str. główna rozkłady jazdy wyszukiwarka połączeń plan rozwoju projekty UE kontakt do pobrania deklaracja dostępności linki

Autobusy:

Poniedziałek, godzina 01:21

Zmiany:

 » Rozkład jazdy
 » Planer podróży
 » Bilety
 » Sieć sprzedaży
 » Migawka
 » Bilet przez telefon
 » Biletomaty
 » Ulgi
 » Kontrola biletów
 » Opłaty dodatkowe
 » Kontakt
 » Dane osobowe
 » Mapa sieci
 » Historia
 » Tabor
 » Na żądanie
 » Regulamin
 » FAQ

Tramwaje:

 » Rozkład jazdy Z41
 » Bilety
 » Wspólny bilet
 » Migawka
 » Bilet przez telefon
 » Ulgi
 » Opłaty dodatkowe
 » Kontakt
 » Mapa linii Z41
 » Historia

Kolej:

 » Rozkład jazdy
 » Wspólny bilet WBA
 » Szukaj połączenia
 » Dworzec PKP
 » ŁKA
 » Kontakt

PKS, BUS:

 » Rozkład jazdy BUS
 » Rozkład jazdy PKS
 » Przystanki PKS
 » Kontakt
 » Dla przewoźników

Taxi:

 » Ceny, kontakt
 » Postoje taxi
 » Uzyskanie licencji

Nowy rozkład pociągów od 12 grudnia

Od niedzieli 12 grudnia wejdzie w życie nowy kolejowy rozkład jazdy. Pabianiczanie zyskają bezpośrednie pociągi do Lublina, Ełku i Zgorzelca, kursy POLREGIO do Warszawy oraz piątkowe i niedzielne połączenia ŁKA z Poznaniem. Łódzka Kolej Aglomeracyjna uruchomi również dwie dodatkowe pary popołudniowych kursów na trasie Łódź – Pabianice.

Nowy rozkład jazdy będzie obowiązywał na razie do 12 marca 2022.

Oferta PKP Intercity zostanie wzbogacona o pociąg IC „Łużyce” relacji Warszawa – Łódź – Pabianice – Wrocław – Zgorzelec. Na granicy polsko-niemieckiej znajdziemy się w niecałe 5 godzin.
Trasa pociągu IC „Słowacki” z Wrocławia przez Pabianice do Białegostoku, zostanie wydłużona do Ełku. Podróż na trasie Pabianice – Ełk potrwa niespełna 6,5 godziny.
Wydłużona zostanie również relacja pociągu IC „Konopnicka”. Pociąg kursujący dotychczas na trasie Wrocław – Pabianice – Warszawa, od 12 grudnia będzie dojeżdżał dalej, aż do Lublina. Na wydłużonym odcinku trasy zatrzyma się m.in. w Otwocku, Puławach i Nałęczowie. Z Pabianic do Lublina dojedziemy w 4 godziny.
Z oferty połączeń PKP Intercity przez Pabianice zniknie natomiast nocny pociąg „Karkonosze”.

Ważna zmiana dotyczy oferty POLREGIO. Trzy pary pociągów kursujące dotąd na trasie Poznań – Ostrów Wlkp. – Pabianice – Łódź zostaną wydłużone do Warszawy, dzięki czemu jeszcze bardziej zwiększy się liczba kursów do stolicy. Pociągi POLREGIO odjadą z Pabianic do Warszawy o 7:35, 9:37 i 18:28. Umożliwią m.in. bezpośredni dojazd do Grodziska Mazowieckiego, gdzie z kolei nie zatrzymują się pociągi Intercity jadące z Pabianic do Warszawy. Łącznie z pociągami Intercity, pasażerowie będą mieli do dyspozycji 9 par kursów dziennie między Warszawą a Pabianicami.
Kolejna zmiana w ofercie POLREGIO dotyczy przejęcia od Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej obsługi dwóch par połączeń do Ostrowa Wielkopolskiego.

Łódzka Kolej Aglomeracyjna zaproponuje pasażerom piątkowy i niedzielny kurs na trasie Poznań – Pabianice – Łódź Fabryczna. Kurs na trasie Pabianice – Poznań potrwa 2 godziny i 39 minut. Jak informuje przewoźnik, dzięki nawiązaniu współpracy z poznańskim ZTM, bilety kolejowe ŁKA będą honorowane przez 45 minut w poznańskiej komunikacji miejskiej.
Dotychczasowe kursy ŁKA do Ostrowa Wielkopolskiego od 12 grudnia będzie natomiast obsługiwać POLREGIO.
Zmieni się także lokalna oferta przewoźnika. Zostanie uruchomione nowe, wieczorne przyspieszone połączenie relacji Sieradz - Łódź Widzew przez Pabianice i Łódź Kaliską oraz jeden popołudniowy pociąg z Łodzi do Sieradza.
W godzinach szczytu popołudniowego będą uruchomione dodatkowe dwie pary pociągów z Łodzi do Pabianic. Pierwszy z nich odjedzie o 14:04 z Łodzi Fabrycznej i dotrze do Pabianic o 14:45. Drugi będzie kursował od 10 stycznia. Rozpocznie kurs o 15:25 w Łodzi Widzewie i po 25 minutach dotrze do Pabianic. Obydwa te pociągi pominą Łódź Kaliską. Stacja jest w przebudowie, więc kursowanie wszystkich pociągów ŁKA jest wydłużone do Łodzi Widzewa lub jeszcze dalej, do Łodzi Fabrycznej. Pociąg ŁKA o 6:10 będzie natomiast kursował do Zgierza, a ten z 7:14 do Łowicza.

Koleje Wielkopolskie będą uruchamiać jeden kurs w piątki i niedziele na trasie Łódź Fabryczna – Pabianice – Poznań Główny. Z Pabianic będzie odjeżdżał do Poznania o 18:52.

Oto rozkład jazdy pociągów ze stacji Pabianice ważny od 12 grudnia 2021 r. do 12 marca 2022:
piątek, 10.12.2021 / godz.: 17:21
Od 4.05 powrót na stałą trasę


Od 4.05 tymczasowa zmiana trasy


Od 7.03 tymczasowa zmiana trasy


Od 4.10 tymczasowa zmiana trasy


Od 1.09 tymczasowa zmiana trasy


Od 19.04 tymczasowa zmiana trasy

Zaplanuj podróż:Rowerowe Łódzkie:

 » Jak to działa?
 » Cennik
 » Mapa stacji
 » Regulamin
 » Aktualności
 » Kontakt
 » O projekcie

Facebook:

© Urząd Miejski w Pabianicach - Wydział Infrastruktury Technicznej i Komunikacji | komunikacja@um.pabianice.pl | tel. 42-225-46-27