strona główna rozkłady jazdy wyszukiwarka połączeń plan rozwoju projekty UE kontakt do pobrania reklama w serwisie linki

Autobusy:

Wtorek, godzina 03:14

Zmiany:

 » Rozkład jazdy
 » Planer podróży
 » Bilety
 » Sieć sprzedaży
 » Migawka
 » Bilet przez telefon
 » Biletomaty
 » Ulgi
 » Kontrola biletów
 » Opłaty dodatkowe
 » Kontakt
 » Dane osobowe
 » Mapa sieci
 » Historia
 » Tabor
 » Na żądanie
 » Regulamin
 » FAQ

Tramwaje:

 » Rozkład jazdy
 » Bilety
 » Wspólny bilet
 » Migawka
 » Bilet przez telefon
 » Ulgi
 » Opłaty dodatkowe
 » Kontakt
 » Mapa przejazdu
 » Historia

Kolej:

 » Rozkład jazdy
 » Wspólny bilet WBA
 » Szukaj połączenia
 » Dworzec PKP
 » ŁKA
 » Kontakt

PKS, BUS:

 » Rozkład jazdy BUS
 » Rozkład jazdy PKS
 » Przystanki PKS
 » Kontakt
 » Dla przewoźników

Taxi:

 » Ceny, kontakt
 » Postoje taxi
 » Uzyskanie licencji

Autobusy będą niebiesko-żółte

Znamy już wyniki głosowania na wzór malowania nowych autobusów hybrydowych. Najpopularniejszy okazał się projekt nr 1, czyli klasyczny schemat niebiesko-żółty. Poparło go 1107 osób, czyli 34,7% głosujących. Dużą popularnością cieszyła się też propozycja nr 4. W sumie oddano 3191 głosów, w tym 2973 w internecie i 218 w Biurze Obsługi Klienta MZK.


Głosowanie trwało od 15 do 21 lutego (do godziny 19:00). Głosować można było w internecie na trzech portalach (komunikacjapabianice.pl, epainfo.pl i zyciepabianic.pl) oraz w tradycyjny papierowy sposób w Biurze Obsługi Klienta MZK. Prezydent Pabianic Grzegorz Mackiewicz dziękuje mieszkańcom za duże zaangażowanie w wybór wzoru lakierowania nowych autobusów.Największe poparcie uzyskał projekt nr 1, bardzo zbliżony do obecnego schematu malowania miejskich autobusów. Na tę propozycję zagłosowało 1107 osób, co stanowiło 34,7% wszystkich głosów. Bardzo dużą popularnością cieszył się też projekt nr 4 z zielonym łukiem na bocznej burcie autobusu, który uzyskał w sumie 934 głosy (29,3%). Pozostałe opcje nie były już tak chętnie wybierane – na projekt nr 5 zagłosowało 415 osób (13,0%), na projekt nr 3 – 381 osób (11,9%), a na projekt nr 2 – 354 osoby (11,1%).Celem głosowania było wybranie generalnej wizji schematu malowania nowych pojazdów. Na jej podstawie z dostawcą autobusów – firmą Solaris Bus & Coach S.A. – będą następnie ustalane detale oznakowania.

Zakup nowych autobusów jest jednym z elementów projektu „Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach”, na który miasto Pabianice pozyskało ponad 48 mln zł dofinansowania ze środków Unii Europejskiej.

środa, 21.02.2018 / godz.: 20:58
nick:
e-mail:

przepisz tekst z obrazka:


Limit znaków: 2000
Od 24.05 tymczasowa zmiana trasy


Od 19.04 zmiany przystankowe w Pawlikowicach


Od 17.04 opóźnienia w kursowaniu z powodu kolejnego etapu przebudowy drogi wojewódzkiej nr 485


Od 5.03 zmiany przystankowe

Zaplanuj podróż:Rowerowe Łódzkie:

 » Jak to działa?
 » Cennik
 » Mapa stacji
 » Regulamin
 » Aktualności
 » Kontakt
 » O projekcie

Facebook:

© Urząd Miejski w Pabianicach - Wydział Infrastruktury Technicznej i Komunikacji | komunikacja@um.pabianice.pl | tel. 42-225-46-27