strona główna rozkłady jazdy wyszukiwarka połączeń plan rozwoju projekty UE kontakt do pobrania reklama w serwisie linki

Autobusy:

Sobota, godzina 22:54

Zmiany:

 » Rozkład jazdy
 » Planer podróży
 » Bilety
 » Sieć sprzedaży
 » Migawka
 » Bilet przez telefon
 » Biletomaty
 » Ulgi
 » Kontrola biletów
 » Opłaty dodatkowe
 » Kontakt
 » Dane osobowe
 » Mapa sieci
 » Historia
 » Tabor
 » Na żądanie
 » Regulamin
 » FAQ

Tramwaje:

 » Rozkład jazdy Z41
 » Bilety
 » Wspólny bilet
 » Migawka
 » Bilet przez telefon
 » Ulgi
 » Opłaty dodatkowe
 » Kontakt
 » Mapa linii Z41
 » Historia

Kolej:

 » Rozkład jazdy
 » Wspólny bilet WBA
 » Szukaj połączenia
 » Dworzec PKP
 » ŁKA
 » Kontakt

PKS, BUS:

 » Rozkład jazdy BUS
 » Rozkład jazdy PKS
 » Przystanki PKS
 » Kontakt
 » Dla przewoźników

Taxi:

 » Ceny, kontakt
 » Postoje taxi
 » Uzyskanie licencji

Zmiany w komunikacji od 30 i 31 sierpnia

Od poniedziałku 31 sierpnia zmienią się rozkłady jazdy autobusów linii 1, 2, 4, 5, 6, 7, 260 i 261. Do około 5 października zostanie zamknięty przejazd kolejowy na ul. Lutomierskiej. Objazdami pojadą autobusy linii 2, 260 i 261. Zostanie też uruchomiona linia zastępcza Z2. Z kolei od niedzieli 30 sierpnia wchodzi w życie korekta kolejowego rozkładu jazdy.

Od 31 sierpnia planowane jest rozpoczęcie pierwszego etapu przebudowy przejazdu drogowo-kolejowego na ul. Lutomierskiej. Wykonawca robót - ZUE S.A. - planuje, że prace potrwają do 5 października. Autobusy linii 2, 260 i 261 pojadą objazdami (szczegóły poniżej).W związku z rosnącą liczbą pasażerów komunikacji miejskiej i planowanym przywróceniem zajęć w szkołach, od 31 sierpnia zostanie przywrócona częstotliwość kursowania miejskich linii autobusowych, która obowiązywała przed wprowadzeniem ograniczeń życia codziennego związanych z pandemią koronawirusa.

Szczegóły zmian poniżej:

Linia 1:
Od poniedziałku 31 sierpnia zostanie przywrócona 40-minutowa częstotliwość kursowania w niedziele i święta (zamiast tymczasowo obowiązującej częstotliwości 60 minut).

Oto rozkład jazdy linii 1 ważny od 31 sierpnia:
Dworzec PKP » Waltera-Jankego » Dworzec PKP

Linia 2:
Od poniedziałku 31 sierpnia zostanie przywrócona 40-minutowa częstotliwość kursowania w soboty po południu oraz niedziele i święta (zamiast tymczasowo obowiązującej częstotliwości 80 minut).

Z powodu zamknięcia przejazdu na ul. Lutomierskiej, od 31 sierpnia autobusy linii 2 do odwołania będą kursować objazdem. Z Podmiejskiej dojadą bez zmian do przystanku Karniszewicka / Wspólna, dalej pojadą objazdem ulicami Wspólną, Partyzancką i stałą trasą do Waltera-Jankego. Analogiczna zmiana trasy obowiązuje w przeciwnym kierunku.

Przystanek dodatkowy na trasie objazdu: Wspólna / Karniszewicka (kierunek Podmiejska).

Uwaga! Na czas objazdu nie będą wykonywane podjazdy pod zajezdnię MZK w kursach oznaczonych w rozkładzie jazdy literą A. W zamian, zostanie uruchomiona linia zastępcza Z2 skomunikowana z linią 2 na przystanku Karniszewicka / Wspólna. Autobusy linii Z2 zabiorą pasażerów linii 2 i pojadą od przystanku Karniszewicka / Wspólna ulicami Karniszewicką i Lutomierską do zajezdni MZK. Szczegóły dotyczące linii Z2 poniżej.

