strona główna rozkłady jazdy wyszukiwarka połączeń plan rozwoju projekty UE kontakt do pobrania reklama w serwisie linki

Autobusy:

Sobota, godzina 18:29

Zmiany:

 » Rozkład jazdy
 » Planer podróży
 » Bilety
 » Sieć sprzedaży
 » Migawka
 » Bilet przez telefon
 » Ulgi
 » Kontrola biletów
 » Opłaty dodatkowe
 » Kontakt
 » Mapa sieci
 » Historia
 » Tabor
 » Na żądanie
 » Regulamin
 » FAQ

Tramwaje:

 » Rozkład jazdy
 » Bilety
 » Wspólny bilet
 » Migawka
 » Bilet przez telefon
 » Ulgi
 » Opłaty dodatkowe
 » Kontakt
 » Mapa przejazdu
 » Historia

Kolej:

 » Rozkład jazdy
 » Wspólny bilet WBA
 » Szukaj połączenia
 » Dworzec PKP
 » ŁKA
 » Kontakt

PKS, BUS:

 » Rozkład jazdy BUS
 » Rozkład jazdy PKS
 » Przystanki PKS
 » Kontakt
 » Dla przewoźników

Taxi:

 » Ceny, kontakt
 » Postoje taxi
 » Uzyskanie licencji

Duże zmiany w łódzkiej komunikacji od 2 kwietnia

W niedzielę 2 kwietnia wejdzie w życie reforma sieci połączeń łódzkiej komunikacji miejskiej. Zmieni się rozkład jazdy tramwajów linii 41 – w soboty po południu i niedziele będzie dwukrotnie więcej kursów. Kursy linii nocnej N4 realizowane do Pabianic będą oznaczone jako N4B. Zmieni się trasa przejazdu nocnego autobusu w Łodzi.

Linia 41
Od 2 kwietnia zmianie ulegnie rozkład jazdy linii nr 41. W dniu powszednim tramwaje będą przez większość dnia (od ok. 5:30 do ok. 20:30) jeździć co 24 minuty. W pozostałych godzinach (przed 5:30 i po 20:30) pojadą natomiast co pół godziny. Częstotliwość ta wynika z dostosowania rozkładu jazdy do tramwajów kursujących po ul. Pabianickiej w Łodzi. Nie będzie już godzinnej przerwy w kursowaniu z Łodzi do Pabianic późnym wieczorem.

W dniu powszednim łączna liczba kursów się nie zmieni, ale więcej odjazdów będzie w weekendy. W soboty po południu i w niedziele będzie dwa razy więcej kursów – tramwaje pojadą dwa razy w ciągu godziny zamiast raz. Będą odjeżdżać na przemian co 20 i 40 minut, co również podyktowane jest potrzebą koordynacji z łódzkimi tramwajami. W sobotę przybędzie 6 par kursów, a w niedzielę aż 17.

Oto rozkład jazdy linii 41 ważny od 2 kwietnia 2017 – odjazdy z Pabianic:


Oto rozkład jazdy linii 41 ważny od 2 kwietnia 2017 – odjazdy z Łodzi:


Linia N4B
Kursy linii nocnej do Pabianic będą oznaczone jako linia N4B. Trasa przejazdu i liczba kursów w Pabianicach i Ksawerowie pozostanie bez zmian, ale zmieni się trasa autobusu w Łodzi. Zmiany na liniach nocnych w Łodzi wejdą w życie od nocy z 2 na 3 kwietnia, w przypadku weekendowej linii N4B – od 7 kwietnia.

Autobus nocny – zamiast prosto ulicą Pabianicką – przejedzie przez Rudę Pabianicką ulicami Rudzką, Przestrzenną, Demokratyczną i Gombrowicza do Pabianickiej (z powrotem Starorudzką i Rudzką). Z al. Politechniki nie będzie skręcał w prawo w ul. Radwańską, lecz pojedzie prosto ul. Żeromskiego do ul. Skłodowskiej-Curie i dalej do al. Kościuszki (z powrotem ul. Struga do Żeromskiego). Trasa będzie skrócona. Autobus nie dojedzie już do Nowosolnej, lecz zakończy trasę na Stokach – przy skrzyżowaniu ulic Skalnej i Juhasowej.

