strona główna rozkłady jazdy wyszukiwarka połączeń plan rozwoju projekty UE kontakt do pobrania reklama w serwisie linki

Autobusy:

Środa, godzina 08:34

Zmiany:

 » Rozkład jazdy
 » Planer podróży
 » Bilety
 » Sieć sprzedaży
 » Migawka
 » Bilet przez telefon
 » Biletomaty
 » Ulgi
 » Kontrola biletów
 » Opłaty dodatkowe
 » Kontakt
 » Dane osobowe
 » Mapa sieci
 » Historia
 » Tabor
 » Na żądanie
 » Regulamin
 » FAQ

Tramwaje:

 » Rozkład jazdy
 » Bilety
 » Wspólny bilet
 » Migawka
 » Bilet przez telefon
 » Ulgi
 » Opłaty dodatkowe
 » Kontakt
 » Mapa przejazdu
 » Historia

Kolej:

 » Rozkład jazdy
 » Wspólny bilet WBA
 » Szukaj połączenia
 » Dworzec PKP
 » ŁKA
 » Kontakt

PKS, BUS:

 » Rozkład jazdy BUS
 » Rozkład jazdy PKS
 » Przystanki PKS
 » Kontakt
 » Dla przewoźników

Taxi:

 » Ceny, kontakt
 » Postoje taxi
 » Uzyskanie licencji

Na MIGAWCE także bilety bezpłatne. Dla wygody

Wprowadziliśmy kolejne udogodnienie dla pasażerów. Osoby posiadające stałe uprawnienie do bezpłatnych przejazdów pabianickimi autobusami mogą złożyć wniosek o zakodowanie tego uprawnienia na MIGAWCE. Dzięki temu, nie trzeba będzie ze sobą wozić dodatkowych dokumentów potwierdzających prawo do darmowego przejazdu.

To dobra wiadomość między innymi dla honorowych krwiodawców, którzy oddali co najmniej 20 litrów krwi. Jeśli wyrobią sobie MIGAWKĘ, to nie będą musieli wozić ze sobą każdorazowo zaświadczenia ze stacji krwiodawstwa o liczbie oddanej krwi. Wystarczy złożyć wniosek w Biurze Obsługi Klienta MZK przy ul. Narutowicza 9 o zakodowanie stałego uprawnienia na MIGAWCE i wówczas wystarczy kontrolerowi okazywać MIGAWKĘ. To duża wygoda, bo MIGAWKĘ – podobnie, jak kartę płatniczą – łatwo schować do portfela i nie zniszczy się.Zgodnie z Zarządzeniem Nr 27/2015/P Prezydenta Miasta Pabianic z dnia 6 lutego 2015 r. w sprawie wprowadzenia trybu kodowania uprawnień do bezpłatnych przejazdów na spersonalizowanej karcie zbliżeniowej - kodowanie na MIGAWCE uprawnień do bezpłatnych przejazdów jest dodatkową możliwością. Nie ma obowiązku dokonywania tej czynności.

Wnioski o zakodowanie uprawnień do bezpłatnych przejazdów na MIGAWCE mogą składać osoby posiadające stałe uprawnienie do bezpłatnych przejazdów, wynikające z uchwały Rady Miejskiej w Pabianicach z dnia 27 lipca 2012 r. w sprawie opłat za usługi lokalnej komunikacji autobusowej. Są to następujące grupy pasażerów:
» inwalidzi wojenni i wojskowi - wyłącznie na podstawie legitymacji potwierdzających uprawnienie ważnych bezterminowo;
» osoby zaliczane do znacznego stopnia niepełnosprawności - wyłącznie na podstawie orzeczenia lub legitymacji potwierdzających uprawnienie ważnych bezterminowo;
» niewidomi i ociemniali - wyłącznie na podstawie legitymacji bądź orzeczeń potwierdzających uprawnienie ważnych bezterminowo;
» kombatanci i wdowy po kombatantach;
» honorowi dawcy krwi, którzy oddali ponad 20 litrów krwi;
» osoby po ukończeniu 72. roku życia.

Wnioski o zakodowanie uprawnień na MIGAWCE składa się w Biurze Obsługi Klienta MZK przy ul. Narutowicza 9 w Pabianicach. Wniosek można pobrać: TUTAJ.

Razem z wnioskiem, należy złożyć kserokopie dokumentów, potwierdzających stałe uprawnienie do bezpłatnych przejazdów. Jednocześnie należy okazać pracownikowi BOK do wglądu ich oryginały. Pracownik BOK MZK potwierdza za zgodność z oryginałem złożone przez pasażera kserokopie dokumentów.

Osoba upoważniona przez Prezydenta najpóźniej w ciągu 30 dni od daty złożenia wniosku dokonuje weryfikacji złożonych dokumentów i w przypadku braku jakichkolwiek zastrzeżeń wyraża zgodę na zakodowanie na MIGAWCE uprawnień do bezpłatnych przejazdów.

Jeśli złożone dokumenty potwierdzają jednoznacznie prawo do stałego uprawnienia, to wówczas składa się również wniosek o wydanie MIGAWKI. Procedura, związana z personalizacją MIGAWKI odbywa się na zasadach ogólnych. Wniosek o wydanie MIGAWKI można pobrać TUTAJ.

Miejscem odbioru MIGAWKI, na której ma zostać zakodowane uprawnienie do bezpłatnego przejazdu, jest wyłącznie BOK MZK Pabianice przy ul. Narutowicza 9. Wyrobienie pierwszej MIGAWKI jest bezpłatne. W przypadku zgubienia lub uszkodzenia karty, opłata za następną wynosi 10 zł.

Uwaga! Uprawnienia do bezpłatnych przejazdów zakodowane na MIGAWCE są podstawą przejazdu tylko autobusami MZK Pabianice. W przypadku komunikacji MPK Łódź, należy okazać do kontroli dokumenty, zgodnie ze stosowną uchwałą Rady Miasta Łodzi.

Szczegółowych informacji na temat kodowania biletów bezpłatnych na MIGAWCE udzielają pracownicy Biura Obsługi Klienta MZK – tel. 42-215-32-88.

środa, 4.03.2015 / godz.: 11:29
Od 24.05 tymczasowa zmiana trasy


Od 23.05 tymczasowa zmiana trasy


Od 19.04 zmiany przystankowe w Pawlikowicach


Od 17.04 opóźnienia w kursowaniu z powodu kolejnego etapu przebudowy drogi wojewódzkiej nr 485


Od 5.03 zmiany przystankowe

Zaplanuj podróż:Rowerowe Łódzkie:

 » Jak to działa?
 » Cennik
 » Mapa stacji
 » Regulamin
 » Aktualności
 » Kontakt
 » O projekcie

Facebook:

© Urząd Miejski w Pabianicach - Wydział Infrastruktury Technicznej i Komunikacji | komunikacja@um.pabianice.pl | tel. 42-225-46-27