strona główna rozkłady jazdy wyszukiwarka połączeń plan rozwoju projekty UE kontakt do pobrania reklama w serwisie linki

Autobusy:

Poniedziałek, godzina 03:22

Zmiany:

 » Rozkład jazdy
 » Planer podróży
 » Bilety
 » Sieć sprzedaży
 » Migawka
 » Bilet przez telefon
 » Ulgi
 » Kontrola biletów
 » Opłaty dodatkowe
 » Kontakt
 » Dane osobowe
 » Mapa sieci
 » Historia
 » Tabor
 » Na żądanie
 » Regulamin
 » FAQ

Tramwaje:

 » Rozkład jazdy
 » Bilety
 » Wspólny bilet
 » Migawka
 » Bilet przez telefon
 » Ulgi
 » Opłaty dodatkowe
 » Kontakt
 » Mapa przejazdu
 » Historia

Kolej:

 » Rozkład jazdy
 » Wspólny bilet WBA
 » Szukaj połączenia
 » Dworzec PKP
 » ŁKA
 » Kontakt

PKS, BUS:

 » Rozkład jazdy BUS
 » Rozkład jazdy PKS
 » Przystanki PKS
 » Kontakt
 » Dla przewoźników

Taxi:

 » Ceny, kontakt
 » Postoje taxi
 » Uzyskanie licencji

Rusza Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

16 września rozpoczyna się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Jego kulminacją będzie Europejski Dzień bez Samochodu, który przypada w sobotę 22 września. Tego dnia właściciele samochodów pojadą komunikacją miejską za darmo. Wystarczy mieć ze sobą dowód rejestracyjny auta. W godzinach 12:00 – 17:00 zapraszamy na piknik na Lewitynie.


„Przesiadaj się i jedź” – tak brzmi tegoroczne hasło Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

22 września: Europejski Dzień bez Samochodu – piknik na Lewitynie
22 września, kiedy obchodzimy Europejski Dzień Bez Samochodu, odbędzie się piknik na Lewitynie w godzinach 12.00 – 17.00. Zapraszamy pabianiczan do pozostawienia samochodu w garażu i dojazd na wydarzenie bardziej ekologicznymi rowerami, rolkami czy hulajnogą. Na Lewityn dostaniecie się także autobusami linii 1, 2, 5, 7 i 260. Wśród atrakcji pikniku m.in.:
» konkursy z nagrodami dla dzieci i dorosłych,
» wielkoformatowa gra planszowa z wiedzy o ruchu drogowym,
» „owocorower” (czyli miksujesz owoce za pomocą siły własnych nóg),
» zawody w przeciąganiu na linie autobusu Jelcz Vero oraz w przerzucaniu opon autobusu,
» alkogogle i trasa z przeszkodami,
» strefa najmłodszego pasażera, czyli m.in. malowanie buziek i tworzenie przypinek do odzieży,
» darmowy popcorn i wata cukrowa,
» znakowanie rowerów przez strażników miejskich
» punkt informacyjny Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach (np. jak prawidłowo korzystać z dróg dla rowerów),
» informacje o planowanych inwestycjach w transport publiczny w ramach projektu „Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach”.

Piknik promujący zrównoważony transport będzie współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu „Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach”.22 września: Europejski Dzień bez Samochodu – darmowe przejazdy
W sobotę 22 września właściciele samochodów osobowych będą mogli jeździć bezpłatnie autobusami i tramwajami. Wystarczy mieć ze sobą dowód rejestracyjny pojazdu, którego jesteśmy właścicielem. Razem z właścicielem auta, bez opłat mogą podróżować także osoby towarzyszące – łącznie (wliczając właściciela) w liczbie zgodnej z liczbą miejsc siedzących wpisaną w dowodzie rejestracyjnym.
Podstawa prawna: Zarządzenie Nr 181/2018/P Prezydenta Miasta Pabianic z dnia 14 września 2018 r. w sprawie zwolnienia z opłat za usługi lokalnej komunikacji autobusowej właścicieli samochodów osobowych w dniu 22 września 2018 r. oraz Uchwała nr XXIX/754/16 Rady Miejskiej w Łodzi z dnia 11 maja 2016 r. w sprawie ustalenia opłat za usługi przewozowe lokalnego transportu zbiorowego w Łodzi.

„Kolorowy bilet”
Rusza piąta edycja konkursu „Kolorowy bilet”, adresowana do uczniów klas IV – VII szkół podstawowych. Tym razem zadaniem uczniów jest zaprojektowanie biletu o nominale 65 groszy. Najciekawszy projekt zostanie wydrukowany w nakładzie 30 tys. sztuk i wprowadzony do pełnoprawnej dystrybucji. Uczniowie powinni składać prace w terminie do 10 października w szkołach albo do 12 października w Zespole ds. promocji miasta Urzędu Miejskiego w Pabianicach (ul. Zamkowa 16, IV p.). Wraz z pracami, konieczne jest złożenie oświadczeń dotyczących przetwarzania danych osobowych, które są dołączone do regulaminu.

Regulamin konkursu wraz z formatem biletu do projektowania oraz niezbędnymi do złożenia oświadczeniami dostępny jest TUTAJ.

„Książka w drodze”
Dzięki Miejskiej Bibliotece Publicznej, po raz kolejny będzie prowadzona akcja „Książka w drodze”. W sumie około 300 książek będzie umieszczonych w autobusach, a chętni będą mogli wziąć je do domu, przeczytać i podać dalej. W ramach akcji „Książka w drodze” organizatorzy przypominają, że jadąc autobusem czytamy to co chcemy, a jadąc samochodem – czytamy hasła na billboardach.

„Przystanek Pabianice”
W czasie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu planujemy premierę książki „Przystanek Pabianice – z historii miejskiej komunikacji”. To pierwszy taki rys historyczny pabianickiej komunikacji miejskiej – począwszy od planów powstania komunikacji tramwajowej w końcu XIX wieku aż do współczesności, w tym planów inwestycyjnych związanych z projektem „Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach” współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej. „Przystanek Pabianice…” to bogato ilustrowana publikacja, dopełniona licznymi artykułami prasowymi, w tym pochodzącymi już z 1901 roku.

Publikację wydaje Muzeum Miasta Pabianice. Stanowi ona dopełnienie wystawy o tym samym tytule, która była prezentowana w pabianickim muzeum podczas tygodnia mobilności w 2014 roku.

Książka zostanie wydrukowana w nakładzie 500 egzemplarzy i będzie dystrybuowana bezpłatnie. Zainteresowanych prosimy o kontakt na adres e-mail: komunikacja@um.pabianice.pl. Na wydruk książki pozyskaliśmy 85% dofinansowania ze środków Unii Europejskiej – w ramach projektu „Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach”.

piątek, 14.09.2018 / godz.: 17:05
30.09 w godz. 10:00 - 17:00 tymczasowa zmiana trasy


29.09 i 30.09 w kursie o godz. 0:01 z Łodzi tymczasowa zmiana trasy


Od 23.09 powrót na stałą trasę


Od 10.09 do 22.09 tymczasowa zmiana trasy


Od 2.09 zmiana rozkładu jazdy


Od 31.08 zmiana rozkładu jazdy


Od 30.06 tymczasowa zmiana trasy


Od 23.04 tymczasowa zmiana trasy

Zaplanuj podróż:Facebook:

© Urząd Miejski w Pabianicach - Wydział Infrastruktury Technicznej i Komunikacji | komunikacja@um.pabianice.pl | tel. 42-225-46-27