strona główna rozkłady jazdy wyszukiwarka połączeń plan rozwoju projekty UE kontakt do pobrania reklama w serwisie linki

Autobusy:

Wtorek, godzina 06:39

Zmiany:

 » Rozkład jazdy
 » Planer podróży
 » Bilety
 » Sieć sprzedaży
 » Migawka
 » Bilet przez telefon
 » Biletomaty
 » Ulgi
 » Kontrola biletów
 » Opłaty dodatkowe
 » Kontakt
 » Dane osobowe
 » Mapa sieci
 » Historia
 » Tabor
 » Na żądanie
 » Regulamin
 » FAQ

Tramwaje:

 » Rozkład jazdy Z41
 » Bilety
 » Wspólny bilet
 » Migawka
 » Bilet przez telefon
 » Ulgi
 » Opłaty dodatkowe
 » Kontakt
 » Mapa linii Z41
 » Historia

Kolej:

 » Rozkład jazdy
 » Wspólny bilet WBA
 » Szukaj połączenia
 » Dworzec PKP
 » ŁKA
 » Kontakt

PKS, BUS:

 » Rozkład jazdy BUS
 » Rozkład jazdy PKS
 » Przystanki PKS
 » Kontakt
 » Dla przewoźników

Taxi:

 » Ceny, kontakt
 » Postoje taxi
 » Uzyskanie licencji

Estetyczniej na przystankach

35 nowych gablot informacyjnych stanęło na przystankach autobusowych. Kolejnych 25 zostanie ustawionych do końca sierpnia. Miasto Pabianice podpisało tymczasem umowę na dostawę 31 wiat i 19 ławek – pierwsze z nich pojawią się w lipcu. To kolejny etap realizacji projektu „Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach”.


Miasto Pabianice zamówiło w sumie 60 sztuk słupków przystankowych o podwyższonym standardzie. Jest to zintegrowana konstrukcja, obejmująca ramę nośną, gablotę informacyjną na rozkład jazdy oraz znak D-15. Na froncie każdego z szaro-granatowych słupków znajduje się czytelna informacja o nazwie przystanku. Z prawej strony znaku przystankowego są wyklejone numery linii, które zatrzymują się na danym przystanku, a pod spodem jest miejsce na dodatkowe informacje o jego charakterze (np. „na żądanie”, „granica strefy”, „dla wysiadających”).

Nowe totemy przystankowe zastąpiły stare zniszczone słupki. Montaż pierwszej partii 35 szt. rozpoczął się przed Wielkanocą, a zakończył w środę 24 kwietnia. Estetyczne słupki stoją już m.in. przy ulicach Karniszewickiej, Torowej, Konstantynowskiej, Rypułtowickiej, Wiejskiej, Moniuszki, Śniadeckiego, Piłsudskiego i Roweckiego.

Do posadowienia pozostało jeszcze 25 kolejnych słupków, które będą się sukcesywnie pojawiać do końca sierpnia. Ich wykonawcą jest wyłoniona w przetargu firma El Przem Sp. z o.o. z Nowego Dąbia pod Bydgoszczą. Jedna konstrukcja kosztuje 3.350 zł netto, z czego 85%, czyli 2.847,50 zł będzie sfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.
W kwietniu miasto Pabianice podpisało tymczasem umowę na dostawę kolejnych 31 wiat przystankowych oraz 19 ławek. Pierwszych 17 wiat i 8 ławek pojawi się na pabianickich przystankach w lipcu (m.in. na ulicach ks. Piotra Skargi, Moniuszki, Sikorskiego), kolejne – w listopadzie i grudniu. Ich dostawcą będzie wyłoniona w przetargu firma Arret Sp. z o.o. z Zabrza. Zakup wiat i ławek także będzie w 85% dofinansowany ze środków unijnych w ramach projektu „Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach”.

czwartek, 25.04.2019 / godz.: 08:34
Od 1.06 zmiana trasy


Od 18.05 zmiana rozkładu jazdy


Od 27.04 tymczasowa zmiana trasy


Od 27.04 zawieszenie przystanku Orla/Kilińskiego


Od 12.04 tymczasowa zmiana rozkładu jazdy


Od 30.03 w dni robocze obowiązuje rozkład powszedni wolny od nauki szkolnej


Od 28.03 tymczasowa zmiana rozkładu jazdy


Od 22.03 tymczasowe zawieszenie linii


Od 20.03 tymczasowe zawieszenie linii


Od 12.03 w dni robocze obowiązuje rozkład powszedni wolny od nauki szkolnej

Zaplanuj podróż:Rowerowe Łódzkie:

 » Jak to działa?
 » Cennik
 » Mapa stacji
 » Regulamin
 » Aktualności
 » Kontakt
 » O projekcie

Facebook:

© Urząd Miejski w Pabianicach - Wydział Infrastruktury Technicznej i Komunikacji | komunikacja@um.pabianice.pl | tel. 42-225-46-27