strona główna rozkłady jazdy wyszukiwarka połączeń plan rozwoju projekty UE kontakt do pobrania reklama w serwisie linki

Autobusy:

Środa, godzina 12:20

Zmiany:

 » Rozkład jazdy
 » Planer podróży
 » Bilety
 » Sieć sprzedaży
 » Migawka
 » Bilet przez telefon
 » Biletomaty
 » Ulgi
 » Kontrola biletów
 » Opłaty dodatkowe
 » Kontakt
 » Dane osobowe
 » Mapa sieci
 » Historia
 » Tabor
 » Na żądanie
 » Regulamin
 » FAQ

Tramwaje:

 » Rozkład jazdy 41
 » Rozkład jazdy Z41
 » Bilety
 » Wspólny bilet
 » Migawka
 » Bilet przez telefon
 » Ulgi
 » Opłaty dodatkowe
 » Kontakt
 » Mapa Z41
 » Historia

Kolej:

 » Rozkład jazdy
 » Wspólny bilet WBA
 » Szukaj połączenia
 » Dworzec PKP
 » ŁKA
 » Kontakt

PKS, BUS:

 » Rozkład jazdy BUS
 » Rozkład jazdy PKS
 » Przystanki PKS
 » Kontakt
 » Dla przewoźników

Taxi:

 » Ceny, kontakt
 » Postoje taxi
 » Uzyskanie licencji

Rusza Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

16 września rozpoczyna się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Jego kulminacją będzie Europejski Dzień bez Samochodu, który przypada w niedzielę 22 września. Z okazji tygodnia mobilności, wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną i MZK przygotowaliśmy po raz kolejny akcję „Książka w drodze”. Ogłosiliśmy też szóstą edycję konkursu „Kolorowy bilet”.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu został zainicjowany w 2002 roku przez Komisję Europejską. Celem tygodnia mobilności jest zachęcenie mieszkańców miast do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków podróżowania: chodzenia pieszo, jazdy na rowerze czy korzystania z komunikacji miejskiej.

W 2019 roku hasło kampanii – „Bezpieczny ruch pieszy i rowerowy” – kładzie nacisk na aktywne środki transportu indywidualnego oraz korzyści, jakie mogą one przynieść naszemu zdrowiu i środowisku. Slogan „Chodź z nami!” zachęca do aktywności i przełamania codziennej rutyny siedzącego trybu życia, zwłaszcza podczas codziennych podróży, przyczyniając się do kształtowania prozdrowotnych i proekologicznych zachowań mieszkańców.„Książka w drodze”
Dzięki Miejskiej Bibliotece Publicznej, po raz kolejny będzie prowadzona akcja „Książka w drodze”. W sumie około 300 książek będzie umieszczonych od poniedziałku 16 września w autobusach, a chętni będą mogli wziąć je do domu, przeczytać i podać dalej. W ramach akcji „Książka w drodze” organizatorzy przypominają, że jadąc autobusem czytamy to co chcemy, a jadąc samochodem – czytamy hasła na billboardach. W tym roku w autobusach obok książek umieścimy także ostatnie sztuki niezbędników pasażera.

„Kolorowy bilet”
Rusza szósta edycja konkursu „Kolorowy bilet”. Zadaniem uczniów klas IV – VII szkół podstawowych jest zaprojektowanie biletu o nominale 65 groszy.
Najciekawszy projekt zostanie wydrukowany w nakładzie 30 tys. sztuk i wprowadzony do pełnoprawnej dystrybucji. Uczniowie powinni składać prace w terminie do 9 października w szkołach albo do 11 października w Wydziale Infrastruktury Technicznej i Komunikacji Urzędu Miejskiego w Pabianicach (ul. św. Jana 4, pok. 26). Wraz z pracami, konieczne jest złożenie oświadczeń dotyczących przetwarzania danych osobowych, które są dołączone do regulaminu.

Regulamin konkursu wraz z formatem biletu do projektowania dostępny jest TUTAJ.22 września: Europejski Dzień bez Samochodu
W niedzielę 22 września przypada Europejski Dzień bez Samochodu. Tego dnia właściciele samochodów osobowych będą mogli jeździć bezpłatnie autobusami komunikacji miejskiej (uprawnienie całoroczne – na podstawie dowodu rejestracyjnego i Karty Pabianiczanina) oraz tramwajami (w dniu 22 września na podstawie dowodu rejestracyjnego). Razem z właścicielem auta, bez opłat mogą podróżować także osoby towarzyszące – łącznie (wliczając właściciela) w liczbie zgodnej z liczbą miejsc siedzących wpisaną w dowodzie rejestracyjnym (w przypadku przejazdu autobusami osoby towarzyszące powinny posiadać Kartę Pabianiczanina).

piątek, 13.09.2019 / godz.: 11:23
Od 1.03 zawieszenie linii


Od 1.03 zmiana trasy


Od 1.03 zmiana rozkładu jazdy


Od 31.01 tymczasowa zmiana trasy


Od 1.02 zmiana taryfy opłat


Od 20.01 nowa stała trasa, zmiana rozkładu jazdy i zmiana charakteru przystanków ze stałych w "na żądanie"


Od 1.12 zostaje uruchomiona linia zastępcza za tramwaj


Od 1.12 tymczasowa zmiana trasy


Od 1.12 uruchomienie tymczasowych przystanków na ul. Warszawskiej


Od 29.11 tymczasowa zmiana trasy


Od 16.09 tymczasowa zmiana trasy


Od 16.09 zmiany przystankowe na ul. Kilińskiego i Jutrzkowickiej

Zaplanuj podróż:Rowerowe Łódzkie:

 » Jak to działa?
 » Cennik
 » Mapa stacji
 » Regulamin
 » Aktualności
 » Kontakt
 » O projekcie

Facebook:

© Urząd Miejski w Pabianicach - Wydział Infrastruktury Technicznej i Komunikacji | komunikacja@um.pabianice.pl | tel. 42-225-46-27