strona główna rozkłady jazdy wyszukiwarka połączeń plan rozwoju projekty UE kontakt do pobrania reklama w serwisie linki

Autobusy:

Niedziela, godzina 19:01

Zmiany:

 » Rozkład jazdy
 » Planer podróży
 » Bilety
 » Sieć sprzedaży
 » Migawka
 » Bilet przez telefon
 » Biletomaty
 » Ulgi
 » Kontrola biletów
 » Opłaty dodatkowe
 » Kontakt
 » Dane osobowe
 » Mapa sieci
 » Historia
 » Tabor
 » Na żądanie
 » Regulamin
 » FAQ

Tramwaje:

 » Rozkład jazdy
 » Bilety
 » Wspólny bilet
 » Migawka
 » Bilet przez telefon
 » Ulgi
 » Opłaty dodatkowe
 » Kontakt
 » Mapa przejazdu
 » Historia

Kolej:

 » Rozkład jazdy
 » Wspólny bilet WBA
 » Szukaj połączenia
 » Dworzec PKP
 » ŁKA
 » Kontakt

PKS, BUS:

 » Rozkład jazdy BUS
 » Rozkład jazdy PKS
 » Przystanki PKS
 » Kontakt
 » Dla przewoźników

Taxi:

 » Ceny, kontakt
 » Postoje taxi
 » Uzyskanie licencji

Zmiany w komunikacji od września (aktualizacja 31.08)

Od niedzieli 2 września zostanie wprowadzona korekta kolejowego rozkładu jazdy. Tego dnia zmienią się też rozkłady autobusów linii 2, 5, 7, 263 i 264. Od 31 sierpnia korekta rozkładu jazdy linii N4B. Już od poniedziałku 27 sierpnia ponownie będzie czynna kasa biletowa na pętli Waltera-Jankego. Dłużej będzie otwarte Biuro Obsługi Klienta MZK przy ul. Narutowicza 9.

Linia 2
Zmiana rozkładu jazdy linii 2 dotyczy wyłącznie kursów wyjazdowych z zajezdni MZK przy ul. Lutomierskiej do pętli Waltera-Jankego. Od 2 września kurs w niedziele i święta z zajezdni z godz. 4:54 będzie przesunięty na 5:14. Będzie również uruchomiony dodatkowy kurs w dni powszednie z zajezdni MZK o godz. 4:59.

Oto rozkład jazdy linii 2 ważny od 2 września:
Waltera-Jankego » Klimkowizna (bez zmian)
Klimkowizna » Waltera-Jankego

Linia 5
W celu zapewnienia skomunikowania z pociągami do Łodzi, od 2 września zostaną wprowadzone następujące zmiany:
» zostanie uruchomiony dodatkowy kurs w dni powszednie z Waltera-Jankego do Dworca PKP o godz. 5:18,
» kursy w dni powszednie z Waltera-Jankego będą przyśpieszone z godz. 5:58 na 5:53 oraz z godz. 6:18 na 6:15,
» kurs w niedziele i święta z Waltera-Jankego z godz. 5:15 będzie opóźniony na 5:35.

Oto rozkład jazdy linii 5 ważny od 2 września:
Waltera-Jankego » Dworzec PKP
Dworzec PKP » Waltera-Jankego (bez zmian)

Linia 7
Od 2 września zostanie przywrócony przedwakacyjny rozkład jazdy linii 7, przewidujący 20-minutową częstotliwość kursowania przez większość dnia powszedniego. Autobusy MZK na trasie Kilińskiego – Grota-Roweckiego – Nawrockiego – Waltera-Jankego będą jeździły co 10 minut dzięki naprzemiennym kursom linii 2, 7 261 i 262.

Oto rozkład jazdy linii 7 ważny od 2 września:
Waltera-Jankego » Piłsudskiego
Piłsudskiego » Waltera-Jankego

Linia 263
W poniedziałek 3 września obowiązuje rozkład jazdy powszedni wolny od nauki szkolnej. Od wtorku 4 września zostanie przywrócony kurs o 7:30 z Waltera-Jankego do Gimnazjum w Ksawerowie, oznaczony w rozkładzie jazdy jako realizowane w dni nauki szkolnej. Nie zostaną natomiast wznowione kursy o 15:53 z Ksawerowa do Waltera-Jankego oraz o 16:28 z Waltera-Jankego do zajezdni MZK.

