strona główna rozkłady jazdy wyszukiwarka połączeń plan rozwoju projekty UE kontakt do pobrania reklama w serwisie linki

Autobusy:

Wtorek, godzina 12:58

Zmiany:

 » Rozkład jazdy
 » Planer podróży
 » Bilety
 » Sieć sprzedaży
 » Migawka
 » Bilet przez telefon
 » Biletomaty
 » Ulgi
 » Kontrola biletów
 » Opłaty dodatkowe
 » Kontakt
 » Dane osobowe
 » Mapa sieci
 » Historia
 » Tabor
 » Na żądanie
 » Regulamin
 » FAQ

Tramwaje:

 » Rozkład jazdy 41
 » Rozkład jazdy Z41
 » Bilety
 » Wspólny bilet
 » Migawka
 » Bilet przez telefon
 » Ulgi
 » Opłaty dodatkowe
 » Kontakt
 » Mapa Z41
 » Historia

Kolej:

 » Rozkład jazdy
 » Wspólny bilet WBA
 » Szukaj połączenia
 » Dworzec PKP
 » ŁKA
 » Kontakt

PKS, BUS:

 » Rozkład jazdy BUS
 » Rozkład jazdy PKS
 » Przystanki PKS
 » Kontakt
 » Dla przewoźników

Taxi:

 » Ceny, kontakt
 » Postoje taxi
 » Uzyskanie licencji

Linia 41 – jeszcze tu wrócę: przejazdy zabytkiem

Klub Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi zaprasza na przejazdy zabytkowym tramwajem. W sobotę 23 listopada odbędzie się okolicznościowy przejazd z Łodzi do Pabianic i z powrotem. W niedzielę 24 listopada po Pabianicach będzie kursował tramwaj linii 41BIS między pętlami Wiejska i Duży Skręt. Mija w tym roku 50 lat od uruchomienia linii 41BIS.

Piątek 22 listopada:
Towarzystwo Miłośników Dziejów Pabianic zaprasza na spotkanie z cyklu „Pabianickie spotkania dziejowe”. Archeolog mgr Michał Beda opowie o tym jakie ”skarby” znaleziono kiedyś na trasie tramwaju, jakie może jeszcze się znajdą podczas remontu Zamkowej, a także jakie są nowoczesne metody poszukiwawcze. Spotkanie „Tramwajem przez Pabianice” odbędzie się 22 listopada o godz. 17:00 w Muzeum Miasta Pabianic przy ul. Stary Rynek 1 (zamek).Sobota 23 listopada:
W sobotę 23 listopada o godz. 10:15 na placu Niepodległości rozpocznie się okolicznościowy przejazd zabytkowym tramwajem do Pabianic. Jak informuje Klub Miłośników Starych Tramwajów, podczas przejazdu przewodnik opowie o ponad stuletniej historii tej podmiejskiej linii tramwajowej. KMST dodatkowo przygotowało specjalną pamiątkową broszurę, którą rozdawać będą konduktorzy w wagonie. Pasażerowie otrzymają również pamiątkowy bilet na przejazd (do wyczerpania nakładu). Sobotni przejazd będzie bezpłatny. Powrót na plac Niepodległości zaplanowany jest na godzinę 13:00.

Niedziela 24 listopada:
W tym roku mija 50 lat od oddania do użytku pętli tramwajowej na Dużym Skręcie i uruchomienia miejskiej linii tramwajowej 41BIS, która funkcjonowała do końca 1997 roku.

W najbliższą niedzielę, 24 listopada, dzięki Klubowi Miłośników Starych Tramwajów, na jeden dzień powróci do Pabianic linia 41BIS. Jej obsługę zapewnią członkowie KMST, którzy służyć będą pomocą oraz dbać będą o porządek w czasie przejazdu. Pasażerowie otrzymają również specjalną broszurę i pamiątkowy bilet na przejazd (do wyczerpania nakładu). Niedzielny przejazd linią 41BIS będzie bezpłatny i realizowany zabytkowym taborem należącym do Klubu Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi.

Odjazdy z Dużego Skrętu:: 10.00, 11.10. 12.10, 13.10, 14.10, 15.10. 16.10, 17.10
Odjazdy z Wiejskiej: 10.43, 11.43, 12.43, 13.43, 14.43, 15.43, 16.43, 17.43z.

Oto szczegółowy rozkład jazdy linii 41BIS ważny w niedzielę 24 listopada::
Duży Skręt » Wiejska
Wiejska » Duży SkrętLinia 41 – jeszcze tu wrócę!
Dzięki realizacji projektu „Linia 41 - jeszcze tu wrócę” Klub Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi chce przybliżyć historię linii 41 jako ważnego elementu w krajobrazie Pabianic i województwa łódzkiego oraz zwrócić uwagę na komunikację tramwajową jako efektywny i przyjazny środowisku środek transportu.

Partnerami projektu są: Watch Line, MPK-Łódź Sp. z o.o., Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi, miasto Pabianice oraz Muzeum Miasta Pabianic.

Projekt dofinansowano w ramach Programu Mikrogranty „Łódzkie na plus” 2019 realizowanego przez Centrum OPUS, finansowanego ze środków Samorządu Województwa Łódzkiego oraz Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014 – 2020.


Początek wielkiej inwestycji już w grudniu

Od 1 grudnia trasa linii tramwajowej 41 zostanie skrócona z placu Niepodległości w Łodzi do tymczasowego przystanku, który będzie zlokalizowany na ul. Łódzkiej przy ul. Cegielnianej w Ksawerowie. Dalej – na trasie do pętli tramwajowej przy ul. Wiejskiej – będą kursowały autobusy zastępcze linii Z41. Wkrótce podamy szczegółowe informacje na temat organizacji komunikacji zastępczej.

Od 2 grudnia rozpocznie się początek modernizacji linii tramwajowej w Pabianicach. W pierwszej kolejności wykonawca Progreg Infracity będzie demontował sieć trakcyjną oraz torowiska na odcinkach poza jezdnią. Koniec realizacji projektu „Łódzki Tramwaj Metropolitalny: etap Pabianice – Ksawerów” zaplanowany jest na wrzesień 2021 roku.

Inwestycja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020 i budżetu państwa.

środa, 20.11.2019 / godz.: 08:56
Od 20.01 nowa stała trasa, zmiana rozkładu jazdy i zmiana charakteru przystanków ze stałych w "na żądanie"


Od 13.01 do 24.01 w dni robocze obowiązuje rozkład powszedni wolny od nauki szkolnej


Od 4.01 zmiana rozkładu jazdy


Od 4.01 zmiana charakteru wybranych przystanków ze stałych w "na żądanie"


Od 1.12 zostaje uruchomiona linia zastępcza za tramwaj


Od 1.12 tymczasowa zmiana trasy


Od 1.12 uruchomienie tymczasowych przystanków na ul. Warszawskiej


Od 29.11 tymczasowa zmiana trasy


Od 16.09 tymczasowa zmiana trasy


Od 16.09 zmiany przystankowe na ul. Kilińskiego i Jutrzkowickiej

Zaplanuj podróż:Rowerowe Łódzkie:

 » Jak to działa?
 » Cennik
 » Mapa stacji
 » Regulamin
 » Aktualności
 » Kontakt
 » O projekcie

Facebook:

© Urząd Miejski w Pabianicach - Wydział Infrastruktury Technicznej i Komunikacji | komunikacja@um.pabianice.pl | tel. 42-225-46-27