strona główna rozkłady jazdy wyszukiwarka połączeń plan rozwoju projekty UE kontakt do pobrania reklama w serwisie linki

Autobusy:

Środa, godzina 12:06

Zmiany:

 » Rozkład jazdy
 » Planer podróży
 » Bilety
 » Sieć sprzedaży
 » Migawka
 » Bilet przez telefon
 » Ulgi
 » Kontrola biletów
 » Opłaty dodatkowe
 » Kontakt
 » Mapa sieci
 » Historia
 » Tabor
 » Na żądanie
 » Regulamin
 » FAQ

Tramwaje:

 » Rozkład jazdy
 » Bilety
 » Wspólny bilet
 » Migawka
 » Bilet przez telefon
 » Ulgi
 » Opłaty dodatkowe
 » Kontakt
 » Mapa przejazdu
 » Historia

Kolej:

 » Rozkład jazdy
 » Wspólny bilet WBA
 » Szukaj połączenia
 » Dworzec PKP
 » ŁKA
 » Kontakt

PKS, BUS:

 » Rozkład jazdy BUS
 » Rozkład jazdy PKS
 » Przystanki PKS
 » Kontakt
 » Dla przewoźników

Taxi:

 » Ceny, kontakt
 » Postoje taxi
 » Uzyskanie licencji

33 biletomaty ułatwią zakup biletu

Miasto Pabianice ogłosiło przetarg na dostawę i montaż 10 biletomatów mobilnych do autobusów i 5 biletomatów stacjonarnych na przystanki. Pierwsze 4 biletomaty stacjonarne pojawią się do końca sierpnia, a komplet urządzeń będzie zainstalowany do końca października. Na zakup automatów miasto pozyskało unijne dofinansowanie.


Wykonawca będzie zobowiązany uruchomić do końca sierpnia 4 biletomaty stacjonarne na najważniejszych przystankach autobusowych: Kilińskiego/SDH, Kilińskiego/Zamkowa, Jana Pawła II/szpital i Grota-Roweckiego/Gryzla. Piąty biletomat zostanie ustawiony na krańcówce przy dworcu kolejowym do 26 października. Automaty na przystankach będą przyjmowały płatności zarówno gotówką (monetami i banknotami), jak i kartami płatniczymi.

Dodatkowo do 19 października wykonawca będzie musiał zamontować 10 mobilnych automatów biletowych w autobusach Solaris Urbino 12, czyli tych, które pozostaną jeszcze w eksploatacji po zakupie nowego taboru. W automaty biletowe będzie wyposażone również 18 nowych autobusów hybrydowych, które będą sukcesywnie dostarczane do końca maja przyszłego roku. Łącznie od czerwca 2019 roku będzie zatem 28 autobusów wyposażonych w automaty biletowe, a więc wszystkie, które będą wyjeżdżać na trasy. Urządzenia w autobusach będą przyjmować tylko płatności bezgotówkowe.

We wszystkich automatach – zarówno tych na przystankach, jak i w autobusach – będzie można kupić zarówno bilety jednorazowe i czasowe, jak i doładować „Migawkę”. Oprócz biletów pabianickich planowana jest dystrybucja m.in. biletów łódzkich.

O wyborze wykonawcy cena zadecyduje tylko w 60%. Kolejnych 25% punktów w przetargu oferenci mogą uzyskać za parametry urządzeń. Wyżej będą punktowane oferty, w których wykonawcy zaproponują dodatkowo: infokiosk w biletomatach stacjonarnych, kamerę z rejestratorem w biletomatach stacjonarnych (nieobejmującą zasięgiem PIN-padu) oraz wdrożenie możliwości płacenia w biletomatach stacjonarnych i mobilnych za pomocą polskiego standardu płatności Blik. Punktowany będzie również okres gwarancji. Oferenci będą mogli zdobyć w tym kryterium 15% punktów, jeśli udzielą jej na okres 5-letni. Zainteresowani wykonawcy oferty będą mogli składać do 14 marca do godz. 12:00.

Na przestrzeni ostatnich lat z ulic Pabianic zniknęło większość kiosków. Stale rośnie liczba biletów sprzedawanych przez kierowców, co z kolei powoduje opóźnienia w kursowaniu i dekoncentruje prowadzących. Wdrożenie sieci 33 biletomatów (28 w autobusach i 5 na głównych przystankach) ma rozwiązać ten problem. To będzie kolejne już ułatwienie w dostępie do biletów po umożliwieniu ich zakupu przez aplikacje mobilne na telefon czy wdrożeniu elektronicznej „Migawki”, dającej możliwość zakupu biletu okresowego przez internet.

Zakup automatów do sprzedaży biletów jest jednym z elementów projektu „Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach”, na który miasto pozyskało ponad 48 mln zł dofinansowania ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. Dofinansowanie na zakup biletomatów wyniesie 85% kosztów netto.

Pełna dokumentacja przetargowa dostępna jest w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Pabianicach.

wtorek, 30.01.2018 / godz.: 10:54

Komentarze:


Urząd Miejski w Pabianicach nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi
zamieszczanych przez użytkowników w poniższych komentarzach.
Komentarze zawierające wulgaryzmy, treści obraźliwe, niezgodne z prawem
oraz adresy reklamujące inne strony internetowe będą kasowane.

Aby móc dodawać komentarze, należy być zalogowanym na portalu Facebook.com.
Od 4.09 tymczasowa zmiana trasy

Sonda:

Zobacz propozycje schematu malowania 18 nowych autobusów hybrydowych (KLIKNIJ)

Najlepszy projekt malowania autobusu hybrydowego to:

projekt nr 1

projekt nr 2

projekt nr 3

projekt nr 4

projekt nr 5

Zobacz wyniki

Zaplanuj podróż:Facebook:

© Urząd Miejski w Pabianicach - Wydział Infrastruktury Technicznej i Komunikacji | komunikacja@um.pabianice.pl | tel. 42-225-46-27