Oto rozkład jazdy linii 263 ważny od 2 września:
Waltera-Jankego » Ksawerów
Ksawerów » Waltera-Jankego

Linia 264
Na podstawie decyzji Urzędu Gminy Ksawerów, ulegnie zmianie rozkład jazdy linii 264. Będą realizowane następujące kursy w dni nauki szkolnej:
» o 7:20 z Akacjowej do Gimnazjum od poniedziałku do piątku,
» o 13:45 z Gimnazjum do Akacjowej w piątki,
» o 14:40 z Gimnazjum do Akacjowej od poniedziałku do czwartku.

Autobusy nadal będą kursować trasą objazdową przez ulice Ksawerowską i Łódzką, z pominięciem ulic Wschodniej i Pocztowej.

W poniedziałek 3 września wyjątkowo będzie obowiązywał rozkład specjalny: odjazd z Akacjowej o godz. 8:15, odjazd z Gimnazjum o godz. 10:15.

Oto rozkład jazdy linii 264 ważny od 2 września:
Ksawerów: Akacjowa » Gimnazjum
Ksawerów: Gimnazjum » Akacjowa

Linia D
Od 3 września w dni robocze obowiązuje rozkład powszedni wolny od nauki szkolnej.

Linia N4B
Od nocy z 31 sierpnia na 1 września zostanie wprowadzona drobna korekta rozkładu jazdy linii nocnej N4B, związana głównie z czasami przejazdów. Godziny odjazdów z Dworca PKP w nocy z piątku na sobotę zostaną przesunięte z 1:59 i 3:57 na 1:55 i 3:55, zaś w nocy z soboty na niedzielę z 1:59 i 3:59 również na 1:55 i 3:55. Z pętli Stoki Skalna w Łodzi autobusy będą odjeżdżać w noce z piątku na soboty i z soboty na niedzielę o godz. 0:01 i 2:01 zamiast o godz. 0:00 i 2:00 (godziny odjazdów z przystanku przesiadkowego Kościuszki / Zielona nie ulegną zmianie). Nadal obowiązuje objazd przez ul. Kilińskiego.

Punkty Sprzedaży Biletów MZK
Od poniedziałku 27 sierpnia zostaną przywrócone stałe godziny pracy Punktów Sprzedaży Biletów MZK. Ponownie będzie czynna kasa biletowa na pętli Waltera-Jankego (w dni powszednie od 6:30 do 14:30). Dłużej będzie otwarte Biuro Obsługi Klienta MZK przy ul. Narutowicza 9 (w dni powszednie od 6:00 do 19:45 z wyjątkiem czwartku 6 września – wtedy od 9:00 do 16:45 oraz w dwie ostatnie soboty miesiąca od 9:00 do 13:00). Kasa MZK na dworcu kolejowym pracuje natomiast bez zmian (dni powszednie od 6:00 do 18:15 oraz dwie pierwsze soboty miesiąca od 9:00 do 13:00).

Zachęcamy do wyrabiania Migawek i zakupu biletów okresowych jeszcze w sierpniu. Zwłaszcza w pierwszych dniach września w Biurze Obsługi Klienta MZK trzeba się liczyć z czekaniem w kolejce. Wniosek o wydanie Migawki można złożyć przez internet na stronie www.migawka.lodz.pl albo osobiście w BOK MZK przy ul. Narutowicza 9.

Kolej
Zmiany od 2 września czekają także pasażerów pociągów. Będą obowiązywać do 20 października. Ze względu na prace remontowe na linii kolejowej nr 14 znacznie zmniejszy się przepustowość odcinka jednotorowego Łask – Zduńska Wola, jednocześnie będzie prowadzona przebudowa stacji Łask i Zduńska Wola.

