strona główna rozkłady jazdy wyszukiwarka połączeń plan rozwoju projekty UE kontakt do pobrania reklama w serwisie linki

Autobusy:

Wtorek, godzina 03:28

Zmiany:

 » Rozkład jazdy
 » Planer podróży
 » Bilety
 » Sieć sprzedaży
 » Migawka
 » Bilet przez telefon
 » Biletomaty
 » Ulgi
 » Kontrola biletów
 » Opłaty dodatkowe
 » Kontakt
 » Dane osobowe
 » Mapa sieci
 » Historia
 » Tabor
 » Na żądanie
 » Regulamin
 » FAQ

Tramwaje:

 » Rozkład jazdy
 » Bilety
 » Wspólny bilet
 » Migawka
 » Bilet przez telefon
 » Ulgi
 » Opłaty dodatkowe
 » Kontakt
 » Mapa przejazdu
 » Historia

Kolej:

 » Rozkład jazdy
 » Wspólny bilet WBA
 » Szukaj połączenia
 » Dworzec PKP
 » ŁKA
 » Kontakt

PKS, BUS:

 » Rozkład jazdy BUS
 » Rozkład jazdy PKS
 » Przystanki PKS
 » Kontakt
 » Dla przewoźników

Taxi:

 » Ceny, kontakt
 » Postoje taxi
 » Uzyskanie licencji

Modernizacja linii kolejowej: zmiany od 16 maja

Od środy 16 maja spółka PKP Polskie Linie Kolejowe rozpoczyna remont linii kolejowej nr 14. Prace będą przeprowadzone na odcinku Pabianice – Łask do 6 czerwca i zostały one podzielone na trzy fazy. Największe utrudnienia będą od 20 do 29 maja – wtedy za 26 pociągów między Pabianicami a Łaskiem będą kursować autobusy zastępcze.

W okresie od 16 maja do 6 czerwca zostaną wykonane inwestycje polegające na zabudowie rozjazdów na przystanku osobowym Dobroń, które pozwolą na sprawne prowadzenie ruchu pociągów na odcinku Pabianice – Łask w kolejnych etapach modernizacji linii, ponieważ obecny długi odcinek zostanie podzielony na dwa mniejsze Pabianice – Dobroń i Dobroń – Łask, co zwiększy przepustowość linii i pozwoli na możliwość mijania się pociągów w Dobroniu. Realizowane w tym okresie roboty torowe nie zostały ujęte we wcześniej zarządzonym rozkładzie jazdy od 11 marca do 9 czerwca 2018 r., a spowodują one poważne zmiany w rozkładzie jazdy wszystkich pociągów relacji Łódź – Sieradz – Łódź. Prace zostały podzielone na trzy fazy.

Faza I – od 16 do 19 maja
W dniach 16-19 maja będzie wprowadzony ruch jednotorowy na odcinku Pabianice – Łask w godzinach 22:00 – 02:10, co będzie przyczyną zmiany rozkładu jazdy dwóch ostatnich pociągów z Łodzi do Sieradza i ostatniego pociągu z Sieradza do Łodzi.

Faza II – od 20 do 29 maja
Najtrudniejsza faza prac zostanie przeprowadzona od 20 do 29 maja. Przez te 10 dni na odcinku Pabianice – Łask będzie wprowadzony całodobowo ruch jednotorowy dwukierunkowy. Oznacza to bardzo duże ograniczenie przepustowości linii. Z 34 pociągów w pełnej relacji przejedzie tylko 8 składów. Cztery w godzinach porannych z Sieradza do Łodzi i cztery w godzinach popołudniowych z Łodzi do Sieradza. Pozostałe 26 pociągów na odcinku Pabianice – Łask zostanie obsłużonych Zastępczą Komunikacją Autobusową. Postoje będą zorganizowane w Pabianicach i Łasku przy stacjach kolejowych, natomiast w Chechle, Dobroniu i Kolumnie w wyznaczonych miejscach w ciągu drogi wojewódzkiej 482.

Faza III – od 30 maja do 6 czerwca
Ostatnia faza prac potrwa od 30 maja do 6 czerwca – w tym terminie na odcinku Pabianice – Łask w godzinach 22:00 – 02:00 zostanie wprowadzona całkowita przerwa w ruchu pociągów. Dwa ostanie pociągi w relacji Łódź – Sieradz i ostatni z Sieradza do Łodzi zostaną pomiędzy Pabianicami a Łaskiem obsłużone Zastępczą Komunikacją Autobusową.

Od dnia 10 czerwca 2018 r. rozpoczną się natomiast planowe prace remontowe linii Łódź Kaliska – Sieradz, które potrwają do grudnia 2019 r.

Ulotki z rozkładem jazdy dla okresu od 16 maja do 6 czerwca 2018 r. dostępne będą w kasie MZK Pabianice na dworcu PKP oraz w kasach ŁKA oraz u kierowników pociągów ŁKA od 14 maja.

Miejsca postoju komunikacji zastępczej


Autobusy zastępcze będą zatrzymywały się w następujących lokalizacjach:
Pabianice - parking przed stacją kolejową
Chechło - Chechło II, ul. Pabianicka; przystanek autobusowy
Dobroń - ul. Pabianicka; przystanek autobusowy
Kolumna - ul. Leśników Polskich; przystanek autobusowy
Łask - parking przed stacją kolejową

Rozkład jazdy
Rozkład tabelaryczny połączeń ŁKA od 16 maja do 6 czerwca dostępny jest TUTAJ

Szczegółowy rozkład jazdy ze stacji Pabianice dostępny jest w dziale Rozkład jazdy w zakładce Kolej.

czwartek, 10.05.2018 / godz.: 14:45
Od 24.05 tymczasowa zmiana trasy


Od 19.04 zmiany przystankowe w Pawlikowicach


Od 17.04 opóźnienia w kursowaniu z powodu kolejnego etapu przebudowy drogi wojewódzkiej nr 485


Od 5.03 zmiany przystankowe

Zaplanuj podróż:Rowerowe Łódzkie:

 » Jak to działa?
 » Cennik
 » Mapa stacji
 » Regulamin
 » Aktualności
 » Kontakt
 » O projekcie

Facebook:

© Urząd Miejski w Pabianicach - Wydział Infrastruktury Technicznej i Komunikacji | komunikacja@um.pabianice.pl | tel. 42-225-46-27