strona główna rozkłady jazdy wyszukiwarka połączeń plan rozwoju projekty UE kontakt do pobrania reklama w serwisie linki

Autobusy:

Czwartek, godzina 00:31

Zmiany:

 » Rozkład jazdy
 » Planer podróży
 » Bilety
 » Sieć sprzedaży
 » Migawka
 » Bilet przez telefon
 » Ulgi
 » Kontrola biletów
 » Opłaty dodatkowe
 » Kontakt
 » Mapa sieci
 » Historia
 » Tabor
 » Na żądanie
 » Regulamin
 » FAQ

Tramwaje:

 » Rozkład jazdy
 » Bilety
 » Wspólny bilet
 » Migawka
 » Bilet przez telefon
 » Ulgi
 » Opłaty dodatkowe
 » Kontakt
 » Mapa przejazdu
 » Historia

Kolej:

 » Rozkład jazdy
 » Wspólny bilet WBA
 » Szukaj połączenia
 » Dworzec PKP
 » ŁKA
 » Kontakt

PKS, BUS:

 » Rozkład jazdy BUS
 » Rozkład jazdy PKS
 » Przystanki PKS
 » Kontakt
 » Dla przewoźników

Taxi:

 » Ceny, kontakt
 » Postoje taxi
 » Uzyskanie licencji

Zmiany w komunikacji od lipca – Z41 pojedzie dalej

Od soboty 1 lipca do dyspozycji pabianiczan będzie nowe połączenie PKS do Przemyśla i Poznania. Od niedzieli 2 lipca zostanie wydłużona trasa linii zastępczej Z41 – autobusy dojadą przez plac Niepodległości do dworca Łódź Dąbrowa. Od poniedziałku 3 lipca nastąpi natomiast korekta rozkładu jazdy linii D. W dniach 6 i 7 lipca mogą wystąpić utrudnienia w komunikacji.

Linia Z41
Od niedzieli 2 lipca zostanie wydłużona trasa linii zastępczej Z41 do placu Niepodległości i dalej do krańcówki Dworzec Łódź Dąbrowa. To efekt rozmów Prezydenta Pabianic Grzegorza Mackiewicza z Zarządem Dróg i Transportu w Łodzi, Wiceprezydentem Łodzi Wojciechem Rosickim oraz MPK-Łódź.

Autobusy linii Z41 dojadą ulicą Pabianicką do placu Niepodległości wzdłuż trasy tramwaju, następnie będą kierować się w kierunku Dąbrowy ulicami: Rzgowską, Dąbrowskiego, Kilińskiego, Broniewskiego, Tatrzańską i Dąbrowskiego. Na wydłużonym odcinku będą zatrzymywać się na istniejących przystankach autobusowych, natomiast w rejonie pl. Niepodległości jadąc w kierunku pętli Dworzec Łódź Dąbrowa wjeżdżają na plac od ul. Piotrkowskiej, w kierunku Pabianic wjeżdżają na plac od ul. Rzgowskiej i zatrzymują się na pierwszym stanowisku od ul. Piotrkowskiej. Nowa trasa będzie stanowić połączenie linii Z41 z trasą innej linii zastępczej – Z2, która funkcjonuje obecnie między placem Niepodległości a Dąbrową. Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi zdecydował się na połączenie tras dwóch linii ze względu na ograniczoną liczbę miejsc postojowych na placu Niepodległości.

Na wniosek Urzędu Miejskiego w Pabianicach o 5 minut zostanie skrócony czas przejazdu autobusów linii Z41 pomiędzy Pabianicami a Łodzią. Wraz z wydłużeniem trasy linii Z41, zostanie zawieszone funkcjonowanie linii tramwajowej 41, która od 14 maja kursuje między pętlą Chocianowice-IKEA a placem Niepodległości.

Oto rozkład jazdy linii Z41 ważny od 2 lipca:

» Zobacz nową mapę przejazdu linii Z41

Linia D
Od poniedziałku 3 lipca Zakład Komunikacji Miejskiej w Łasku wprowadza korektę rozkładu jazdy linii D. Nastąpią zmiany niektórych godzin odjazdów, więcej kursów będzie realizowanych przez os. Przylesie w Łasku.

Oto rozkład jazdy linii D ważny od 3 lipca:
Sikorskiego » Łask
Łask » Sikorskiego
Waltera-Jankego » Łask
Łask » Waltera-Jankego

Linia PKS Poznań – Przemyśl
Od soboty 1 lipca zostanie uruchomiona nowa linia pośpieszna PKS Ostrowiec Świętokrzyski na trasie Przemyśl – Pabianice – Poznań. Autobusy, wyruszające z Przemyśla, po drodze do Pabianic, zatrzymają się m.in. w Rzeszowie, Sandomierzu, Ostrowcu Świętokrzyskim, Piotrkowie Trybunalskim oraz na dworcu Łódź Fabryczna. W trasie do Poznania zaplanowano m.in. przystanki w Łasku, Sieradzu, Kaliszu i Jarocinie.

Autobusy na nowej linii będą kursować codziennie. Autobus o godzinie 14:00 ruszy z Przemyśla, o godz. 23:10 będzie na dworcu Łódź Fabryczna, następnie o godz. 23:33 dojedzie do Pabianic na przystanek Łaska/Dworzec PKP, skąd dalej ruszy do Poznania. Z Poznania odjedzie o 22:30, do Pabianic na przystanek Łaska/Wiejska dotrze o 2:32 i następnie pojedzie w kierunku Przemyśla.

Oto rozkład jazdy linii Przemyśl – Poznań ważny od 1 lipca:
Przemyśl » Pabianice » Poznań
Poznań » Pabianice » Przemyśl

Festiwal Polka – utrudnienia 6 i 7 lipca
W czwartek 6 lipca w godz. od 16:00 do 17:00 ulicą Zamkową od kościoła NMP Różańcowej do Starego Rynku przejdzie Korowód Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego Polka 2017. Możliwe są utrudnienia w kursowaniu autobusów linii 262, D, T i Z41. Dzień później – w piątek 7 lipca, również od 16:00 do 17:00, uczestnicy festiwalu przejdą od Szkoły Podstawowej w Bychlewie na boisko sportowe przy Domu Ludowym – mogą wówczas wystąpić opóźnienia w kursowaniu autobusów linii 265.

czwartek, 29.06.2017 / godz.: 11:40

Komentarze:


Urząd Miejski w Pabianicach nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi
zamieszczanych przez użytkowników w poniższych komentarzach.
Komentarze zawierające wulgaryzmy, treści obraźliwe, niezgodne z prawem
oraz adresy reklamujące inne strony internetowe będą kasowane.

Aby móc dodawać komentarze, należy być zalogowanym na portalu Facebook.com.
Od 20.05 do 6.06 zostaje uruchomiona autobusowa komunikacja zastępcza na trasie Pabianice - Łask


Od 18.05 tymczasowa zmiana trasy


Od 16.05 zmiana rozkładu jazdy


Od 23.04 tymczasowa zmiana trasy

Zaplanuj podróż:Facebook:

© Urząd Miejski w Pabianicach - Wydział Infrastruktury Technicznej i Komunikacji | komunikacja@um.pabianice.pl | tel. 42-225-46-27