strona główna rozkłady jazdy wyszukiwarka połączeń plan rozwoju projekty UE kontakt do pobrania reklama w serwisie linki

Autobusy:

Wtorek, godzina 02:44

Zmiany:

 » Rozkład jazdy
 » Planer podróży
 » Bilety
 » Sieć sprzedaży
 » Migawka
 » Bilet przez telefon
 » Biletomaty
 » Ulgi
 » Kontrola biletów
 » Opłaty dodatkowe
 » Kontakt
 » Dane osobowe
 » Mapa sieci
 » Historia
 » Tabor
 » Na żądanie
 » Regulamin
 » FAQ

Tramwaje:

 » Rozkład jazdy
 » Bilety
 » Wspólny bilet
 » Migawka
 » Bilet przez telefon
 » Ulgi
 » Opłaty dodatkowe
 » Kontakt
 » Mapa przejazdu
 » Historia

Kolej:

 » Rozkład jazdy
 » Wspólny bilet WBA
 » Szukaj połączenia
 » Dworzec PKP
 » ŁKA
 » Kontakt

PKS, BUS:

 » Rozkład jazdy BUS
 » Rozkład jazdy PKS
 » Przystanki PKS
 » Kontakt
 » Dla przewoźników

Taxi:

 » Ceny, kontakt
 » Postoje taxi
 » Uzyskanie licencji

Ruszył przetarg na budowę nowej krańcówki

Autobusy linii 2 pojadą pod koniec przyszłego roku dłuższą trasą – na ulicę Podmiejską. Miasto ogłosiło właśnie przetarg na zaprojektowanie i wykonanie nowej krańcówki autobusowej. Termin na składanie ofert w przetargu upływa 20 sierpnia. Wykonawca będzie miał maksymalnie 12 miesięcy na zaprojektowanie i wybudowanie krańcówki.


Nowa krańcówka będzie zlokalizowana na miejskiej działce przy ul. Podmiejskiej 65E – około sto metrów za kaplicą Matki Boskiej Fatimskiej. Inwestycję zaplanowano w formule zaprojektuj i wybuduj. Powstaną przystanki dla wsiadających i wysiadających oraz plac manewrowy do zawracania autobusów o wymiarach min. 30x30 m. Teren oświetlą ledowe latarnie. Pasażerowie będą mieli do dyspozycji wiatę przystankową i wiatę rowerową. Na krańcówce zostanie ustawiony kontener socjalny dla kierowców autobusów. Zadanie przewiduje także likwidację istniejącego rowu melioracyjnego zlokalizowanego obecnie pośrodku działki przeznaczonej na wybudowanie nowej krańcówki. Wody deszczowe i roztopowe będą odprowadzane nowym kanałem deszczowym zlokalizowanym przy wschodniej granicy działki. Przebudowany zostanie zjazd z ulicy Podmiejskiej na nową krańcówkę.

Wykonawca będzie miał na zakończenie inwestycji 12 miesięcy od podpisania umowy. Dodatkowo punktowane w przetargu będzie zadeklarowanie skrócenia terminu realizacji.

Trasa autobusów linii 2 wydłuży się od istniejącej pętli przy ul. Karniszewickiej o około 700 metrów. Po drodze powstanie jeszcze para przystanków pośrednich – Podmiejska/Makowa (w stronę nowej krańcówki) oraz Podmiejska/Niska (w kierunku centrum, przy sklepie). Bliżej do autobusu będą mieli nie tylko mieszkańcy ul. Podmiejskiej, ale też wielu ulic prostopadłych, położonych zarówno w Pabianicach, jak i w Chechle Pierwszym.

Budowa nowej krańcówki autobusowej to jeden z elementów projektu „Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach”, na który miasto pozyskało dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Wartość dofinansowania wyniesie 85% kosztów kwalifikowalnych.

Pełna dokumentacja zamówienia dostępna jest w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Pabianicach.

wtorek, 31.07.2018 / godz.: 14:39
Od 24.05 tymczasowa zmiana trasy


Od 19.04 zmiany przystankowe w Pawlikowicach


Od 17.04 opóźnienia w kursowaniu z powodu kolejnego etapu przebudowy drogi wojewódzkiej nr 485


Od 5.03 zmiany przystankowe

Zaplanuj podróż:Rowerowe Łódzkie:

 » Jak to działa?
 » Cennik
 » Mapa stacji
 » Regulamin
 » Aktualności
 » Kontakt
 » O projekcie

Facebook:

© Urząd Miejski w Pabianicach - Wydział Infrastruktury Technicznej i Komunikacji | komunikacja@um.pabianice.pl | tel. 42-225-46-27