strona główna rozkłady jazdy wyszukiwarka połączeń plan rozwoju projekty UE kontakt do pobrania reklama w serwisie linki

Autobusy:

Czwartek, godzina 00:37

Zmiany:

 » Rozkład jazdy
 » Planer podróży
 » Bilety
 » Sieć sprzedaży
 » Migawka
 » Bilet przez telefon
 » Ulgi
 » Kontrola biletów
 » Opłaty dodatkowe
 » Kontakt
 » Mapa sieci
 » Historia
 » Tabor
 » Na żądanie
 » Regulamin
 » FAQ

Tramwaje:

 » Rozkład jazdy
 » Bilety
 » Wspólny bilet
 » Migawka
 » Bilet przez telefon
 » Ulgi
 » Opłaty dodatkowe
 » Kontakt
 » Mapa przejazdu
 » Historia

Kolej:

 » Rozkład jazdy
 » Wspólny bilet WBA
 » Szukaj połączenia
 » Dworzec PKP
 » ŁKA
 » Kontakt

PKS, BUS:

 » Rozkład jazdy BUS
 » Rozkład jazdy PKS
 » Przystanki PKS
 » Kontakt
 » Dla przewoźników

Taxi:

 » Ceny, kontakt
 » Postoje taxi
 » Uzyskanie licencji

Duże zmiany w łódzkiej komunikacji od 2 kwietnia

W niedzielę 2 kwietnia wejdzie w życie reforma sieci połączeń łódzkiej komunikacji miejskiej. Zmieni się rozkład jazdy tramwajów linii 41 – w soboty po południu i niedziele będzie dwukrotnie więcej kursów. Kursy linii nocnej N4 realizowane do Pabianic będą oznaczone jako N4B. Zmieni się trasa przejazdu nocnego autobusu w Łodzi.

Linia 41
Od 2 kwietnia zmianie ulegnie rozkład jazdy linii nr 41. W dniu powszednim tramwaje będą przez większość dnia (od ok. 5:30 do ok. 20:30) jeździć co 24 minuty. W pozostałych godzinach (przed 5:30 i po 20:30) pojadą natomiast co pół godziny. Częstotliwość ta wynika z dostosowania rozkładu jazdy do tramwajów kursujących po ul. Pabianickiej w Łodzi. Nie będzie już godzinnej przerwy w kursowaniu z Łodzi do Pabianic późnym wieczorem.

W dniu powszednim łączna liczba kursów się nie zmieni, ale więcej odjazdów będzie w weekendy. W soboty po południu i w niedziele będzie dwa razy więcej kursów – tramwaje pojadą dwa razy w ciągu godziny zamiast raz. Będą odjeżdżać na przemian co 20 i 40 minut, co również podyktowane jest potrzebą koordynacji z łódzkimi tramwajami. W sobotę przybędzie 6 par kursów, a w niedzielę aż 17.

Oto rozkład jazdy linii 41 ważny od 2 kwietnia 2017 – odjazdy z Pabianic:


Oto rozkład jazdy linii 41 ważny od 2 kwietnia 2017 – odjazdy z Łodzi:


Linia N4B
Kursy linii nocnej do Pabianic będą oznaczone jako linia N4B. Trasa przejazdu i liczba kursów w Pabianicach i Ksawerowie pozostanie bez zmian, ale zmieni się trasa autobusu w Łodzi. Zmiany na liniach nocnych w Łodzi wejdą w życie od nocy z 2 na 3 kwietnia, w przypadku weekendowej linii N4B – od 7 kwietnia.

Autobus nocny – zamiast prosto ulicą Pabianicką – przejedzie przez Rudę Pabianicką ulicami Rudzką, Przestrzenną, Demokratyczną i Gombrowicza do Pabianickiej (z powrotem Starorudzką i Rudzką). Z al. Politechniki nie będzie skręcał w prawo w ul. Radwańską, lecz pojedzie prosto ul. Żeromskiego do ul. Skłodowskiej-Curie i dalej do al. Kościuszki (z powrotem ul. Struga do Żeromskiego). Trasa będzie skrócona. Autobus nie dojedzie już do Nowosolnej, lecz zakończy trasę na Stokach – przy skrzyżowaniu ulic Skalnej i Juhasowej.

