strona główna rozkłady jazdy wyszukiwarka połączeń plan rozwoju projekty UE kontakt do pobrania reklama w serwisie linki

Autobusy:

Środa, godzina 06:10

Zmiany:

 » Rozkład jazdy
 » Planer podróży
 » Bilety
 » Sieć sprzedaży
 » Migawka
 » Bilet przez telefon
 » Biletomaty
 » Ulgi
 » Kontrola biletów
 » Opłaty dodatkowe
 » Kontakt
 » Dane osobowe
 » Mapa sieci
 » Historia
 » Tabor
 » Na żądanie
 » Regulamin
 » FAQ

Tramwaje:

 » Rozkład jazdy
 » Bilety
 » Wspólny bilet
 » Migawka
 » Bilet przez telefon
 » Ulgi
 » Opłaty dodatkowe
 » Kontakt
 » Mapa przejazdu
 » Historia

Kolej:

 » Rozkład jazdy
 » Wspólny bilet WBA
 » Szukaj połączenia
 » Dworzec PKP
 » ŁKA
 » Kontakt

PKS, BUS:

 » Rozkład jazdy BUS
 » Rozkład jazdy PKS
 » Przystanki PKS
 » Kontakt
 » Dla przewoźników

Taxi:

 » Ceny, kontakt
 » Postoje taxi
 » Uzyskanie licencji

Modernizacja linii kolejowej: zmiany od 16 maja

Od środy 16 maja spółka PKP Polskie Linie Kolejowe rozpoczyna remont linii kolejowej nr 14. Prace będą przeprowadzone na odcinku Pabianice – Łask do 6 czerwca i zostały one podzielone na trzy fazy. Największe utrudnienia będą od 20 do 29 maja – wtedy za 26 pociągów między Pabianicami a Łaskiem będą kursować autobusy zastępcze.

W okresie od 16 maja do 6 czerwca zostaną wykonane inwestycje polegające na zabudowie rozjazdów na przystanku osobowym Dobroń, które pozwolą na sprawne prowadzenie ruchu pociągów na odcinku Pabianice – Łask w kolejnych etapach modernizacji linii, ponieważ obecny długi odcinek zostanie podzielony na dwa mniejsze Pabianice – Dobroń i Dobroń – Łask, co zwiększy przepustowość linii i pozwoli na możliwość mijania się pociągów w Dobroniu. Realizowane w tym okresie roboty torowe nie zostały ujęte we wcześniej zarządzonym rozkładzie jazdy od 11 marca do 9 czerwca 2018 r., a spowodują one poważne zmiany w rozkładzie jazdy wszystkich pociągów relacji Łódź – Sieradz – Łódź. Prace zostały podzielone na trzy fazy.

Faza I – od 16 do 19 maja
W dniach 16-19 maja będzie wprowadzony ruch jednotorowy na odcinku Pabianice – Łask w godzinach 22:00 – 02:10, co będzie przyczyną zmiany rozkładu jazdy dwóch ostatnich pociągów z Łodzi do Sieradza i ostatniego pociągu z Sieradza do Łodzi.

Faza II – od 20 do 29 maja
Najtrudniejsza faza prac zostanie przeprowadzona od 20 do 29 maja. Przez te 10 dni na odcinku Pabianice – Łask będzie wprowadzony całodobowo ruch jednotorowy dwukierunkowy. Oznacza to bardzo duże ograniczenie przepustowości linii. Z 34 pociągów w pełnej relacji przejedzie tylko 8 składów. Cztery w godzinach porannych z Sieradza do Łodzi i cztery w godzinach popołudniowych z Łodzi do Sieradza. Pozostałe 26 pociągów na odcinku Pabianice – Łask zostanie obsłużonych Zastępczą Komunikacją Autobusową. Postoje będą zorganizowane w Pabianicach i Łasku przy stacjach kolejowych, natomiast w Chechle, Dobroniu i Kolumnie w wyznaczonych miejscach w ciągu drogi wojewódzkiej 482.

Faza III – od 30 maja do 6 czerwca
Ostatnia faza prac potrwa od 30 maja do 6 czerwca – w tym terminie na odcinku Pabianice – Łask w godzinach 22:00 – 02:00 zostanie wprowadzona całkowita przerwa w ruchu pociągów. Dwa ostanie pociągi w relacji Łódź – Sieradz i ostatni z Sieradza do Łodzi zostaną pomiędzy Pabianicami a Łaskiem obsłużone Zastępczą Komunikacją Autobusową.

Od dnia 10 czerwca 2018 r. rozpoczną się natomiast planowe prace remontowe linii Łódź Kaliska – Sieradz, które potrwają do grudnia 2019 r.

Ulotki z rozkładem jazdy dla okresu od 16 maja do 6 czerwca 2018 r. dostępne będą w kasie MZK Pabianice na dworcu PKP oraz w kasach ŁKA oraz u kierowników pociągów ŁKA od 14 maja.

Miejsca postoju komunikacji zastępczej


Autobusy zastępcze będą zatrzymywały się w następujących lokalizacjach:
Pabianice - parking przed stacją kolejową
Chechło - Chechło II, ul. Pabianicka; przystanek autobusowy
Dobroń - ul. Pabianicka; przystanek autobusowy
Kolumna - ul. Leśników Polskich; przystanek autobusowy
Łask - parking przed stacją kolejową

Rozkład jazdy
Rozkład tabelaryczny połączeń ŁKA od 16 maja do 6 czerwca dostępny jest TUTAJ

Szczegółowy rozkład jazdy ze stacji Pabianice dostępny jest w dziale Rozkład jazdy w zakładce Kolej.

czwartek, 10.05.2018 / godz.: 14:45
Od 11.02 do 22.02 w dni robocze obowiązuje rozkład powszedni wolny od nauki szkolnej (264 nie kursuje)


Od 6.02 zmiana rozkładu jazdy


Od 1.02 zmiana taryfy opłat


Od 23.10 zmiany przystankowe


Od 30.06 tymczasowa zmiana trasy

Zaplanuj podróż:Rowerowe Łódzkie:

 » Jak to działa?
 » Cennik
 » Mapa stacji
 » Regulamin
 » Aktualności
 » Kontakt
 » O projekcie

Facebook:

© Urząd Miejski w Pabianicach - Wydział Infrastruktury Technicznej i Komunikacji | komunikacja@um.pabianice.pl | tel. 42-225-46-27