strona główna rozkłady jazdy wyszukiwarka połączeń plan rozwoju projekty UE kontakt do pobrania reklama w serwisie linki

Autobusy:

Niedziela, godzina 11:40

Zmiany:

 » Rozkład jazdy
 » Planer podróży
 » Bilety
 » Sieć sprzedaży
 » Migawka
 » Bilet przez telefon
 » Ulgi
 » Kontrola biletów
 » Opłaty dodatkowe
 » Kontakt
 » Mapa sieci
 » Historia
 » Tabor
 » Na żądanie
 » Regulamin
 » FAQ

Tramwaje:

 » Rozkład jazdy
 » Bilety
 » Wspólny bilet
 » Migawka
 » Bilet przez telefon
 » Ulgi
 » Opłaty dodatkowe
 » Kontakt
 » Mapa przejazdu
 » Historia

Kolej:

 » Rozkład jazdy
 » Wspólny bilet WBA
 » Kup bilet
 » Dworzec PKP
 » ŁKA
 » Kontakt

PKS, BUS:

 » Rozkład jazdy BUS
 » Rozkład jazdy PKS
 » Przystanki PKS
 » Kontakt
 » Dla przewoźników

Taxi:

 » Ceny, kontakt
 » Postoje taxi
 » Uzyskanie licencji

Zmiany w komunikacji od lipca – Z41 pojedzie dalej

Od soboty 1 lipca do dyspozycji pabianiczan będzie nowe połączenie PKS do Przemyśla i Poznania. Od niedzieli 2 lipca zostanie wydłużona trasa linii zastępczej Z41 – autobusy dojadą przez plac Niepodległości do dworca Łódź Dąbrowa. Od poniedziałku 3 lipca nastąpi natomiast korekta rozkładu jazdy linii D. W dniach 6 i 7 lipca mogą wystąpić utrudnienia w komunikacji.

Linia Z41
Od niedzieli 2 lipca zostanie wydłużona trasa linii zastępczej Z41 do placu Niepodległości i dalej do krańcówki Dworzec Łódź Dąbrowa. To efekt rozmów Prezydenta Pabianic Grzegorza Mackiewicza z Zarządem Dróg i Transportu w Łodzi, Wiceprezydentem Łodzi Wojciechem Rosickim oraz MPK-Łódź.

Autobusy linii Z41 dojadą ulicą Pabianicką do placu Niepodległości wzdłuż trasy tramwaju, następnie będą kierować się w kierunku Dąbrowy ulicami: Rzgowską, Dąbrowskiego, Kilińskiego, Broniewskiego, Tatrzańską i Dąbrowskiego. Na wydłużonym odcinku będą zatrzymywać się na istniejących przystankach autobusowych, natomiast w rejonie pl. Niepodległości jadąc w kierunku pętli Dworzec Łódź Dąbrowa wjeżdżają na plac od ul. Piotrkowskiej, w kierunku Pabianic wjeżdżają na plac od ul. Rzgowskiej i zatrzymują się na pierwszym stanowisku od ul. Piotrkowskiej. Nowa trasa będzie stanowić połączenie linii Z41 z trasą innej linii zastępczej – Z2, która funkcjonuje obecnie między placem Niepodległości a Dąbrową. Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi zdecydował się na połączenie tras dwóch linii ze względu na ograniczoną liczbę miejsc postojowych na placu Niepodległości.

Na wniosek Urzędu Miejskiego w Pabianicach o 5 minut zostanie skrócony czas przejazdu autobusów linii Z41 pomiędzy Pabianicami a Łodzią. Wraz z wydłużeniem trasy linii Z41, zostanie zawieszone funkcjonowanie linii tramwajowej 41, która od 14 maja kursuje między pętlą Chocianowice-IKEA a placem Niepodległości.

Oto rozkład jazdy linii Z41 ważny od 2 lipca:

» Zobacz nową mapę przejazdu linii Z41

Linia D
Od poniedziałku 3 lipca Zakład Komunikacji Miejskiej w Łasku wprowadza korektę rozkładu jazdy linii D. Nastąpią zmiany niektórych godzin odjazdów, więcej kursów będzie realizowanych przez os. Przylesie w Łasku.

Oto rozkład jazdy linii D ważny od 3 lipca:
Sikorskiego » Łask
Łask » Sikorskiego
Waltera-Jankego » Łask
Łask » Waltera-Jankego

Linia PKS Poznań – Przemyśl
Od soboty 1 lipca zostanie uruchomiona nowa linia pośpieszna PKS Ostrowiec Świętokrzyski na trasie Przemyśl – Pabianice – Poznań. Autobusy, wyruszające z Przemyśla, po drodze do Pabianic, zatrzymają się m.in. w Rzeszowie, Sandomierzu, Ostrowcu Świętokrzyskim, Piotrkowie Trybunalskim oraz na dworcu Łódź Fabryczna. W trasie do Poznania zaplanowano m.in. przystanki w Łasku, Sieradzu, Kaliszu i Jarocinie.

Autobusy na nowej linii będą kursować codziennie. Autobus o godzinie 14:00 ruszy z Przemyśla, o godz. 23:10 będzie na dworcu Łódź Fabryczna, następnie o godz. 23:33 dojedzie do Pabianic na przystanek Łaska/Dworzec PKP, skąd dalej ruszy do Poznania. Z Poznania odjedzie o 22:30, do Pabianic na przystanek Łaska/Wiejska dotrze o 2:32 i następnie pojedzie w kierunku Przemyśla.

Oto rozkład jazdy linii Przemyśl – Poznań ważny od 1 lipca:
Przemyśl » Pabianice » Poznań
Poznań » Pabianice » Przemyśl

Festiwal Polka – utrudnienia 6 i 7 lipca
W czwartek 6 lipca w godz. od 16:00 do 17:00 ulicą Zamkową od kościoła NMP Różańcowej do Starego Rynku przejdzie Korowód Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego Polka 2017. Możliwe są utrudnienia w kursowaniu autobusów linii 262, D, T i Z41. Dzień później – w piątek 7 lipca, również od 16:00 do 17:00, uczestnicy festiwalu przejdą od Szkoły Podstawowej w Bychlewie na boisko sportowe przy Domu Ludowym – mogą wówczas wystąpić opóźnienia w kursowaniu autobusów linii 265.

czwartek, 29.06.2017 / godz.: 11:40

Komentarze:


Urząd Miejski w Pabianicach nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi
zamieszczanych przez użytkowników w poniższych komentarzach.
Komentarze zawierające wulgaryzmy, treści obraźliwe, niezgodne z prawem
oraz adresy reklamujące inne strony internetowe będą kasowane.

Aby móc dodawać komentarze, należy być zalogowanym na portalu Facebook.com.
Od 4.09 tymczasowa zmiana trasy

Zaplanuj podróż:Facebook:

© Urząd Miejski w Pabianicach - Wydział Infrastruktury Technicznej i Komunikacji | komunikacja@um.pabianice.pl | tel. 42-225-46-27