Trasa przejazdu autobusów linii N4B w kierunku Łodzi:
PABIANICE DWORZEC PKP – Łaska – Wiejska – Moniuszki – Konopnickiej – Zamkowa – Kilińskiego – Grota-Roweckiego – Nawrockiego – Waltera-Jankego – Myśliwska – Warszawska – Ksawerów: Łódzka – Łódź: Pabianicka – Rudzka – Przestrzenna – Demokratyczna – Gombrowicza – Pabianicka – Politechniki – Żeromskiego – Skłodowskiej-Curie – Kościuszki – Próchnika – Rewolucji 1905 r. – Sterlinga – Północna – Palki – Telefoniczna – Pieniny – Pomorska – Skalna – ŁÓDŹ JUHASOWA

Trasa przejazdu autobusów linii N4B w kierunku Pabianic:
ŁÓDŹ JUHASOWA – Skalna – Zbocze – Telefoniczna – Palki – Północna – Sterlinga – Jaracza – Kościuszki – Struga – Żeromskiego – Politechniki – Pabianicka – Starorudzka – Rudzka – Pabianicka – Ksawerów: Łódzka – Pabianice: Warszawska – Myśliwska – Waltera-Jankego – Nawrockiego – Grota-Roweckiego – Kilińskiego – Zamkowa – Konopnickiej – Moniuszki – Wiejska – Łaska – PABIANICE DWORZEC PKP

Przystanek przesiadkowy linii nocnych nadal będzie zlokalizowany przy skrzyżowaniu al. Kościuszki z ul. Zieloną. Autobusy odjadą stamtąd do Pabianic, tak jak obecnie, w noce z piątku na soboty i z soboty na niedzielę o godz. 0:30 i 2:30. Z Pabianic wrócą do Łodzi o 1:59 i 3:59.

Oto rozkład jazdy linii N4B ważny od 7 kwietnia 2017 – odjazdy z Pabianic:


Oto rozkład jazdy linii N4B ważny od 7 kwietnia 2017 – odjazdy z Łodzi:


Linie w Łodzi
Największe zmiany dotyczą sieci połączeń komunikacji miejskiej w Łodzi. Dotychczasowa linia 11 w relacji IKEA – Helenówek zostanie zastąpiona tramwajami oznaczonymi jako 11B. W krótszej relacji – pl. Niepodległości – Helenówek pojadą zaś tramwaje linii 11A. Linia 15A na trasie IKEA – al. Politechniki – Telefoniczna zostanie natomiast zastąpiona linią nr 17. „Siedemnastka” pojedzie w tej relacji tylko w dni powszednie, w weekendy będzie kursować na skróconej trasie z pętli IKEA do pl. Niepodległości.

Od 2 kwietnia będzie dogodniejszy dojazd z Pabianic do Dworca Fabrycznego. Z placu Niepodległości co 12 minut będą bowiem odjeżdżały tramwaje linii 5 w kierunku Dworca Łódź Żabieniec, przejeżdżające m.in. ulicami Przybyszewskiego i Kilińskiego i zatrzymujące się naprzeciwko Dworca Fabrycznego.

Z pętli Chocianowice-IKEA oprócz tramwajów linii 11B i 17, od 2 kwietnia będą odjeżdżały również autobusy linii 68 (w kierunku Retkini, co 24 / 36 minut) oraz 95A i 95B (w kierunku Dworca Łódź Chojny, co 12 minut).

Zmiana taryfy opłat
Rada Miejska w Łodzi podjęła uchwały zmieniające opłaty za usługi przewozowe łódzką komunikacją miejską, w tym na linii 41.

Od niedzieli 2 kwietnia do wtorku 4 kwietnia włącznie będzie można korzystać za darmo z całej łódzkiej komunikacji miejskiej (w tym linii 41). Przez ten czas pasażerowie mają się przyzwyczajać do wprowadzonych zmian.

Szczegóły na temat zmian taryfowych znajdują się TUTAJ.

Szczegóły: www.uml.lodz.pl/lodzlaczy
Szczegółowe informacje o zmianach w łódzkiej komunikacji miejskiej dostępne są na stronie internetowej uml.lodz.pl/laczlaczy.

wtorek, 21.03.2017 / godz.: 15:27

Komentarze:


Urząd Miejski w Pabianicach nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi
zamieszczanych przez użytkowników w poniższych komentarzach.
Komentarze zawierające wulgaryzmy, treści obraźliwe, niezgodne z prawem
oraz adresy reklamujące inne strony internetowe będą kasowane.

Aby móc dodawać komentarze, należy być zalogowanym na portalu Facebook.com.
Od 20.05 do 6.06 zostaje uruchomiona autobusowa komunikacja zastępcza na trasie Pabianice - Łask


Od 18.05 tymczasowa zmiana trasy


Od 16.05 zmiana rozkładu jazdy


Od 23.04 tymczasowa zmiana trasy

Zaplanuj podróż:Facebook:

© Urząd Miejski w Pabianicach - Wydział Infrastruktury Technicznej i Komunikacji | komunikacja@um.pabianice.pl | tel. 42-225-46-27