strona główna rozkłady jazdy wyszukiwarka połączeń plan rozwoju projekty UE kontakt do pobrania reklama w serwisie linki

Autobusy:

Poniedziałek, godzina 08:07

Zmiany:

 » Rozkład jazdy
 » Planer podróży
 » Bilety
 » Sieć sprzedaży
 » Migawka
 » Bilet przez telefon
 » Biletomaty
 » Ulgi
 » Kontrola biletów
 » Opłaty dodatkowe
 » Kontakt
 » Dane osobowe
 » Mapa sieci
 » Historia
 » Tabor
 » Na żądanie
 » Regulamin
 » FAQ

Tramwaje:

 » Rozkład jazdy
 » Bilety
 » Wspólny bilet
 » Migawka
 » Bilet przez telefon
 » Ulgi
 » Opłaty dodatkowe
 » Kontakt
 » Mapa przejazdu
 » Historia

Kolej:

 » Rozkład jazdy
 » Wspólny bilet WBA
 » Szukaj połączenia
 » Dworzec PKP
 » ŁKA
 » Kontakt

PKS, BUS:

 » Rozkład jazdy BUS
 » Rozkład jazdy PKS
 » Przystanki PKS
 » Kontakt
 » Dla przewoźników

Taxi:

 » Ceny, kontakt
 » Postoje taxi
 » Uzyskanie licencji

18 hybryd Solarisa dla Pabianic – umowa podpisana

Pabianice kupiły 18 hybrydowych autobusów od firmy Solaris Bus&Coach SA. Umowa o wartości 33 mln 874 tys. zł została podpisana 18 stycznia w Urzędzie Miejskim w Pabianicach. Strony reprezentowali prezydent Pabianic Grzegorz Mackiewicz i skarbnik miasta Anna Łosiak oraz Andrzej Sienkiewicz, dyrektor sprzedaży działu krajowego Solaris Bus&Coach SA.


Zamówione autobusy będą miały napęd hybrydowy łączący silnik elektryczny i spalinowy, spełniający najwyższą normę emisji spalin Euro 6. Dzięki temu zmniejszy się zużycie paliwa. Zostaną wyposażone m.in. w klimatyzację, monitoring, biletomat na kartę płatniczą oraz wewnętrzny i zewnętrzny system zapowiedzi (przystanków, numeru linii i kierunku). Pasażerowie skorzystają z ładowarek USB oraz bezpłatnego internetu. Dla bezpieczeństwa zamontowane zostaną po cztery kamery wewnątrz i na zewnątrz pojazdu. Udogodnieniem dla osób niepełnosprawnych będzie platforma ułatwiającą wjazd na wózkach oraz dodatkowo m.in. przyciski sygnalizacyjne (np. Stop i Drzwi) opisane alfabetem Braille’a. W autobusach będzie minimum 80 miejsc ogółem, w tym ponad 8 siedzących dostępnych z niskiej podłogi. Zgodnie z umową pierwszych 10 hybrydowych autobusów pojawi się w Pabianicach pod koniec 2018 roku, 8 kolejnych do końca maja 2019 roku. Zastąpią przede wszystkim 22-letnie MAN-y będące w taborze Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. Ogłoszenie przetargu poprzedził dialog techniczny z trzema producentami autobusów.

Zakup 18 autobusów hybrydowych to najważniejsza część projektu „Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach”, na który miasto pozyskało 48 mln zł dofinansowania unijnego w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Wartość projektu ogółem wynosi 70,5 mln zł. Inne elementy projektu to budowa dworca autobusowego na pętli Waltera-Jankego, budowa nowej krańcówki dla autobusów na ul. Podmiejskiej, modernizacja zajezdni autobusowej przy ul. Lutomierskiej, montaż inteligentnego systemu transportowego (tablice informacji pasażerskiej i monitoring wizyjny na przystankach), zakup i montaż biletomatów stacjonarnych i mobilnych. Powstanie również ponad 14 km dróg dla rowerów wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Zakończenie realizacji projektu przewidywane jest na I kwartał 2020 roku.Nowe autobusy w liczbach:
» 23.409.000 zł – to wartość dofinansowania unijnego na zakup autobusów,
» 12 metrów – to długość każdego z autobusów,
» ponad 8 tysięcy – tyle na świecie jeździ autobusów z napędem hybrydowym BAE Systems.piątek, 19.01.2018 / godz.: 09:12
20.12 obowiązuje specjalny rozkład:
- odjazd z Akacjowej o 10:10,
- odjazd z Gimnazjum o 14:00


Od 15.12 zmiana rozkładu jazdy


Od 9.12 zmiana rozkładu jazdy


Od 9.12 zmiana rozkładu jazdy linii 923049 PKS Bełchatów


Od 23.10 zmiany przystankowe


Od 30.06 tymczasowa zmiana trasy

Zaplanuj podróż:Rowerowe Łódzkie:

 » Jak to działa?
 » Cennik
 » Mapa stacji
 » Regulamin
 » Aktualności
 » Kontakt
 » O projekcie

Facebook:

© Urząd Miejski w Pabianicach - Wydział Infrastruktury Technicznej i Komunikacji | komunikacja@um.pabianice.pl | tel. 42-225-46-27