od 5 lipca autobusy linii Z41 pojadą tymczasowo zmienioną trasą – z Łodzi bez zmian do przystanku Zamkowa/Okulickiego, dalej objazdem ulicami: Zamkową, św. Jana, Partyzancką i Lutomierską do ul. Zamkowej, następnie stałą trasą do Wiejskiej. Analogiczna zmiana trasy obowiązuje w przeciwnym kierunku.

Przystanki dodatkowe:
» w kierunku Wiejskiej: św. Jana / ZS nr 2, Partyzancka / Prosta (NŻ), Lutomierska / Zamkowa (tymczasowy),
» w kierunku Łodzi: Lutomierska / Zamkowa (tymczasowy), Partyzancka / Lutomierska (NŻ), św. Jana / Partyzancka.

Przystanek Zamkowa / Kilińskiego (w kierunku Łodzi) zostanie przeniesiony za skrzyżowanie z ul. Kilińskiego.

Pozostali przewoźnicy:
Busy do Łodzi oraz przewozy pracownicze w kierunku Łodzi i Rzgowa, zatrzymujące się dotychczas na przystanku Zamkowa / Kilińskiego, będą zatrzymywały się na przystanku tymczasowym, przeniesionym za skrzyżowanie z ul. Kilińskiego (w pobliżu kościoła św. Piotra i Pawła).

Busy do Konstantynowa Łódzkiego i Konina będą odjeżdżały z przystanku Zamkowa / Okulickiego (zamiast z przystanku Zamkowa / Kilińskiego).

Za utrudnienia przepraszamy.

niedziela, 27.06.2021 / godz.: 21:12
Od 4.05 powrót na stałą trasę


Od 4.05 tymczasowa zmiana trasy


Od 7.03 tymczasowa zmiana trasy


Od 4.10 tymczasowa zmiana trasy


Od 1.09 tymczasowa zmiana trasy


Od 19.04 tymczasowa zmiana trasy

Zaplanuj podróż:Rowerowe Łódzkie:

 » Jak to działa?
 » Cennik
 » Mapa stacji
 » Regulamin
 » Aktualności
 » Kontakt
 » O projekcie

Facebook:

© Urząd Miejski w Pabianicach - Wydział Infrastruktury Technicznej i Komunikacji | komunikacja@um.pabianice.pl | tel. 42-225-46-27