strona główna rozkłady jazdy wyszukiwarka połączeń plan rozwoju projekty UE kontakt do pobrania reklama w serwisie linki

Autobusy:

Niedziela, godzina 18:55

Zmiany:

 » Rozkład jazdy
 » Planer podróży
 » Bilety
 » Sieć sprzedaży
 » Migawka
 » Bilet przez telefon
 » Biletomaty
 » Ulgi
 » Kontrola biletów
 » Opłaty dodatkowe
 » Kontakt
 » Dane osobowe
 » Mapa sieci
 » Historia
 » Tabor
 » Na żądanie
 » Regulamin
 » FAQ

Tramwaje:

 » Rozkład jazdy
 » Bilety
 » Wspólny bilet
 » Migawka
 » Bilet przez telefon
 » Ulgi
 » Opłaty dodatkowe
 » Kontakt
 » Mapa przejazdu
 » Historia

Kolej:

 » Rozkład jazdy
 » Wspólny bilet WBA
 » Szukaj połączenia
 » Dworzec PKP
 » ŁKA
 » Kontakt

PKS, BUS:

 » Rozkład jazdy BUS
 » Rozkład jazdy PKS
 » Przystanki PKS
 » Kontakt
 » Dla przewoźników

Taxi:

 » Ceny, kontakt
 » Postoje taxi
 » Uzyskanie licencji

Rusza Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

16 września rozpoczyna się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Jego kulminacją będzie Europejski Dzień bez Samochodu, który przypada w sobotę 22 września. Tego dnia właściciele samochodów pojadą komunikacją miejską za darmo. Wystarczy mieć ze sobą dowód rejestracyjny auta. W godzinach 12:00 – 17:00 zapraszamy na piknik na Lewitynie.


„Przesiadaj się i jedź” – tak brzmi tegoroczne hasło Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

22 września: Europejski Dzień bez Samochodu – piknik na Lewitynie
22 września, kiedy obchodzimy Europejski Dzień Bez Samochodu, odbędzie się piknik na Lewitynie w godzinach 12.00 – 17.00. Zapraszamy pabianiczan do pozostawienia samochodu w garażu i dojazd na wydarzenie bardziej ekologicznymi rowerami, rolkami czy hulajnogą. Na Lewityn dostaniecie się także autobusami linii 1, 2, 5, 7 i 260. Wśród atrakcji pikniku m.in.:
» konkursy z nagrodami dla dzieci i dorosłych,
» wielkoformatowa gra planszowa z wiedzy o ruchu drogowym,
» „owocorower” (czyli miksujesz owoce za pomocą siły własnych nóg),
» zawody w przeciąganiu na linie autobusu Jelcz Vero oraz w przerzucaniu opon autobusu,
» alkogogle i trasa z przeszkodami,
» strefa najmłodszego pasażera, czyli m.in. malowanie buziek i tworzenie przypinek do odzieży,
» darmowy popcorn i wata cukrowa,
» znakowanie rowerów przez strażników miejskich
» punkt informacyjny Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach (np. jak prawidłowo korzystać z dróg dla rowerów),
» informacje o planowanych inwestycjach w transport publiczny w ramach projektu „Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach”.

Piknik promujący zrównoważony transport będzie współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu „Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach”.22 września: Europejski Dzień bez Samochodu – darmowe przejazdy
W sobotę 22 września właściciele samochodów osobowych będą mogli jeździć bezpłatnie autobusami i tramwajami. Wystarczy mieć ze sobą dowód rejestracyjny pojazdu, którego jesteśmy właścicielem. Razem z właścicielem auta, bez opłat mogą podróżować także osoby towarzyszące – łącznie (wliczając właściciela) w liczbie zgodnej z liczbą miejsc siedzących wpisaną w dowodzie rejestracyjnym.
Podstawa prawna: Zarządzenie Nr 181/2018/P Prezydenta Miasta Pabianic z dnia 14 września 2018 r. w sprawie zwolnienia z opłat za usługi lokalnej komunikacji autobusowej właścicieli samochodów osobowych w dniu 22 września 2018 r. oraz Uchwała nr XXIX/754/16 Rady Miejskiej w Łodzi z dnia 11 maja 2016 r. w sprawie ustalenia opłat za usługi przewozowe lokalnego transportu zbiorowego w Łodzi.

