strona główna rozkłady jazdy wyszukiwarka połączeń plan rozwoju projekty UE kontakt do pobrania reklama w serwisie linki

Autobusy:

Czwartek, godzina 19:34

Zmiany:

 » Rozkład jazdy
 » Planer podróży
 » Bilety
 » Sieć sprzedaży
 » Migawka
 » Bilet przez telefon
 » Biletomaty
 » Ulgi
 » Kontrola biletów
 » Opłaty dodatkowe
 » Kontakt
 » Dane osobowe
 » Mapa sieci
 » Historia
 » Tabor
 » Na żądanie
 » Regulamin
 » FAQ

Tramwaje:

 » Rozkład jazdy
 » Bilety
 » Wspólny bilet
 » Migawka
 » Bilet przez telefon
 » Ulgi
 » Opłaty dodatkowe
 » Kontakt
 » Mapa przejazdu
 » Historia

Kolej:

 » Rozkład jazdy
 » Wspólny bilet WBA
 » Szukaj połączenia
 » Dworzec PKP
 » ŁKA
 » Kontakt

PKS, BUS:

 » Rozkład jazdy BUS
 » Rozkład jazdy PKS
 » Przystanki PKS
 » Kontakt
 » Dla przewoźników

Taxi:

 » Ceny, kontakt
 » Postoje taxi
 » Uzyskanie licencji

Tylko niskopodłogowe

Wraz z wdrożeniem 1 października reformy komunikacyjnej, MZK Pabianice kończy eksploatację autobusów wysokopodłogowych. Jelcze 120M woziły pasażerów MZK od 1997 roku. Do lamusa odchodzi również stary wzór tabliczek z rozkładami jazdy. Teraz rozkłady jazdy będą ładniejsze, czytelniejsze i dokładniejsze.

O zakończeniu eksploatacji wysokopodłogowych autobusów poinformował wczoraj prezes MZK, Jarosław Habura, na połączonym posiedzeniu Komisji Budżetu i Finansów oraz Komisji Gospodarki Komunalnej.

- W Polsce wciąż jest niewiele miast, w których kursują tylko niskopodłogowe autobusy - podkreślał Habura. – Pabianice dołączą teraz do tych najlepszych.

Miejski Zakład Komunikacyjny w latach 1993 – 1997 zakupił w sumie 26 Jelczy 120M. Eksploatacja większości z nich zakończyła się w 2008 roku. Siedem autobusów zostało jednak w 2008 roku gruntownie wyremontowanych, co pozwoliło przedłużyć ich żywot o kilka lat.

Pojazdy wciąż są w dobrym stanie technicznym, dlatego w sierpniu jeden taki autobus za 23 tys. zł kupił od MZK łaski Zakład Komunikacji Miejskiej. Wozi nim teraz pasażerów linii D. Niewykluczone, że ZKM pokusi się jeszcze o zakup jednego lub nawet dwóch naszych Jelczy.

We flocie MZK pozostało jeszcze 6 Jelczy 120M. Kiedy je remontowano, nikt nie brał poważnie pod uwagę, że z funduszy unijnych niemal za darmo uda się pozyskać 5 nowych Solarisów. Teraz Jelcze są już niepotrzebne, bo w godzinach szczytu do obsługi komunikacyjnej będzie potrzebnych 20 autobusów, a MZK ma aż 29 autobusów niskopodłogowych.

Jelcze będą nieprzydatne tym bardziej, że jednym z założeń reformy komunikacyjnej jest służba wieloliniowa. Od 1 października, kierowcy nawet po każdym kółku będą zmieniać linie. Niskopodłogowe pojazdy – w przeciwieństwie do Jelczy - są wyposażone w wyświetlacze elektroniczne, więc zmiana numeru linii nie będzie kłopotliwa.Od 1 października zmieni się również wzór przystankowych rozkładów jazdy. Pasażerowie narzekali na obecny, ponieważ nie wyświetla on listy kolejnych przystanków. Były więc wątpliwości którędy dokładnie pojedzie autobus. Zdaniem niektórych, obecny wzór przystankowych rozkładów jest po prostu… brzydki.

Nowe tabliczki przystankowe będą dokładnie takie same, jak w Gdyni. Po lewej stronie pokaże się lista kolejnych przystanków i ulic, na których się znajdują. Przystanki na żądanie będą oznaczone jako (NŻ). Godziny odjazdów będą podane kolejno po sobie.

Oto jak od 1 października będzie wyglądał przykładowy rozkład jazdy na przystanku:Przypominamy – 1 października pasażerów czeka reorganizacja komunikacji miejskiej. Linie 6, 261, 262, 263, 265 i T zmienią swoje trasy. Zlikwidowane będą linie 8 i 10, natomiast uruchomione zostaną nowe linie 4, 5 i 260. Nowe rozkłady jazdy już w naszym serwisie!

piątek, 23.09.2011 / godz.: 18:36
Od 1.07 zmiana rozkładu jazdy


Od 1.07 tymczasowa zmiana trasy


Od 21.06 do 2.09 w dni robocze obowiązuje rozkład powszedni wolny od nauki szkolnej


Od 21.06 likwidacja linii


W nocy 20.06/21.06 obowiązuje rozkład jak w nocy z piątku na sobotę


20.06 obowiązuje specjalny rozkład jazdy


20.06 trasa kursów oznaczonych literą H skrócona do pl. 500-lecia w Rzgowie


W nocy 19.06/20.06 obowiązuje rozkład jak w nocy z soboty na niedzielę


Od 12.06 zmiany przystankowe na ul. Jutrzkowickiej


Od 9.06 zmiana rozkładu jazdy


Od 19.04 zmiany przystankowe w Pawlikowicach

Zaplanuj podróż:Rowerowe Łódzkie:

 » Jak to działa?
 » Cennik
 » Mapa stacji
 » Regulamin
 » Aktualności
 » Kontakt
 » O projekcie

Facebook:

© Urząd Miejski w Pabianicach - Wydział Infrastruktury Technicznej i Komunikacji | komunikacja@um.pabianice.pl | tel. 42-225-46-27