Pociąg Intercity „Włókniarz” relacji Łódź Fabryczny – Szczecin Główny ominie Pabianice. Pojedzie objazdem przez Kutno i Inowrocław Rąbinek. Od 21 września planowane jest natomiast zawieszenie tego połączenia na odcinku Łódź Fabryczna – Poznań Główny.

Zmienią się także trasy pociągów Intercity „Barbakan” i „Portowiec”. Pociąg IC „Barbakan” relacji Kraków – Szczecin / Świnoujście do 20 września będzie kursować trasą okrężną na odcinku Poznań – Łódź (przez Gniezno, Zamków, Kutno i Zgierz), natomiast w okresie 21 września – 20 października od Zduńskiej Woli pojedzie przez Częstochowę Stradom i Koniecpol. Między 21 września a 20 października między Zduńską Wolą, Pabianicami a Łodzią Fabryczną będzie kursował autobus zastępczy Intercity. W Zduńskiej Woli będzie się można przesiąść na pociąg „Barbakan” jadący w kierunku Krakowa bądź Szczecina.

Zastępcza komunikacja autobusowa na trasie Łódź Fabryczna – Pabianice – Zduńska Wola już od 2 września będzie funkcjonować za pociąg „Portowiec” relacji Szczecin – Katowice. Pociąg zostanie skierowany trasą okrężną od Zduńskiej Woli przez Kłobuck, Tarnowskie Góry, Bytom do Katowic. Przesiadka z pociągu ze Szczecina do autobusu do Pabianic również będzie odbywać się w Zduńskiej Woli. „Portowiec” pojedzie natomiast bez zmian w kierunku przeciwnym – z Katowic przez Pabianice do Szczecina.

Jak informuje Łódzka Kolej Aglomeracyjna, na odcinku Łask – Sieradz przejadą 4 pociągi ŁKA (odjazdy z Łodzi Kaliskiej o godzinie 15:22, 15:40, 15:58, 20:00), natomiast z Sieradza również 4 (o godzinie 4:00, 4:22, 5:28 i 6:04). Za pozostałe kursy uruchomione między Łaskiem a Siera-dzem zostaną dwa rodzaje zastępczej komunikacji autobusowej – normalna za każdy pociąg z po-stojami na każdym przystanku i stacji oraz przyspieszona, która będzie zatrzymywać się tylko w Zduńskiej Woli i Sieradzu. Postoje są wyznaczone pod stacjami PKP w Łasku, Zduńskiej Woli i Sieradzu, natomiast w Borszewicach, Męckiej Woli, Sieradzu Męce (również w pobliżu stacji) i Sieradzu Warcie w ciągu drogi wojewódzkiej 482.

Aby zapewnić dojazd na godzinę 8:00 do Sieradza, bilety ŁKA będą honorowane w pociągu Inter-city „Asnyk” na odcinku Łódź Chojny – Sieradz (odjazd z Łodzi Chojen o 6:20, z Pabianic 6:40).

Szczegółowe informacje o zmianach w rozkładach jazdy pociągów dostępne są na stronach inter-netowych przewoźników kolejowych.

Oto rozkład jazdy linii ŁKA, PolRegio, PKP Intercity ze stacji Pabianice ważny od 2 września:

piątek, 24.08.2018 / godz.: 11:26
21.07 w godz. 9:00-16:30 skrócenie trasy do szpitala


Od 17.07 w zamian za przystanek Bugaj/Gawrońska zostanie uruchomiony przyst. tymczasowy Gawrońska/Bugaj


Od 1.07 zmiana rozkładu jazdy


Od 1.07 tymczasowa zmiana trasy


Od 21.06 do 30.08 w dni robocze obowiązuje rozkład powszedni wolny od nauki szkolnej


Od 12.06 zmiany przystankowe na ul. Jutrzkowickiej


Od 19.04 zmiany przystankowe w Pawlikowicach

Zaplanuj podróż:Rowerowe Łódzkie:

 » Jak to działa?
 » Cennik
 » Mapa stacji
 » Regulamin
 » Aktualności
 » Kontakt
 » O projekcie

Facebook:

© Urząd Miejski w Pabianicach - Wydział Infrastruktury Technicznej i Komunikacji | komunikacja@um.pabianice.pl | tel. 42-225-46-27