strona główna rozkłady jazdy wyszukiwarka połączeń plan rozwoju projekty UE kontakt do pobrania reklama w serwisie linki

Autobusy:

Środa, godzina 12:21

Zmiany:

 » Rozkład jazdy
 » Planer podróży
 » Bilety
 » Sieć sprzedaży
 » Migawka
 » Bilet przez telefon
 » Ulgi
 » Kontrola biletów
 » Opłaty dodatkowe
 » Kontakt
 » Dane osobowe
 » Mapa sieci
 » Historia
 » Tabor
 » Na żądanie
 » Regulamin
 » FAQ

Tramwaje:

 » Rozkład jazdy
 » Bilety
 » Wspólny bilet
 » Migawka
 » Bilet przez telefon
 » Ulgi
 » Opłaty dodatkowe
 » Kontakt
 » Mapa przejazdu
 » Historia

Kolej:

 » Rozkład jazdy
 » Wspólny bilet WBA
 » Szukaj połączenia
 » Dworzec PKP
 » ŁKA
 » Kontakt

PKS, BUS:

 » Rozkład jazdy BUS
 » Rozkład jazdy PKS
 » Przystanki PKS
 » Kontakt
 » Dla przewoźników

Taxi:

 » Ceny, kontakt
 » Postoje taxi
 » Uzyskanie licencji

18 hybryd Solarisa dla Pabianic – umowa podpisana

Pabianice kupiły 18 hybrydowych autobusów od firmy Solaris Bus&Coach SA. Umowa o wartości 33 mln 874 tys. zł została podpisana 18 stycznia w Urzędzie Miejskim w Pabianicach. Strony reprezentowali prezydent Pabianic Grzegorz Mackiewicz i skarbnik miasta Anna Łosiak oraz Andrzej Sienkiewicz, dyrektor sprzedaży działu krajowego Solaris Bus&Coach SA.


Zamówione autobusy będą miały napęd hybrydowy łączący silnik elektryczny i spalinowy, spełniający najwyższą normę emisji spalin Euro 6. Dzięki temu zmniejszy się zużycie paliwa. Zostaną wyposażone m.in. w klimatyzację, monitoring, biletomat na kartę płatniczą oraz wewnętrzny i zewnętrzny system zapowiedzi (przystanków, numeru linii i kierunku). Pasażerowie skorzystają z ładowarek USB oraz bezpłatnego internetu. Dla bezpieczeństwa zamontowane zostaną po cztery kamery wewnątrz i na zewnątrz pojazdu. Udogodnieniem dla osób niepełnosprawnych będzie platforma ułatwiającą wjazd na wózkach oraz dodatkowo m.in. przyciski sygnalizacyjne (np. Stop i Drzwi) opisane alfabetem Braille’a. W autobusach będzie minimum 80 miejsc ogółem, w tym ponad 8 siedzących dostępnych z niskiej podłogi. Zgodnie z umową pierwszych 10 hybrydowych autobusów pojawi się w Pabianicach pod koniec 2018 roku, 8 kolejnych do końca maja 2019 roku. Zastąpią przede wszystkim 22-letnie MAN-y będące w taborze Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. Ogłoszenie przetargu poprzedził dialog techniczny z trzema producentami autobusów.

Zakup 18 autobusów hybrydowych to najważniejsza część projektu „Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach”, na który miasto pozyskało 48 mln zł dofinansowania unijnego w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Wartość projektu ogółem wynosi 70,5 mln zł. Inne elementy projektu to budowa dworca autobusowego na pętli Waltera-Jankego, budowa nowej krańcówki dla autobusów na ul. Podmiejskiej, modernizacja zajezdni autobusowej przy ul. Lutomierskiej, montaż inteligentnego systemu transportowego (tablice informacji pasażerskiej i monitoring wizyjny na przystankach), zakup i montaż biletomatów stacjonarnych i mobilnych. Powstanie również ponad 14 km dróg dla rowerów wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Zakończenie realizacji projektu przewidywane jest na I kwartał 2020 roku.Nowe autobusy w liczbach:
» 23.409.000 zł – to wartość dofinansowania unijnego na zakup autobusów,
» 12 metrów – to długość każdego z autobusów,
» ponad 8 tysięcy – tyle na świecie jeździ autobusów z napędem hybrydowym BAE Systems.piątek, 19.01.2018 / godz.: 09:12
30.09 w godz. 10:00 - 17:00 tymczasowa zmiana trasy


29.09 i 30.09 w kursie o godz. 0:01 z Łodzi tymczasowa zmiana trasy


Od 23.09 powrót na stałą trasę


Od 10.09 do 22.09 tymczasowa zmiana trasy


Od 2.09 zmiana rozkładu jazdy


Od 31.08 zmiana rozkładu jazdy


Od 30.06 tymczasowa zmiana trasy


Od 23.04 tymczasowa zmiana trasy

Zaplanuj podróż:Facebook:

© Urząd Miejski w Pabianicach - Wydział Infrastruktury Technicznej i Komunikacji | komunikacja@um.pabianice.pl | tel. 42-225-46-27