strona główna rozkłady jazdy wyszukiwarka połączeń plan rozwoju projekty UE kontakt do pobrania reklama w serwisie linki

Autobusy:

Środa, godzina 06:15

Zmiany:

 » Rozkład jazdy
 » Planer podróży
 » Bilety
 » Sieć sprzedaży
 » Migawka
 » Bilet przez telefon
 » Biletomaty
 » Ulgi
 » Kontrola biletów
 » Opłaty dodatkowe
 » Kontakt
 » Dane osobowe
 » Mapa sieci
 » Historia
 » Tabor
 » Na żądanie
 » Regulamin
 » FAQ

Tramwaje:

 » Rozkład jazdy
 » Bilety
 » Wspólny bilet
 » Migawka
 » Bilet przez telefon
 » Ulgi
 » Opłaty dodatkowe
 » Kontakt
 » Mapa przejazdu
 » Historia

Kolej:

 » Rozkład jazdy
 » Wspólny bilet WBA
 » Szukaj połączenia
 » Dworzec PKP
 » ŁKA
 » Kontakt

PKS, BUS:

 » Rozkład jazdy BUS
 » Rozkład jazdy PKS
 » Przystanki PKS
 » Kontakt
 » Dla przewoźników

Taxi:

 » Ceny, kontakt
 » Postoje taxi
 » Uzyskanie licencji

Ruszył przetarg na budowę nowej krańcówki

Autobusy linii 2 pojadą pod koniec przyszłego roku dłuższą trasą – na ulicę Podmiejską. Miasto ogłosiło właśnie przetarg na zaprojektowanie i wykonanie nowej krańcówki autobusowej. Termin na składanie ofert w przetargu upływa 20 sierpnia. Wykonawca będzie miał maksymalnie 12 miesięcy na zaprojektowanie i wybudowanie krańcówki.


Nowa krańcówka będzie zlokalizowana na miejskiej działce przy ul. Podmiejskiej 65E – około sto metrów za kaplicą Matki Boskiej Fatimskiej. Inwestycję zaplanowano w formule zaprojektuj i wybuduj. Powstaną przystanki dla wsiadających i wysiadających oraz plac manewrowy do zawracania autobusów o wymiarach min. 30x30 m. Teren oświetlą ledowe latarnie. Pasażerowie będą mieli do dyspozycji wiatę przystankową i wiatę rowerową. Na krańcówce zostanie ustawiony kontener socjalny dla kierowców autobusów. Zadanie przewiduje także likwidację istniejącego rowu melioracyjnego zlokalizowanego obecnie pośrodku działki przeznaczonej na wybudowanie nowej krańcówki. Wody deszczowe i roztopowe będą odprowadzane nowym kanałem deszczowym zlokalizowanym przy wschodniej granicy działki. Przebudowany zostanie zjazd z ulicy Podmiejskiej na nową krańcówkę.

Wykonawca będzie miał na zakończenie inwestycji 12 miesięcy od podpisania umowy. Dodatkowo punktowane w przetargu będzie zadeklarowanie skrócenia terminu realizacji.

Trasa autobusów linii 2 wydłuży się od istniejącej pętli przy ul. Karniszewickiej o około 700 metrów. Po drodze powstanie jeszcze para przystanków pośrednich – Podmiejska/Makowa (w stronę nowej krańcówki) oraz Podmiejska/Niska (w kierunku centrum, przy sklepie). Bliżej do autobusu będą mieli nie tylko mieszkańcy ul. Podmiejskiej, ale też wielu ulic prostopadłych, położonych zarówno w Pabianicach, jak i w Chechle Pierwszym.

Budowa nowej krańcówki autobusowej to jeden z elementów projektu „Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach”, na który miasto pozyskało dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Wartość dofinansowania wyniesie 85% kosztów kwalifikowalnych.

Pełna dokumentacja zamówienia dostępna jest w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Pabianicach.

wtorek, 31.07.2018 / godz.: 14:39
Od 11.02 do 22.02 w dni robocze obowiązuje rozkład powszedni wolny od nauki szkolnej (264 nie kursuje)


Od 6.02 zmiana rozkładu jazdy


Od 1.02 zmiana taryfy opłat


Od 23.10 zmiany przystankowe


Od 30.06 tymczasowa zmiana trasy

Zaplanuj podróż:Rowerowe Łódzkie:

 » Jak to działa?
 » Cennik
 » Mapa stacji
 » Regulamin
 » Aktualności
 » Kontakt
 » O projekcie

Facebook:

© Urząd Miejski w Pabianicach - Wydział Infrastruktury Technicznej i Komunikacji | komunikacja@um.pabianice.pl | tel. 42-225-46-27