strona główna rozkłady jazdy wyszukiwarka połączeń plan rozwoju projekty UE kontakt do pobrania reklama w serwisie linki

Autobusy:

Wtorek, godzina 02:24

Zmiany:

 » Rozkład jazdy
 » Planer podróży
 » Bilety
 » Sieć sprzedaży
 » Migawka
 » Bilet przez telefon
 » Biletomaty
 » Ulgi
 » Kontrola biletów
 » Opłaty dodatkowe
 » Kontakt
 » Dane osobowe
 » Mapa sieci
 » Historia
 » Tabor
 » Na żądanie
 » Regulamin
 » FAQ

Tramwaje:

 » Rozkład jazdy
 » Bilety
 » Wspólny bilet
 » Migawka
 » Bilet przez telefon
 » Ulgi
 » Opłaty dodatkowe
 » Kontakt
 » Mapa przejazdu
 » Historia

Kolej:

 » Rozkład jazdy
 » Wspólny bilet WBA
 » Szukaj połączenia
 » Dworzec PKP
 » ŁKA
 » Kontakt

PKS, BUS:

 » Rozkład jazdy BUS
 » Rozkład jazdy PKS
 » Przystanki PKS
 » Kontakt
 » Dla przewoźników

Taxi:

 » Ceny, kontakt
 » Postoje taxi
 » Uzyskanie licencji

Kto zostawi samochód, za darmo pojedzie autobusem

Od czwartku 28 lutego zaczną obowiązywać zmiany w taryfie zachęcające do korzystania z komunikacji miejskiej w Pabianicach – najważniejsza z nich to darmowe przejazdy dla właścicieli samochodów, posiadających Kartę Pabianiczanina. Obniżona zostanie liczba oddanej krwi uprawniającej do bezpłatnych przejazdów. Wprowadzimy też bilet grupowy 10+1 za 8,20 zł.

W czwartek 28 lutego 2019 r. wejdzie w życie uchwała nr IV/37/19 Rady Miejskiej w Pabianicach z dnia 23 stycznia 2019 r. zmieniająca uchwałę Nr XXIX/330/12 Rady Miejskiej w Pabianicach z dnia 27 lipca 2012 r. w sprawie opłat za usługi lokalnej komunikacji autobusowej (do pobrania TUTAJ).

Uchwała wprowadza cztery zmiany w taryfie:

Darmowe przejazdy z dowodem rejestracyjnym i Kartą Pabianiczanina
Od 28 lutego będzie obowiązywało uprawnienie do bezpłatnych przejazdów dla właścicieli samochodów osobowych posiadających Kartę Pabianiczanina oraz osób im towarzyszących posiadających Kartę Pabianiczanina, łącznie w liczbie zgodnej z wpisem określającym liczbę miejsc w samochodzie (pozycja S.1 dowodu rejestracyjnego).

Aby skorzystać z uprawnienia, podczas kontroli biletów należy okazać dowód rejestracyjny samochodu osobowego, wystawiony na jedną z osób wraz z jej dowodem tożsamości i Kartą Pabianiczanina oraz Karty Pabianiczanina osób towarzyszących, korzystających z uprawnienia.

Uwaga! Nie będą honorowane kserokopie dowodów rejestracyjnych ani dowody rejestracyjne wystawione na inną osobę, która nie podróżuje autobusem.

Darmowe przejazdy mają zachęcać właścicieli aut i osób im towarzyszących do korzystania z transportu publicznego, co może pozytywnie wpłynąć na ograniczenie emisji do atmosfery zanieczyszczeń transportowych.

Bilet grupowy 10+1 za jedyne 8,20 zł
Od 28 lutego do oferty taryfowej zostanie wprowadzony bilet grupowy 10+1 w atrakcyjnej cenie 8,20 zł.

Bilet grupowy będzie upoważniał grupę dzieci i młodzieży do 10 osób (do ukończenia nauki w szkole publicznej lub niepublicznej o uprawnieniach szkoły publicznej, nie dłużej niż do 24 roku życia) oraz 1 osobę dorosłą (opiekun grupy) do przejazdu autobusami MZK Pabianice Sp. z o.o. na wszystkich liniach w granicach jednej strefy wyłącznie w pojeździe, w którym został skasowany od momentu skasowania do zakończenia kursu tego pojazdu. W przypadku przejazdu grupowego w granicach dwóch stref, należało będzie skasować dwa bilety grupowe – jeden na strefę miejską, drugi – na podmiejską.

Bilet grupowy 10+1 będzie sprzedawany w Punktach Sprzedaży Biletów MZK (Narutowicza 9, dworzec PKP, pętla Waltera-Jankego), w biletomatach stacjonarnych na przystankach oraz mobilnych w autobusach i tramwajach, a także w aplikacjach SkyCash i mobilet.

Zmiany dla honorowych krwiodawców
Od 28 lutego wejdą również w życie zmiany w uprawnieniach do bezpłatnych przejazdów dla honorowych dawców krwi – zostanie obniżony wymagany pułap liczby oddanej krwi z 20 litrów do 18 litrów dla mężczyzn i 15 litrów dla kobiet, a więc do poziomu analogicznego do obowiązującego w łódzkiej komunikacji miejskiej.

W czasie kontroli biletów należy oddać legitymację „Honorowy Dawca Krwi Zasłużony dla Zdrowia Narodu”, wydaną przez ministra właściwego do spraw zdrowia lub zaświadczenie o oddaniu odpowiedniej ilości krwi, wydane przez Stację Krwiodawstwa oraz dokument tożsamości. W Biurze Obsługi Klienta MZK przy ul. Narutowicza 9 można również zakodować stałe uprawnienie do bezpłatnych przejazdów na Migawce – wówczas podczas kontroli biletów okazuje się jedynie Migawkę z zakodowanym uprawnieniem.

Psy bez opłat
Od 28 lutego zostanie zniesiona opłata za przewóz psów autobusami MZK. Dotychczas należy wnieść opłatę (w wysokości ceny biletu normalnego właściwego dla danej linii) za psa, z wyjątkiem psów trzymanych na rękach. W celu ujednolicenia zasad z tymi obowiązującymi w tramwajach linii 41 i łódzkiej komunikacji miejskiej, rezygnujemy z pobierania opłat za przewóz psa.

Przypominamy jednak o konieczności właściwego zabezpieczenia czworonogów podczas podróży. W czasie przewozu pies winien mieć założony kaganiec i być trzymany na krótkiej smyczy.

środa, 13.02.2019 / godz.: 14:57
Od 24.05 tymczasowa zmiana trasy


Od 19.04 zmiany przystankowe w Pawlikowicach


Od 17.04 opóźnienia w kursowaniu z powodu kolejnego etapu przebudowy drogi wojewódzkiej nr 485


Od 5.03 zmiany przystankowe

Zaplanuj podróż:Rowerowe Łódzkie:

 » Jak to działa?
 » Cennik
 » Mapa stacji
 » Regulamin
 » Aktualności
 » Kontakt
 » O projekcie

Facebook:

© Urząd Miejski w Pabianicach - Wydział Infrastruktury Technicznej i Komunikacji | komunikacja@um.pabianice.pl | tel. 42-225-46-27