strona główna rozkłady jazdy wyszukiwarka połączeń plan rozwoju projekty UE kontakt do pobrania reklama w serwisie linki

Autobusy:

Wtorek, godzina 21:57

Zmiany:

 » Rozkład jazdy
 » Planer podróży
 » Bilety
 » Sieć sprzedaży
 » Migawka
 » Bilet przez telefon
 » Biletomaty
 » Ulgi
 » Kontrola biletów
 » Opłaty dodatkowe
 » Kontakt
 » Dane osobowe
 » Mapa sieci
 » Historia
 » Tabor
 » Na żądanie
 » Regulamin
 » FAQ

Tramwaje:

 » Rozkład jazdy Z41
 » Bilety
 » Wspólny bilet
 » Migawka
 » Bilet przez telefon
 » Ulgi
 » Opłaty dodatkowe
 » Kontakt
 » Mapa linii Z41
 » Historia

Kolej:

 » Rozkład jazdy
 » Wspólny bilet WBA
 » Szukaj połączenia
 » Dworzec PKP
 » ŁKA
 » Kontakt

PKS, BUS:

 » Rozkład jazdy BUS
 » Rozkład jazdy PKS
 » Przystanki PKS
 » Kontakt
 » Dla przewoźników

Taxi:

 » Ceny, kontakt
 » Postoje taxi
 » Uzyskanie licencji

Od niedzieli "41" do placu Niepodległości (rozkłady)

Nie do pętli Chocianowice-IKEA, ale aż do placu Niepodległości będzie kursował od niedzieli, 1 stycznia, tramwaj linii 41. Historia zatacza koło. Tramwaje 41 woziły nas do placu Niepodległości do końca 2003 roku. Od niedzieli zmienia się też rozkład jazdy. W godzinach szczytu tramwaje będą odjeżdżać rzadziej, za to będzie więcej kursów w pozostałych godzinach.

Zamiast czterech kursów na godzinę w szczycie komunikacyjnym – jak obecnie – od 1 stycznia zostaną tylko trzy. To zła wiadomość. Ale jest też dobra. W zamian, więcej kursów będzie w pozostałych godzinach, a szczyt komunikacyjny zostanie wydłużony. Odstępy między kursami zostały w nowym rozkładzie ułożone bardziej równomiernie. Ma to sprawić, by rozkład jazdy był choć nieco bardziej przystępny dla pasażerów.

Czas przejazdu tramwaju 41 z Wiejskiej do placu Niepodległości wyniesie od 45 do 47 minut. Co ciekawe, jeszcze 10 lat temu tę samą trasę tramwaj pokonywał w 49 minut. Tramwaje nie będą wjeżdżały na pętlę Chocianowice-IKEA, lecz zatrzymają się na przystankach Pabianicka/Mierzejowa (pierwsze wejście do Portu Łódź) oraz Pabianicka/Długa (drugie wejście do Portu Łódź).

Oto rozkład 41 z pętli Wiejska w kier. placu Niepodległości, obowiązujący od 1.01.2012Oto rozkład 41 z pętli Łódź plac Niepodległości w kier. pętli Wiejska, obowiązujący od 1.01.2012.
Szczegółowe informacje o odjazdach z poszczególnych przystanków – na stronie www.mpk.lodz.pl.

Wydłużenie linii 41 do placu Niepodległości oferuje większe możliwości przesiadania się. Z samego placu Niepodległości tramwaje w ciągu ulic Piotrkowska – Żwirki – Kościuszki – Zachodnia odjeżdżają co około dwie minuty. Mamy tam do dyspozycji – oprócz "jedenastki" – także tramwaje linii 2, 6, 16 i 16A oraz dodatkowo tramwaje linii 5 i autobusy linii 50, 50A, 72, 95 i 95A. Z kolei w obrębie Ronda Lotników Lwowskich można się przesiąść na tramwaje linii 15 i 16 oraz na autobusy 50, 50A, 52, 57, 61, 69, 69A i 69B. Wbrew spekulacjom, nadal w Łodzi mają kursować tramwaje linii 46.

Tramwaje linii 41 nadal będą obsługiwane pojedynczymi wagonami Konstal 805Na.

środa, 28.12.2011 / godz.: 20:36
Od 13.06 zmiana rozkładu jazdy


Od 4.05 tymczasowa zmiana trasy


Od 19.04 tymczasowa zmiana trasy


Od 1.03 tymczasowa zmiana trasy


Od 4.12 zawieszenie linii

Zaplanuj podróż:Rowerowe Łódzkie:

 » Jak to działa?
 » Cennik
 » Mapa stacji
 » Regulamin
 » Aktualności
 » Kontakt
 » O projekcie

Facebook:

© Urząd Miejski w Pabianicach - Wydział Infrastruktury Technicznej i Komunikacji | komunikacja@um.pabianice.pl | tel. 42-225-46-27