strona główna rozkłady jazdy wyszukiwarka połączeń plan rozwoju projekty UE kontakt do pobrania reklama w serwisie linki

Autobusy:

Niedziela, godzina 13:42

Zmiany:

 » Rozkład jazdy
 » Planer podróży
 » Bilety
 » Sieć sprzedaży
 » Migawka
 » Bilet przez telefon
 » Ulgi
 » Kontrola biletów
 » Opłaty dodatkowe
 » Kontakt
 » Mapa sieci
 » Historia
 » Tabor
 » Na żądanie
 » Regulamin
 » FAQ

Tramwaje:

 » Rozkład jazdy
 » Bilety
 » Wspólny bilet
 » Migawka
 » Bilet przez telefon
 » Ulgi
 » Opłaty dodatkowe
 » Kontakt
 » Mapa przejazdu
 » Historia

Kolej:

 » Rozkład jazdy
 » Wspólny bilet WBA
 » Szukaj połączenia
 » Dworzec PKP
 » ŁKA
 » Kontakt

PKS, BUS:

 » Rozkład jazdy BUS
 » Rozkład jazdy PKS
 » Przystanki PKS
 » Kontakt
 » Dla przewoźników

Taxi:

 » Ceny, kontakt
 » Postoje taxi
 » Uzyskanie licencji

Urząd Miejski przygotowuje się do przetargu na autobusy

Miasto Pabianice zaprasza producentów autobusów hybrydowych do dialogu technicznego. Procedura ta poprzedza ogłoszenie przetargu na dostawę pojazdów. Celem dialogu technicznego jest jak najlepsze przygotowanie się urzędu do postępowania na dostawę 18 fabrycznie nowych autobusów hybrydowych dla komunikacji miejskiej.

Urzędnicy oczekują, że przeprowadzony dialog umożliwi pozyskanie informacji o rozwiązaniach najlepszych, najnowocześniejszych oraz najkorzystniejszych technicznie, technologicznie i ekonomicznie. Pomogą one nie tylko w opracowaniu specyfikacji istotnych warunków zamówienia, ale także w przygotowaniu studium wykonalności i wniosku o dofinansowanie.

Ogłoszenie o dialogu technicznym zostało zamieszczone 2 stycznia w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Pabianicach. Zainteresowane firmy mogą zgłaszać się do 23 stycznia, a cała procedura dialogu potrwa prawdopodobnie do końca czerwca. W tym czasie przedstawiciele urzędu i MZK Pabianice będą rozmawiać z producentami taboru uczestniczącymi w dialogu o różnych rozwiązaniach możliwych do zastosowania. Przeprowadzenie dialogu technicznego do niczego nie zobowiązuje, np. do uwzględnienia przez miasto rozwiązań proponowanych przez producentów.

Autobusy, które chce zamówić miasto, będą standardowej długości (12-metrowe), w całości niskopodłogowe, spełnią najnowszą normę emisji spalin EURO VI, a cała przestrzeń pasażerska będzie klimatyzowana. Nowością ma być napęd hybrydowy, czyli połączenie tradycyjnego silnika spalinowego z napędem elektrycznym. Pojazdy mają być wyposażone m.in. w biletomat i monitoring.

Dialog techniczny to już kolejny etap przygotowań do zamówienia autobusów hybrydowych. W 2016 roku miasto wspólnie z MZK testowało „hybrydy” trzech producentów – firm Volvo, Solaris i MAN. 85% kosztu netto zakupu pojazdów ma sfinansować Unia Europejska w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Przetarg na dostawę pojazdów planowany jest wstępnie na drugą połowę 2017 roku, po podpisaniu umowy o dofinansowanie projektu „Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach”. Pojazdy mają być dostarczone etapami w latach 2018 – 2019.

poniedziałek, 2.01.2017 / godz.: 11:51

Komentarze:


Urząd Miejski w Pabianicach nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi
zamieszczanych przez użytkowników w poniższych komentarzach.
Komentarze zawierające wulgaryzmy, treści obraźliwe, niezgodne z prawem
oraz adresy reklamujące inne strony internetowe będą kasowane.

Aby móc dodawać komentarze, należy być zalogowanym na portalu Facebook.com.
Od 20.05 do 6.06 zostaje uruchomiona autobusowa komunikacja zastępcza na trasie Pabianice - Łask


Od 18.05 tymczasowa zmiana trasy


Od 16.05 zmiana rozkładu jazdy


Od 23.04 tymczasowa zmiana trasy

Zaplanuj podróż:Facebook:

© Urząd Miejski w Pabianicach - Wydział Infrastruktury Technicznej i Komunikacji | komunikacja@um.pabianice.pl | tel. 42-225-46-27