strona główna rozkłady jazdy wyszukiwarka połączeń plan rozwoju projekty UE kontakt do pobrania reklama w serwisie linki

Autobusy:

Środa, godzina 19:36

Zmiany:

 » Rozkład jazdy
 » Planer podróży
 » Bilety
 » Sieć sprzedaży
 » Migawka
 » Bilet przez telefon
 » Biletomaty
 » Ulgi
 » Kontrola biletów
 » Opłaty dodatkowe
 » Kontakt
 » Dane osobowe
 » Mapa sieci
 » Historia
 » Tabor
 » Na żądanie
 » Regulamin
 » FAQ

Tramwaje:

 » Rozkład jazdy Z41
 » Bilety
 » Wspólny bilet
 » Migawka
 » Bilet przez telefon
 » Ulgi
 » Opłaty dodatkowe
 » Kontakt
 » Mapa linii Z41
 » Historia

Kolej:

 » Rozkład jazdy
 » Wspólny bilet WBA
 » Szukaj połączenia
 » Dworzec PKP
 » ŁKA
 » Kontakt

PKS, BUS:

 » Rozkład jazdy BUS
 » Rozkład jazdy PKS
 » Przystanki PKS
 » Kontakt
 » Dla przewoźników

Taxi:

 » Ceny, kontakt
 » Postoje taxi
 » Uzyskanie licencji

Zmiany w komunikacji od 30 i 31 sierpnia

Od poniedziałku 31 sierpnia zmienią się rozkłady jazdy autobusów linii 1, 2, 4, 5, 6, 7, 260 i 261. Do około 5 października zostanie zamknięty przejazd kolejowy na ul. Lutomierskiej. Objazdami pojadą autobusy linii 2, 260 i 261. Zostanie też uruchomiona linia zastępcza Z2. Z kolei od niedzieli 30 sierpnia wchodzi w życie korekta kolejowego rozkładu jazdy.

Od 31 sierpnia planowane jest rozpoczęcie pierwszego etapu przebudowy przejazdu drogowo-kolejowego na ul. Lutomierskiej. Wykonawca robót - ZUE S.A. - planuje, że prace potrwają do 5 października. Autobusy linii 2, 260 i 261 pojadą objazdami (szczegóły poniżej).W związku z rosnącą liczbą pasażerów komunikacji miejskiej i planowanym przywróceniem zajęć w szkołach, od 31 sierpnia zostanie przywrócona częstotliwość kursowania miejskich linii autobusowych, która obowiązywała przed wprowadzeniem ograniczeń życia codziennego związanych z pandemią koronawirusa.

Szczegóły zmian poniżej:

Linia 1:
Od poniedziałku 31 sierpnia zostanie przywrócona 40-minutowa częstotliwość kursowania w niedziele i święta (zamiast tymczasowo obowiązującej częstotliwości 60 minut).

Oto rozkład jazdy linii 1 ważny od 31 sierpnia:
Dworzec PKP » Waltera-Jankego » Dworzec PKP

Linia 2:
Od poniedziałku 31 sierpnia zostanie przywrócona 40-minutowa częstotliwość kursowania w soboty po południu oraz niedziele i święta (zamiast tymczasowo obowiązującej częstotliwości 80 minut).

Z powodu zamknięcia przejazdu na ul. Lutomierskiej, od 31 sierpnia autobusy linii 2 do odwołania będą kursować objazdem. Z Podmiejskiej dojadą bez zmian do przystanku Karniszewicka / Wspólna, dalej pojadą objazdem ulicami Wspólną, Partyzancką i stałą trasą do Waltera-Jankego. Analogiczna zmiana trasy obowiązuje w przeciwnym kierunku.

Przystanek dodatkowy na trasie objazdu: Wspólna / Karniszewicka (kierunek Podmiejska).

Uwaga! Na czas objazdu nie będą wykonywane podjazdy pod zajezdnię MZK w kursach oznaczonych w rozkładzie jazdy literą A. W zamian, zostanie uruchomiona linia zastępcza Z2 skomunikowana z linią 2 na przystanku Karniszewicka / Wspólna. Autobusy linii Z2 zabiorą pasażerów linii 2 i pojadą od przystanku Karniszewicka / Wspólna ulicami Karniszewicką i Lutomierską do zajezdni MZK. Szczegóły dotyczące linii Z2 poniżej.

Oto rozkład jazdy linii 2 ważny od 31 sierpnia:
Waltera-Jankego » Podmiejska
Podmiejska » Waltera-Jankego

Linia Z2:
W związku z zamknięciem przejazdu na ul. Lutomierskiej, tymczasowo nie będą realizowane podjazdy pod zajezdnię MZK linii 2. W zamian, od 31 sierpnia zostanie uruchomiona linia zastępcza Z2 na trasie: KARNISZEWICKA / WSPÓLNA - Karniszewicka - Lutomierska - ZAJEZDNIA MZK. Kursy linii 2 oznaczone w rozkładzie jazdy literą A będą skomunikowanie z linią Z2 na przystanku Karniszewicka / Wspólna, tak, aby zapewnić pasażerom możliwość przesiadki.

