strona główna rozkłady jazdy wyszukiwarka połączeń plan rozwoju projekty UE kontakt do pobrania reklama w serwisie linki

Autobusy:

Sobota, godzina 09:25

Zmiany:

 » Rozkład jazdy
 » Planer podróży
 » Bilety
 » Sieć sprzedaży
 » Migawka
 » Bilet przez telefon
 » Biletomaty
 » Ulgi
 » Kontrola biletów
 » Opłaty dodatkowe
 » Kontakt
 » Dane osobowe
 » Mapa sieci
 » Historia
 » Tabor
 » Na żądanie
 » Regulamin
 » FAQ

Tramwaje:

 » Rozkład jazdy Z41
 » Bilety
 » Wspólny bilet
 » Migawka
 » Bilet przez telefon
 » Ulgi
 » Opłaty dodatkowe
 » Kontakt
 » Mapa linii Z41
 » Historia

Kolej:

 » Rozkład jazdy
 » Wspólny bilet WBA
 » Szukaj połączenia
 » Dworzec PKP
 » ŁKA
 » Kontakt

PKS, BUS:

 » Rozkład jazdy BUS
 » Rozkład jazdy PKS
 » Przystanki PKS
 » Kontakt
 » Dla przewoźników

Taxi:

 » Ceny, kontakt
 » Postoje taxi
 » Uzyskanie licencji

Coraz więcej pasażerów w autobusach

Pabianiczanie doceniają nowoczesne hybrydowe autobusy i chętnie nimi podróżują. Zarówno w lipcu, sierpniu, jak i wrześniu odnotowano najwyższą od lat liczbę pasażerów MZK. Wzrost jest bardzo wyraźny – we wrześniu odnotowaliśmy 45 tys. przejazdów więcej niż rok temu i 83 tys. więcej niż trzy lata temu. Coraz częściej korzystamy też z biletomatów.

Odkąd po Pabianicach jeździ komplet 18 nowych autobusów hybrydowych, stale rośnie liczba pasażerów komunikacji miejskiej. Latem pasażerowie docenili klimatyzację w nowych pojazdach. Liczba zarejestrowanych przejazdów (odpłatnych, biletowanych) zarówno w lipcu, jak i sierpniu była najwyższa od lat. W lipcu odpłatnie podróżowało o 10% więcej pasażerów niż rok temu (o 21 tys. przejazdów więcej) i o 26% więcej niż trzy lata (blisko 48 tys. przejazdów więcej).

Statystyki sprzedanych biletów rosną, mimo że od lutego właściciele samochodów osobowych posiadający Kartę Pabianiczanina mogą jeździć autobusami za darmo, i to z osobami towarzyszącymi. Faktyczny wzrost liczby pasażerów jest więc jeszcze większy, bo pasażerowie jadący „na dowód” nie wliczają się do statystyki.

Zarejestrowana we wrześniu liczba odpłatnych (biletowanych) przejazdów autobusami również jest rekordowa. W stosunku do września ubiegłego roku odnotowano o 45 tys. przejazdów biletowanych więcej (wzrost o 14%), a porównując dane z rokiem 2016 mamy o blisko 83 tys. przejazdów więcej (29%).

Pasażerowie coraz chętniej korzystają z biletomatów zamontowanych na 5 przystankach i w autobusach. We wrześniu w automatach pasażerowie kupili prawie 27 tys. biletów. Dla porównania, w pierwszym miesiącu funkcjonowania biletomatów sprzedało się w nich niecałe 5 tys. biletów, a po pół roku – nieco ponad 19 tys.

Zdecydowanie najwięcej kupujemy w automatach biletów na pabianickie autobusy, co stanowi 94% ogółu sprzedaży. 5% to bilety łódzkie, 1% - łaskie i ŁKA. Zdecydowaną większość (98,6%) stanowią bilety papierowe. Bilety okresowe kodowane na Migawkach wybrały we wrześniu w biletomatach 374 osoby (1,4%). Wartość sprzedanych Migawek stanowi 28% sumy wrześniowych transakcji w biletomatach.

Nieco bardziej popularne są biletomaty stacjonarne na przystankach – kupujemy tam 56% biletów. W automatach mobilnych, zainstalowanych w autobusach sprzedało się 44% biletów. Z biletomatów stacjonarnych najwięcej biletów, bo co trzeci, kupujemy przy SDH. Blisko co czwarty bilet (24%) sprzedaje się na przystanku Roweckiego/Gryzla. Zbliżonym zainteresowaniem (odpowiednio 18% i 16%) cieszą się automaty na przystankach Kilińskiego/Zamkowa i przy dworcu kolejowym. Niemal co dziesiąty bilet sprzedaje się w biletomacie przy szpitalu. 30% transakcji w biletomatach to płatności gotówkowe, 70% - bezgotówkowe.

Zakup nowoczesnych autobusów hybrydowych i automatów biletowych był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu „Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach”.

poniedziałek, 14.10.2019 / godz.: 15:33
Od 3.08 tymczasowa zmiana trasy


Od 1.08 wydłużenie trasyOd 22.07 zmiany przystankowe w rejonie pętli Waltera-Jankego


Od 29.06 w dni robocze obowiązuje rozkład powszedni wolny od nauki szkolnej


Od 27.04 tymczasowa zmiana trasy


Od 27.04 zawieszenie przystanku Orla/Kilińskiego


Od 12.04 tymczasowa zmiana rozkładu jazdy


Od 22.03 tymczasowe zawieszenie linii


Od 20.03 tymczasowe zawieszenie linii


Od 12.03 w dni robocze obowiązuje rozkład powszedni wolny od nauki szkolnej

Zaplanuj podróż:Rowerowe Łódzkie:

 » Jak to działa?
 » Cennik
 » Mapa stacji
 » Regulamin
 » Aktualności
 » Kontakt
 » O projekcie

Facebook:

© Urząd Miejski w Pabianicach - Wydział Infrastruktury Technicznej i Komunikacji | komunikacja@um.pabianice.pl | tel. 42-225-46-27