Oto rozkład jazdy linii 2 ważny od 31 sierpnia:
Waltera-Jankego » Podmiejska
Podmiejska » Waltera-Jankego

Linia Z2:
W związku z zamknięciem przejazdu na ul. Lutomierskiej, tymczasowo nie będą realizowane podjazdy pod zajezdnię MZK linii 2. W zamian, od 31 sierpnia zostanie uruchomiona linia zastępcza Z2 na trasie: KARNISZEWICKA / WSPÓLNA - Karniszewicka - Lutomierska - ZAJEZDNIA MZK. Kursy linii 2 oznaczone w rozkładzie jazdy literą A będą skomunikowanie z linią Z2 na przystanku Karniszewicka / Wspólna, tak, aby zapewnić pasażerom możliwość przesiadki.

Odjazdy linii Z2 z przystanku Karniszewicka / Wspólna do zajezdni MZK: w dni robocze o 4:45, 5:50, 6:50, 15:21 i 20:27 oraz w soboty o 5:37,
Odjazdy linii Z2 z zajezdni MZK do przystanku Karniszewicka 87: w dni robocze o 15:05 i w soboty o 5:14.

Oto rozkład jazdy linii Z2 ważny od 31 sierpnia:
Karniszewicka / Wspólna » Zajezdnia MZK
Zajezdnia MZK » Karniszewicka 87

Linia 4:
Od 31 sierpnia zostanie wznowione funkcjonowanie linii 4 w niedziele i święta. Rozkład jazdy na pozostałe dni nie ulega zmianie.

Oto rozkład jazdy linii 4 ważny od 31 sierpnia:
Waltera-Jankego » 15. Pułku Piechoty Wilków
15. Pułku Piechoty Wilków » Waltera-Jankego

Linia 5:
Od 31 sierpnia zostaną przywrócone kursy linii 5 w dni powszednie po 15:30. W niedziele i święta zostanie przywrócona 40-minutowa częstotliwość kursowania (zamiast tymczasowo obowiązującej 60-minutowej).

Oto rozkład jazdy linii 5 ważny od 31 sierpnia:
Waltera-Jankego » Dworzec PKP
Dworzec PKP » Waltera-Jankego

Linia 6:
Od 31 sierpnia zostanie przywrócony rozkład jazdy na niedziele i święta, który obowiązywał przed 12 kwietnia (zmiana dotyczy kursów porannych oraz popołudniowych i wieczornych). W pozostałe dni rozkład jazdy się nie zmienia.

Oto rozkład jazdy linii 6 ważny od 31 sierpnia:
Waltera-Jankego » Karolew
Karolew » Waltera-Jankego

Linia 7:
Od poniedziałku 31 sierpnia zostanie przywrócona przedwakacyjna 20-minutowa częstotliwość kursowania w dni powszednie. Dzięki naprzemiennym kursom linii 2, 7, 261 i 262 na trasie między os. Bugaj a centrum autobusy będą kursowały rytmicznie co 10 minut.

Od 2 września w dni powszednie obowiązuje rozkład jazdy jak na dni nauki szkolnej, tj. o godz. 7:20 zamiast kursu linii 7 z Waltera-Jankego do Piłsudskiego będzie wykonywany kurs linii 263 do ul. Zachodniej w Ksawerowie.

Oto rozkład jazdy linii 7 ważny od 31 sierpnia:
Waltera-Jankego » Piłsudskiego
Piłsudskiego » Waltera-Jankego

Linia 260:
Od poniedziałku 31 sierpnia, w związku z zamknięciem przejazdu kolejowego na ul. Lutomierskiej, tymczasowej zmianie ulegnie trasa linii 260. Autobusy z Górki Pabianickiej bez zmian dojadą do zajezdni MZK, następnie pojadą objazdem ulicami: Lutomierską, Karniszewicką, Wspólną do Partyzanckiej i dalej stałą trasą do Waltera-Jankego.

Przystanki dodatkowe na trasie objazdu: Karniszewicka / Księżycowa, Karniszewicka 71, Karniszewicka 87.

Oto rozkład jazdy linii 260 ważny od 31 sierpnia:
Waltera-Jankego » Górka Pabianicka » Waltera-Jankego

Linia 261:
Od poniedziałku 31 sierpnia, w związku z zamknięciem przejazdu kolejowego na ul. Lutomierskiej, tymczasowej zmianie ulegnie trasa linii 261. Autobusy z Górki Pabianickiej bez zmian dojadą do zajezdni MZK, następnie pojadą objazdem ulicami: Lutomierską, Karniszewicką, Wspólną do Partyzanckiej i dalej stałą trasą do Waltera-Jankego. Analogiczna zmiana trasy dotyczy przeciwnego kierunku.

Przystanki dodatkowe na trasie objazdu:
- kier. Waltera-Jankego: Karniszewicka / Księżycowa, Karniszewicka 71, Karniszewicka 87,
- kier. Górka Pabianicka: Wspólna / Karniszewicka, Karniszewicka / Nieduża, Karniszewicka / Lutomierska

Uwaga! Z powodu wydłużenia czasu przejazdu, zostaną dokonane korekty godzin odjazdów z poszczególnych przystanków - do kilku minut. Prosimy o zapoznanie się z rozkładem jazdy.