Odjazdy linii Z2 z przystanku Karniszewicka / Wspólna do zajezdni MZK: w dni robocze o 4:45, 5:50, 6:50, 15:21 i 20:27 oraz w soboty o 5:37,
Odjazdy linii Z2 z zajezdni MZK do przystanku Karniszewicka 87: w dni robocze o 15:05 i w soboty o 5:14.

Oto rozkład jazdy linii Z2 ważny od 31 sierpnia:
Karniszewicka / Wspólna » Zajezdnia MZK
Zajezdnia MZK » Karniszewicka 87

Linia 4:
Od 31 sierpnia zostanie wznowione funkcjonowanie linii 4 w niedziele i święta. Rozkład jazdy na pozostałe dni nie ulega zmianie.

Oto rozkład jazdy linii 4 ważny od 31 sierpnia:
Waltera-Jankego » 15. Pułku Piechoty Wilków
15. Pułku Piechoty Wilków » Waltera-Jankego

Linia 5:
Od 31 sierpnia zostaną przywrócone kursy linii 5 w dni powszednie po 15:30. W niedziele i święta zostanie przywrócona 40-minutowa częstotliwość kursowania (zamiast tymczasowo obowiązującej 60-minutowej).

Oto rozkład jazdy linii 5 ważny od 31 sierpnia:
Waltera-Jankego » Dworzec PKP
Dworzec PKP » Waltera-Jankego

Linia 6:
Od 31 sierpnia zostanie przywrócony rozkład jazdy na niedziele i święta, który obowiązywał przed 12 kwietnia (zmiana dotyczy kursów porannych oraz popołudniowych i wieczornych). W pozostałe dni rozkład jazdy się nie zmienia.

Oto rozkład jazdy linii 6 ważny od 31 sierpnia:
Waltera-Jankego » Karolew
Karolew » Waltera-Jankego

Linia 7:
Od poniedziałku 31 sierpnia zostanie przywrócona przedwakacyjna 20-minutowa częstotliwość kursowania w dni powszednie. Dzięki naprzemiennym kursom linii 2, 7, 261 i 262 na trasie między os. Bugaj a centrum autobusy będą kursowały rytmicznie co 10 minut.

Od 2 września w dni powszednie obowiązuje rozkład jazdy jak na dni nauki szkolnej, tj. o godz. 7:20 zamiast kursu linii 7 z Waltera-Jankego do Piłsudskiego będzie wykonywany kurs linii 263 do ul. Zachodniej w Ksawerowie.

Oto rozkład jazdy linii 7 ważny od 31 sierpnia:
Waltera-Jankego » Piłsudskiego
Piłsudskiego » Waltera-Jankego

Linia 260:
Od poniedziałku 31 sierpnia, w związku z zamknięciem przejazdu kolejowego na ul. Lutomierskiej, tymczasowej zmianie ulegnie trasa linii 260. Autobusy z Górki Pabianickiej bez zmian dojadą do zajezdni MZK, następnie pojadą objazdem ulicami: Lutomierską, Karniszewicką, Wspólną do Partyzanckiej i dalej stałą trasą do Waltera-Jankego.

Przystanki dodatkowe na trasie objazdu: Karniszewicka / Księżycowa, Karniszewicka 71, Karniszewicka 87.

Oto rozkład jazdy linii 260 ważny od 31 sierpnia:
Waltera-Jankego » Górka Pabianicka » Waltera-Jankego

Linia 261:
Od poniedziałku 31 sierpnia, w związku z zamknięciem przejazdu kolejowego na ul. Lutomierskiej, tymczasowej zmianie ulegnie trasa linii 261. Autobusy z Górki Pabianickiej bez zmian dojadą do zajezdni MZK, następnie pojadą objazdem ulicami: Lutomierską, Karniszewicką, Wspólną do Partyzanckiej i dalej stałą trasą do Waltera-Jankego. Analogiczna zmiana trasy dotyczy przeciwnego kierunku.

Przystanki dodatkowe na trasie objazdu:
- kier. Waltera-Jankego: Karniszewicka / Księżycowa, Karniszewicka 71, Karniszewicka 87,
- kier. Górka Pabianicka: Wspólna / Karniszewicka, Karniszewicka / Nieduża, Karniszewicka / Lutomierska

Uwaga! Z powodu wydłużenia czasu przejazdu, zostaną dokonane korekty godzin odjazdów z poszczególnych przystanków - do kilku minut. Prosimy o zapoznanie się z rozkładem jazdy.

