strona główna rozkłady jazdy wyszukiwarka połączeń plan rozwoju projekty UE kontakt do pobrania reklama w serwisie linki

Autobusy:

Sobota, godzina 17:51

Zmiany:

 » Rozkład jazdy
 » Planer podróży
 » Bilety
 » Sieć sprzedaży
 » Migawka
 » Bilet przez telefon
 » Ulgi
 » Kontrola biletów
 » Opłaty dodatkowe
 » Kontakt
 » Dane osobowe
 » Mapa sieci
 » Historia
 » Tabor
 » Na żądanie
 » Regulamin
 » FAQ

Tramwaje:

 » Rozkład jazdy
 » Bilety
 » Wspólny bilet
 » Migawka
 » Bilet przez telefon
 » Ulgi
 » Opłaty dodatkowe
 » Kontakt
 » Mapa przejazdu
 » Historia

Kolej:

 » Rozkład jazdy
 » Wspólny bilet WBA
 » Szukaj połączenia
 » Dworzec PKP
 » ŁKA
 » Kontakt

PKS, BUS:

 » Rozkład jazdy BUS
 » Rozkład jazdy PKS
 » Przystanki PKS
 » Kontakt
 » Dla przewoźników

Taxi:

 » Ceny, kontakt
 » Postoje taxi
 » Uzyskanie licencji

Biletomaty za blisko 1,3 mln zł

Wpłynęła jedna oferta w przetargu na dostawę i montaż 10 biletomatów do autobusów i 5 biletomatów na przystanki, złożona przez firmę Mera Systemy Sp. z o.o. z Grodziska Mazowieckiego. Oferta opiewa na kwotę 1 mln 271 tys. 328 zł. Trwa jej sprawdzanie. Po rozstrzygnięciu przetargu pierwsze urządzenia mogłyby się pojawić do końca sierpnia.


Biletomaty stacjonarne będą ustawione na najważniejszych przystankach autobusowych: Kilińskiego/SDH, Kilińskiego/Zamkowa, Jana Pawła II/szpital i Grota-Roweckiego/Gryzla (urządzenia mają być dostarczone do końca sierpnia) oraz na krańcówce przy dworcu kolejowym (do końca października). Będą przyjmowały płatności monetami, banknotami i kartami płatniczymi. Jeden biletomat stacjonarny kosztuje 181.572,60 zł. Dziesięć mobilnych biletomatów zamówiono do autobusów Solaris Urbino 12, czyli tych, które pozostaną jeszcze w eksploatacji po zakupie nowego taboru. Jeden biletomat mobilny kosztuje 36.346,50 zł. Urządzenia mają być dostarczone w październiku. Przypomnijmy, że w biletomaty wyposażonych będzie również 18 nowych autobusów hybrydowych niedawno zakupionych przez miasto. Biletomaty w autobusach będą przyjmować tylko płatności kartą. We wszystkich automatach, zarówno tych na przystankach, jak i w autobusach, będzie można kupić bilety jednorazowe i czasowe oraz doładować Migawkę. Oprócz biletów pabianickich planowana jest dystrybucja m.in. biletów łódzkich.

Złożona oferta wynosi 1.271.328,00 zł i przekracza o 69 tys. zł kwotę zarezerwowaną przez zamawiającego. Wykonawca dodatkowo zaproponował wyższe parametry urządzeń: infokiosk w biletomatach stacjonarnych, kamerę z rejestratorem w biletomatach stacjonarnych (nieobejmującą zasięgiem PIN-padu) oraz wdrożenie możliwości płacenia w biletomatach za pomocą polskiego standardu płatności Blik. Na zakup biletomatów miasto pozyskało unijne dofinansowanie w ramach projektu pn. „Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach”.

wtorek, 10.04.2018 / godz.: 13:52
Od 23.10 zmiany przystankowe


Od 21.10 zmiana rozkładu jazdy


Od 30.06 tymczasowa zmiana trasy

Zaplanuj podróż:Facebook:

© Urząd Miejski w Pabianicach - Wydział Infrastruktury Technicznej i Komunikacji | komunikacja@um.pabianice.pl | tel. 42-225-46-27