Oto rozkład jazdy linii 261 ważny od 31 sierpnia:
Waltera-Jankego » Górka Pabianicka
Górka Pabianicka » Waltera-Jankego

Linia 263:
Od środy 2 września w dni powszednie ponownie będzie wykonywany kurs o godz. 7:20 z Waltera-Jankego do ul. Zachodniej w Ksawerowie (oznaczony w rozkładzie jako wykonywany w dni nauki szkolnej).

Wyjazdy z zajezdni i zjazdy do zajezdni
Kursy wyjazdowe z zajezdni MZK linii 1, 2 i 7 w kierunku Waltera-Jankego oraz linii 265 w kierunku Pawlikowic będą realizowane objazdem ulicami: Karniszewicką, Wspólną do Partyzanckiej.
Przystanki dodatkowe na trasie objazdu kursów wyjazdowych: Karniszewicka / Księżycowa, Karniszewicka 71, Karniszewicka 87.

Kursy zjazdowe do zajezdni MZK linii 1, 7 i 263 z Waltera-Jankego oraz linii 265 z Pawlikowic będą wykonywane objazdem ulicami: Partyzancką, Wspólną i Karniszewicką do Lutomierskiej.
Przystanki dodatkowe na trasie objazdu kursów zjazdowych: Wspólna / Karniszewicka, Karniszewicka / Nieduża, Karniszewicka / Lutomierska

Kolej:
Od niedzieli 30 sierpnia nastąpi korekta kolejowego rozkładu jazdy. Zmieniony rozkład będzie obowiązywał do 7 listopada.

Oto rozkład jazdy przewoźników kolejowych ważny od 31 sierpnia:Punkty Sprzedaży Biletów MZK:
Od 31 sierpnia zostaną przywrócone standardowe godziny pracy Biura Obsługi Klienta MZK przy ul. Narutowicza 9 (od poniedziałku do piątku od 6:00 do 19:45 oraz w dwie ostatnie soboty miesiąca od 9:00 do 13:00).
Bez zmian pracuje Punkt Sprzedaży Biletów na dworcu kolejowym (w dni powszednie od 6:00 do 18:15 oraz w dwie pierwsze soboty miesiąca od 9:00 do 13:00).
Z uwagi na roboty budowlane na krańcówce Waltera-Jankego, znajdująca się tam kasa biletowa jest tymczasowo nieczynna.

Wznowienie ważności zawieszonej Migawki:
Osoby, które zawiesiły bieg okresu ważności biletu okresowego zakodowanego na Migawce, a teraz chciałby ten bilet ponownie odwiesić, powinny wypełnić krótki formularz na stronie www.migawka.lodz.pl. Wznowienie biegu okresu ważności biletu nastąpi następnego dnia po złożeniu wniosku lub w dowolnym, późniejszym wskazanym dniu. W konsekwencji tego działania do Migawki zostanie przypisany nowy bilet, którego okres ważności równy jest niewykorzystanej części zawieszonego biletu. Jest to bilet wirtualny, który, tak jak w przypadku biletu internetowego, należy zakodować na Migawce (w biletomacie, kasie biletowej albo podczas kontroli biletów).

COVID-19 - środki ostrożności:
Dotychczas w Polsce nie odnotowano żadnego ogniska koronawirusa w transporcie publicznym. Autobusy MZK codziennie są odkażane. To samo dotyczy biletomatów, także tych na przystankach. Obowiązują również limity liczby pasażerów. W przypadku autobusów pabianickiego MZK, jednocześnie może podróżować 47 osób, co stanowi połowę nominalnej liczby miejsc w pojeździe. W środkach transportu publicznego nadal istnieje obowiązek zasłaniania ust i nosa.

poniedziałek, 24.08.2020 / godz.: 18:47
Od 24.11 zmiany przystankowe na ul. Rzgowskiej


Od 9.11 w dni robocze obowiązuje rozkład powszedni wolny od nauki szkolnej


Od 19.10 tymczasowa zmiana trasy


Od 27.04 tymczasowa zmiana trasy

Zaplanuj podróż:Rowerowe Łódzkie:

 » Jak to działa?
 » Cennik
 » Mapa stacji
 » Regulamin
 » Aktualności
 » Kontakt
 » O projekcie

Facebook:

© Urząd Miejski w Pabianicach - Wydział Infrastruktury Technicznej i Komunikacji | komunikacja@um.pabianice.pl | tel. 42-225-46-27