strona główna rozkłady jazdy wyszukiwarka połączeń plan rozwoju projekty UE kontakt do pobrania reklama w serwisie linki

Autobusy:

Środa, godzina 05:49

Zmiany:

 » Rozkład jazdy
 » Planer podróży
 » Bilety
 » Sieć sprzedaży
 » Migawka
 » Bilet przez telefon
 » Biletomaty
 » Ulgi
 » Kontrola biletów
 » Opłaty dodatkowe
 » Kontakt
 » Dane osobowe
 » Mapa sieci
 » Historia
 » Tabor
 » Na żądanie
 » Regulamin
 » FAQ

Tramwaje:

 » Rozkład jazdy
 » Bilety
 » Wspólny bilet
 » Migawka
 » Bilet przez telefon
 » Ulgi
 » Opłaty dodatkowe
 » Kontakt
 » Mapa przejazdu
 » Historia

Kolej:

 » Rozkład jazdy
 » Wspólny bilet WBA
 » Szukaj połączenia
 » Dworzec PKP
 » ŁKA
 » Kontakt

PKS, BUS:

 » Rozkład jazdy BUS
 » Rozkład jazdy PKS
 » Przystanki PKS
 » Kontakt
 » Dla przewoźników

Taxi:

 » Ceny, kontakt
 » Postoje taxi
 » Uzyskanie licencji

Biletomaty za blisko 1,3 mln zł

Wpłynęła jedna oferta w przetargu na dostawę i montaż 10 biletomatów do autobusów i 5 biletomatów na przystanki, złożona przez firmę Mera Systemy Sp. z o.o. z Grodziska Mazowieckiego. Oferta opiewa na kwotę 1 mln 271 tys. 328 zł. Trwa jej sprawdzanie. Po rozstrzygnięciu przetargu pierwsze urządzenia mogłyby się pojawić do końca sierpnia.


Biletomaty stacjonarne będą ustawione na najważniejszych przystankach autobusowych: Kilińskiego/SDH, Kilińskiego/Zamkowa, Jana Pawła II/szpital i Grota-Roweckiego/Gryzla (urządzenia mają być dostarczone do końca sierpnia) oraz na krańcówce przy dworcu kolejowym (do końca października). Będą przyjmowały płatności monetami, banknotami i kartami płatniczymi. Jeden biletomat stacjonarny kosztuje 181.572,60 zł. Dziesięć mobilnych biletomatów zamówiono do autobusów Solaris Urbino 12, czyli tych, które pozostaną jeszcze w eksploatacji po zakupie nowego taboru. Jeden biletomat mobilny kosztuje 36.346,50 zł. Urządzenia mają być dostarczone w październiku. Przypomnijmy, że w biletomaty wyposażonych będzie również 18 nowych autobusów hybrydowych niedawno zakupionych przez miasto. Biletomaty w autobusach będą przyjmować tylko płatności kartą. We wszystkich automatach, zarówno tych na przystankach, jak i w autobusach, będzie można kupić bilety jednorazowe i czasowe oraz doładować Migawkę. Oprócz biletów pabianickich planowana jest dystrybucja m.in. biletów łódzkich.

Złożona oferta wynosi 1.271.328,00 zł i przekracza o 69 tys. zł kwotę zarezerwowaną przez zamawiającego. Wykonawca dodatkowo zaproponował wyższe parametry urządzeń: infokiosk w biletomatach stacjonarnych, kamerę z rejestratorem w biletomatach stacjonarnych (nieobejmującą zasięgiem PIN-padu) oraz wdrożenie możliwości płacenia w biletomatach za pomocą polskiego standardu płatności Blik. Na zakup biletomatów miasto pozyskało unijne dofinansowanie w ramach projektu pn. „Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach”.

wtorek, 10.04.2018 / godz.: 13:52
Od 11.02 do 22.02 w dni robocze obowiązuje rozkład powszedni wolny od nauki szkolnej (264 nie kursuje)


Od 6.02 zmiana rozkładu jazdy


Od 1.02 zmiana taryfy opłat


Od 23.10 zmiany przystankowe


Od 30.06 tymczasowa zmiana trasy

Zaplanuj podróż:Rowerowe Łódzkie:

 » Jak to działa?
 » Cennik
 » Mapa stacji
 » Regulamin
 » Aktualności
 » Kontakt
 » O projekcie

Facebook:

© Urząd Miejski w Pabianicach - Wydział Infrastruktury Technicznej i Komunikacji | komunikacja@um.pabianice.pl | tel. 42-225-46-27