Oto rozkład jazdy linii 261 ważny od 31 sierpnia:
Waltera-Jankego » Górka Pabianicka
Górka Pabianicka » Waltera-Jankego

Linia 263:
Od środy 2 września w dni powszednie ponownie będzie wykonywany kurs o godz. 7:20 z Waltera-Jankego do ul. Zachodniej w Ksawerowie (oznaczony w rozkładzie jako wykonywany w dni nauki szkolnej).

Wyjazdy z zajezdni i zjazdy do zajezdni
Kursy wyjazdowe z zajezdni MZK linii 1, 2 i 7 w kierunku Waltera-Jankego oraz linii 265 w kierunku Pawlikowic będą realizowane objazdem ulicami: Karniszewicką, Wspólną do Partyzanckiej.
Przystanki dodatkowe na trasie objazdu kursów wyjazdowych: Karniszewicka / Księżycowa, Karniszewicka 71, Karniszewicka 87.

Kursy zjazdowe do zajezdni MZK linii 1, 7 i 263 z Waltera-Jankego oraz linii 265 z Pawlikowic będą wykonywane objazdem ulicami: Partyzancką, Wspólną i Karniszewicką do Lutomierskiej.
Przystanki dodatkowe na trasie objazdu kursów zjazdowych: Wspólna / Karniszewicka, Karniszewicka / Nieduża, Karniszewicka / Lutomierska

Kolej:
Od niedzieli 30 sierpnia nastąpi korekta kolejowego rozkładu jazdy. Zmieniony rozkład będzie obowiązywał do 7 listopada.

Oto rozkład jazdy przewoźników kolejowych ważny od 31 sierpnia:Punkty Sprzedaży Biletów MZK:
Od 31 sierpnia zostaną przywrócone standardowe godziny pracy Biura Obsługi Klienta MZK przy ul. Narutowicza 9 (od poniedziałku do piątku od 6:00 do 19:45 oraz w dwie ostatnie soboty miesiąca od 9:00 do 13:00).
Bez zmian pracuje Punkt Sprzedaży Biletów na dworcu kolejowym (w dni powszednie od 6:00 do 18:15 oraz w dwie pierwsze soboty miesiąca od 9:00 do 13:00).
Z uwagi na roboty budowlane na krańcówce Waltera-Jankego, znajdująca się tam kasa biletowa jest tymczasowo nieczynna.

Wznowienie ważności zawieszonej Migawki:
Osoby, które zawiesiły bieg okresu ważności biletu okresowego zakodowanego na Migawce, a teraz chciałby ten bilet ponownie odwiesić, powinny wypełnić krótki formularz na stronie www.migawka.lodz.pl. Wznowienie biegu okresu ważności biletu nastąpi następnego dnia po złożeniu wniosku lub w dowolnym, późniejszym wskazanym dniu. W konsekwencji tego działania do Migawki zostanie przypisany nowy bilet, którego okres ważności równy jest niewykorzystanej części zawieszonego biletu. Jest to bilet wirtualny, który, tak jak w przypadku biletu internetowego, należy zakodować na Migawce (w biletomacie, kasie biletowej albo podczas kontroli biletów).

COVID-19 - środki ostrożności:
Dotychczas w Polsce nie odnotowano żadnego ogniska koronawirusa w transporcie publicznym. Autobusy MZK codziennie są odkażane. To samo dotyczy biletomatów, także tych na przystankach. Obowiązują również limity liczby pasażerów. W przypadku autobusów pabianickiego MZK, jednocześnie może podróżować 47 osób, co stanowi połowę nominalnej liczby miejsc w pojeździe. W środkach transportu publicznego nadal istnieje obowiązek zasłaniania ust i nosa.

poniedziałek, 24.08.2020 / godz.: 18:47
Od 21.09 powrót na stałą trasę przez ul. Zamkową i Piłsudskiego


Od 19.09 zmiana przewoźnika i rozkładu jazdy


Od 18.09 wznowienie kursowania


Od 17.09 zmiana rozkładu jazdy


Od 31.08 zmiana rozkładu jazdy


Od 31.08 uruchomienie linii zastępczej


Od 31.08 tymczasowa zmiana trasy


Od 30.08 zmiana rozkładu jazdyOd 22.07 zmiany przystankowe w rejonie pętli Waltera-Jankego


Od 27.04 tymczasowa zmiana trasy


Od 27.04 zawieszenie przystanku Orla/Kilińskiego

Zaplanuj podróż:Rowerowe Łódzkie:

 » Jak to działa?
 » Cennik
 » Mapa stacji
 » Regulamin
 » Aktualności
 » Kontakt
 » O projekcie

Facebook:

© Urząd Miejski w Pabianicach - Wydział Infrastruktury Technicznej i Komunikacji | komunikacja@um.pabianice.pl | tel. 42-225-46-27