„Kolorowy bilet”
Rusza piąta edycja konkursu „Kolorowy bilet”, adresowana do uczniów klas IV – VII szkół podstawowych. Tym razem zadaniem uczniów jest zaprojektowanie biletu o nominale 65 groszy. Najciekawszy projekt zostanie wydrukowany w nakładzie 30 tys. sztuk i wprowadzony do pełnoprawnej dystrybucji. Uczniowie powinni składać prace w terminie do 10 października w szkołach albo do 12 października w Zespole ds. promocji miasta Urzędu Miejskiego w Pabianicach (ul. Zamkowa 16, IV p.). Wraz z pracami, konieczne jest złożenie oświadczeń dotyczących przetwarzania danych osobowych, które są dołączone do regulaminu.

Regulamin konkursu wraz z formatem biletu do projektowania oraz niezbędnymi do złożenia oświadczeniami dostępny jest TUTAJ.

„Książka w drodze”
Dzięki Miejskiej Bibliotece Publicznej, po raz kolejny będzie prowadzona akcja „Książka w drodze”. W sumie około 300 książek będzie umieszczonych w autobusach, a chętni będą mogli wziąć je do domu, przeczytać i podać dalej. W ramach akcji „Książka w drodze” organizatorzy przypominają, że jadąc autobusem czytamy to co chcemy, a jadąc samochodem – czytamy hasła na billboardach.

„Przystanek Pabianice”
W czasie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu planujemy premierę książki „Przystanek Pabianice – z historii miejskiej komunikacji”. To pierwszy taki rys historyczny pabianickiej komunikacji miejskiej – począwszy od planów powstania komunikacji tramwajowej w końcu XIX wieku aż do współczesności, w tym planów inwestycyjnych związanych z projektem „Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach” współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej. „Przystanek Pabianice…” to bogato ilustrowana publikacja, dopełniona licznymi artykułami prasowymi, w tym pochodzącymi już z 1901 roku.

Publikację wydaje Muzeum Miasta Pabianice. Stanowi ona dopełnienie wystawy o tym samym tytule, która była prezentowana w pabianickim muzeum podczas tygodnia mobilności w 2014 roku.

Książka zostanie wydrukowana w nakładzie 500 egzemplarzy i będzie dystrybuowana bezpłatnie. Na wydruk książki pozyskaliśmy 85% dofinansowania ze środków Unii Europejskiej – w ramach projektu „Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach”.

piątek, 14.09.2018 / godz.: 17:05
21.07 w godz. 9:00-16:30 skrócenie trasy do szpitala


Od 17.07 w zamian za przystanek Bugaj/Gawrońska zostanie uruchomiony przyst. tymczasowy Gawrońska/Bugaj


Od 1.07 zmiana rozkładu jazdy


Od 1.07 tymczasowa zmiana trasy


Od 21.06 do 30.08 w dni robocze obowiązuje rozkład powszedni wolny od nauki szkolnej


Od 12.06 zmiany przystankowe na ul. Jutrzkowickiej


Od 19.04 zmiany przystankowe w Pawlikowicach

Zaplanuj podróż:Rowerowe Łódzkie:

 » Jak to działa?
 » Cennik
 » Mapa stacji
 » Regulamin
 » Aktualności
 » Kontakt
 » O projekcie

Facebook:

© Urząd Miejski w Pabianicach - Wydział Infrastruktury Technicznej i Komunikacji | komunikacja@um.pabianice.pl | tel. 42-225-46-27