Trasa przejazdu autobusów linii N4B w kierunku Łodzi:
PABIANICE DWORZEC PKP – Łaska – Wiejska – Moniuszki – Konopnickiej – Zamkowa – Kilińskiego – Grota-Roweckiego – Nawrockiego – Waltera-Jankego – Myśliwska – Warszawska – Ksawerów: Łódzka – Łódź: Pabianicka – Rudzka – Przestrzenna – Demokratyczna – Gombrowicza – Pabianicka – Politechniki – Żeromskiego – Skłodowskiej-Curie – Kościuszki – Próchnika – Rewolucji 1905 r. – Sterlinga – Północna – Palki – Telefoniczna – Pieniny – Pomorska – Skalna – ŁÓDŹ JUHASOWA

Trasa przejazdu autobusów linii N4B w kierunku Pabianic:
ŁÓDŹ JUHASOWA – Skalna – Zbocze – Telefoniczna – Palki – Północna – Sterlinga – Jaracza – Kościuszki – Struga – Żeromskiego – Politechniki – Pabianicka – Starorudzka – Rudzka – Pabianicka – Ksawerów: Łódzka – Pabianice: Warszawska – Myśliwska – Waltera-Jankego – Nawrockiego – Grota-Roweckiego – Kilińskiego – Zamkowa – Konopnickiej – Moniuszki – Wiejska – Łaska – PABIANICE DWORZEC PKP

Przystanek przesiadkowy linii nocnych nadal będzie zlokalizowany przy skrzyżowaniu al. Kościuszki z ul. Zieloną. Autobusy odjadą stamtąd do Pabianic, tak jak obecnie, w noce z piątku na soboty i z soboty na niedzielę o godz. 0:30 i 2:30. Z Pabianic wrócą do Łodzi o 1:59 i 3:59.

Oto rozkład jazdy linii N4B ważny od 7 kwietnia 2017 – odjazdy z Pabianic:


Oto rozkład jazdy linii N4B ważny od 7 kwietnia 2017 – odjazdy z Łodzi:


Linie w Łodzi
Największe zmiany dotyczą sieci połączeń komunikacji miejskiej w Łodzi. Dotychczasowa linia 11 w relacji IKEA – Helenówek zostanie zastąpiona tramwajami oznaczonymi jako 11B. W krótszej relacji – pl. Niepodległości – Helenówek pojadą zaś tramwaje linii 11A. Linia 15A na trasie IKEA – al. Politechniki – Telefoniczna zostanie natomiast zastąpiona linią nr 17. „Siedemnastka” pojedzie w tej relacji tylko w dni powszednie, w weekendy będzie kursować na skróconej trasie z pętli IKEA do pl. Niepodległości.

Od 2 kwietnia będzie dogodniejszy dojazd z Pabianic do Dworca Fabrycznego. Z placu Niepodległości co 12 minut będą bowiem odjeżdżały tramwaje linii 5 w kierunku Dworca Łódź Żabieniec, przejeżdżające m.in. ulicami Przybyszewskiego i Kilińskiego i zatrzymujące się naprzeciwko Dworca Fabrycznego.

Z pętli Chocianowice-IKEA oprócz tramwajów linii 11B i 17, od 2 kwietnia będą odjeżdżały również autobusy linii 68 (w kierunku Retkini, co 24 / 36 minut) oraz 95A i 95B (w kierunku Dworca Łódź Chojny, co 12 minut).

Zmiana taryfy opłat
Rada Miejska w Łodzi podjęła uchwały zmieniające opłaty za usługi przewozowe łódzką komunikacją miejską, w tym na linii 41.

Od niedzieli 2 kwietnia do wtorku 4 kwietnia włącznie będzie można korzystać za darmo z całej łódzkiej komunikacji miejskiej (w tym linii 41). Przez ten czas pasażerowie mają się przyzwyczajać do wprowadzonych zmian.

Szczegóły na temat zmian taryfowych znajdują się TUTAJ.

Szczegóły: www.uml.lodz.pl/lodzlaczy
Szczegółowe informacje o zmianach w łódzkiej komunikacji miejskiej dostępne są na stronie internetowej uml.lodz.pl/laczlaczy.

wtorek, 21.03.2017 / godz.: 15:27

Komentarze:


Urząd Miejski w Pabianicach nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi
zamieszczanych przez użytkowników w poniższych komentarzach.
Komentarze zawierające wulgaryzmy, treści obraźliwe, niezgodne z prawem
oraz adresy reklamujące inne strony internetowe będą kasowane.

Aby móc dodawać komentarze, należy być zalogowanym na portalu Facebook.com.
W nocy z 24.03 na 25.03 obowiązuje specjalny rozkład jazdy (zmiana czasu)


23.03 wieczorem dodatkowe kursy


23.03 wieczorem tymczasowa zmiana trasy


23.03 wieczorem zostaje uruchomiona autobusowa komunikacja zastępcza


23.03 wieczorem utrudnienia w ruchu


Od 19.03 do 21.03 specjalny rozkład:
- odjazd z Akacjowej o 8:20,
- odjazd z Gimnazjum o 12:40


Od 11.03 zmiana rozkładu jazdy


Od 4.09 tymczasowa zmiana trasy

Zaplanuj podróż:Facebook:

© Urząd Miejski w Pabianicach - Wydział Infrastruktury Technicznej i Komunikacji | komunikacja@um.pabianice.pl | tel. 42-225-46-27