strona główna rozkłady jazdy wyszukiwarka połączeń plan rozwoju projekty UE kontakt do pobrania reklama w serwisie linki

Autobusy:

Środa, godzina 13:25

Zmiany:

 » Rozkład jazdy
 » Planer podróży
 » Bilety
 » Sieć sprzedaży
 » Migawka
 » Bilet przez telefon
 » Ulgi
 » Kontrola biletów
 » Opłaty dodatkowe
 » Kontakt
 » Dane osobowe
 » Mapa sieci
 » Historia
 » Tabor
 » Na żądanie
 » Regulamin
 » FAQ

Tramwaje:

 » Rozkład jazdy
 » Bilety
 » Wspólny bilet
 » Migawka
 » Bilet przez telefon
 » Ulgi
 » Opłaty dodatkowe
 » Kontakt
 » Mapa przejazdu
 » Historia

Kolej:

 » Rozkład jazdy
 » Wspólny bilet WBA
 » Szukaj połączenia
 » Dworzec PKP
 » ŁKA
 » Kontakt

PKS, BUS:

 » Rozkład jazdy BUS
 » Rozkład jazdy PKS
 » Przystanki PKS
 » Kontakt
 » Dla przewoźników

Taxi:

 » Ceny, kontakt
 » Postoje taxi
 » Uzyskanie licencji

33 biletomaty ułatwią zakup biletu

Miasto Pabianice ogłosiło przetarg na dostawę i montaż 10 biletomatów mobilnych do autobusów i 5 biletomatów stacjonarnych na przystanki. Pierwsze 4 biletomaty stacjonarne pojawią się do końca sierpnia, a komplet urządzeń będzie zainstalowany do końca października. Na zakup automatów miasto pozyskało unijne dofinansowanie.


Wykonawca będzie zobowiązany uruchomić do końca sierpnia 4 biletomaty stacjonarne na najważniejszych przystankach autobusowych: Kilińskiego/SDH, Kilińskiego/Zamkowa, Jana Pawła II/szpital i Grota-Roweckiego/Gryzla. Piąty biletomat zostanie ustawiony na krańcówce przy dworcu kolejowym do 26 października. Automaty na przystankach będą przyjmowały płatności zarówno gotówką (monetami i banknotami), jak i kartami płatniczymi.

Dodatkowo do 19 października wykonawca będzie musiał zamontować 10 mobilnych automatów biletowych w autobusach Solaris Urbino 12, czyli tych, które pozostaną jeszcze w eksploatacji po zakupie nowego taboru. W automaty biletowe będzie wyposażone również 18 nowych autobusów hybrydowych, które będą sukcesywnie dostarczane do końca maja przyszłego roku. Łącznie od czerwca 2019 roku będzie zatem 28 autobusów wyposażonych w automaty biletowe, a więc wszystkie, które będą wyjeżdżać na trasy. Urządzenia w autobusach będą przyjmować tylko płatności bezgotówkowe.

We wszystkich automatach – zarówno tych na przystankach, jak i w autobusach – będzie można kupić zarówno bilety jednorazowe i czasowe, jak i doładować „Migawkę”. Oprócz biletów pabianickich planowana jest dystrybucja m.in. biletów łódzkich.

O wyborze wykonawcy cena zadecyduje tylko w 60%. Kolejnych 25% punktów w przetargu oferenci mogą uzyskać za parametry urządzeń. Wyżej będą punktowane oferty, w których wykonawcy zaproponują dodatkowo: infokiosk w biletomatach stacjonarnych, kamerę z rejestratorem w biletomatach stacjonarnych (nieobejmującą zasięgiem PIN-padu) oraz wdrożenie możliwości płacenia w biletomatach stacjonarnych i mobilnych za pomocą polskiego standardu płatności Blik. Punktowany będzie również okres gwarancji. Oferenci będą mogli zdobyć w tym kryterium 15% punktów, jeśli udzielą jej na okres 5-letni. Zainteresowani wykonawcy oferty będą mogli składać do 14 marca do godz. 12:00.

Na przestrzeni ostatnich lat z ulic Pabianic zniknęło większość kiosków. Stale rośnie liczba biletów sprzedawanych przez kierowców, co z kolei powoduje opóźnienia w kursowaniu i dekoncentruje prowadzących. Wdrożenie sieci 33 biletomatów (28 w autobusach i 5 na głównych przystankach) ma rozwiązać ten problem. To będzie kolejne już ułatwienie w dostępie do biletów po umożliwieniu ich zakupu przez aplikacje mobilne na telefon czy wdrożeniu elektronicznej „Migawki”, dającej możliwość zakupu biletu okresowego przez internet.

Zakup automatów do sprzedaży biletów jest jednym z elementów projektu „Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach”, na który miasto pozyskało ponad 48 mln zł dofinansowania ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. Dofinansowanie na zakup biletomatów wyniesie 85% kosztów netto.

Pełna dokumentacja przetargowa dostępna jest w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Pabianicach.

wtorek, 30.01.2018 / godz.: 10:54
30.09 w godz. 10:00 - 17:00 tymczasowa zmiana trasy


29.09 i 30.09 w kursie o godz. 0:01 z Łodzi tymczasowa zmiana trasy


Od 23.09 powrót na stałą trasę


Od 10.09 do 22.09 tymczasowa zmiana trasy


Od 2.09 zmiana rozkładu jazdy


Od 31.08 zmiana rozkładu jazdy


Od 30.06 tymczasowa zmiana trasy


Od 23.04 tymczasowa zmiana trasy

Zaplanuj podróż:Facebook:

© Urząd Miejski w Pabianicach - Wydział Infrastruktury Technicznej i Komunikacji | komunikacja@um.pabianice.pl | tel. 42-225-46-27